Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Wyjazd a karmienie piersią i utrzymanie laktacji

Data utworzenia : 2013-06-24 17:37 | Ostatni komentarz 2013-12-19 22:09

O_l_a

8692 Odsłony
10 Komentarze

Witam, Prawdopodobnie będę musiała wyjechać na 2 tygodnie za granicę, gdy córka będzie miała skończone 5 miesięcna początku 6 miesiąca). Karmię tylko i wyłącznie piersią. Co zrobić żeby laktacja nie zanikła - czy odciąganie laktatorem podczas pobytu wystarczy? Czy istnieje ryzyko jakiegoś zapalenia piersi spowodowanego takim nagłym odstawieniem?Czy po powrocie będę mogła wrócić do karmienia piersią?I czy karmienie podczas mojej nieobecności nagle mlekiem modyfikowanym może mieć jakieś negatywne skutki?d Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Ola

2013-12-19 22:09

Ja sadzę że będziesz musiała odciągać w takich przerwach mniej więcej jak dziecko piło wtedy pokarm nie zaniknie.Ale powiem ci ze dziecko może przyzwyczaić się do butelki i może potem nie chcieć już twojej piersi wtedy możesz mieć trochę problem .Ale raczej nie powinno się tak stać a nawet jakby to do wszystkiego idzie wrócić.

2013-07-12 10:53

Ola, napisz, jak poszło. Ja musiałam gwałtownie zmienić styl karmienia z piersiowego na mm, bo zachorowałam i choć tydzień starałam się sobie poradzić samej z infekcją, to niestety rozszerzyła się na uszy, krtań i dostałam taki antybiotyk makroidowy trzy tabletki, ale dwa dni po skończeniu zażywania trzeba odczekać, więc w sumie 5 dni mała pije mm. Dziś w nocy kończymy. I całe szczęście,bo dla mnie bardzo uciążliwy czas. Szykowanie mleka, wyparzanie butelek i smoczków, pilnowanie temperatury wody, podawanie picia, i pilnowanie godzin i ilości mm. A do tego odciąganie swojego mleka, by nie dopuścić do utraty laktacji i do zapalenia piersi. Tydzień zaliczam do ciężkich. Piersi bolące, długi czas odciągania (obie piersi około 30 min.) i to co dwie- trzy godziny. No i opieka nad dwójką absorbujących dzieci, temperatura i ból...Na szczęście mija...

2013-07-11 07:08

Olu, nie dasz rady ściągnąć i zamrozić pokarmu dla dziecka na całe dwa tygodnie. Najlepszym sposobem będzie powolne wprowadzanie mieszanki między karmieniami piersią. Na wyjeździe powinnaś odciągać pokarm cały czas żeby utrzymać laktację. Nie zrób też takiego błędu, że "dziś" karmisz tylko i wyłącznie piersią a "jutro" całkowicie odstawiasz dziecko od piersi, ponieważ będzie miało ogromne problemy z przestawieniem się, a u Ciebie, tak jak wspomniałaś, może pojawić się zapalenie. I co do mieszanek - musisz ostrożnie wybrać tę właściwą i obserwować reakcję dziecka po podaniu pierwszej dawki. Zwróć uwagę na to, czy nie ma kolek, biegunki, zaparcia czy bardzo częstych gazów, ponieważ taka reakcja może wskazywać na nietolerancję danej mieszanki i będziesz musiała zmienić ją na inną. Pozdrawiam:)

2013-07-06 15:59

mozna laktatorem a wrecz trzeba jesli chcesz aby pokarm nadal sie produkowal, obojetnie jaki elektryczny czy reczny jak melko jest to bedzie sciagane niezaleznie jakim sie urzadzeniem bedzie sciagac, zmiana na modyfikowane mleko nie zrobi dziecku roznicy, moja mała karmiona jest poł na poł i dalej chetnie je moje mleczko wiec bez obaw :)

2013-07-04 21:29

Podobno mrożony pokarm smakuje jak mydło dlatego niektóre dzieci nie chcą jeść. Gdzieś czytałam, że jak podgrzeje się go w garnku to ma znow normalny smak.

2013-07-04 21:25

Ja karmię wyłącznie ściągniętym mlekiem. Córka ma już 7 miesięcy i mleczko wciąż mam. Potrzebny jest jednak laktator elektryczny. Ręcznym się nie da. Ręce bolą a w butelce pustka. Trzeba ściągać mleko w takich porach jak je dziecko i nic nie zginie. Trzeba wszystko ściągnąć do zera. W taki sposób nigdy w życiu nie miałam zapalenia. Jak z butelką? Dziecko potrafi z niej pić? Czasem jest problem na przestawienie na butelkę.

2013-07-04 17:15

czesc, wg mnie nie odciagniesz tyle pokarmu by wyżywić nim dziecko przez dwa tygodnie. Ja wracalam do pracy . jak córka miala 7 miesięcy z hakiem. jadła Juz dwa stale posiłki a tylko po obiadku nie dostawała mleka, rano cyc o 11 sniadanie i moje. mleko z poprzedniej nocy 120ml, o 14 wracam na karmienie i odciagam ok 120 ml na popoludnie i po pracy ok 21.20 cyc ile zje to nie wiem sądzę że 100 napewno. czyli wg moich obserwacji moja córka wypijala na dobę min. 700 ml mleka, ale chyba więcej bo w nocy budzila sie że trzy razy. A i jeszcze jedno sprawdź czy wypije mrożone mleko, bo moja córka go nie tknela a miałam chyba 5l zamrożone ;( proponuje Ci, wprowadzić stały pokarm jeden np. obiad tak by eliminować jedno karmienie, oraz jedno zastąpić kaszka mleczna na mm. Mrozac porcję odciągając porcję po 120 ml ale też miej kilka mniejszych bo pewnie zauwazysz kiedy dziecko zje mniej. wg. mnie możesz zmieszac mleko ale Ja tego nie robilam bo miałam większe porcje. pamiętaj też by mądrze odciagac mleko bo sztucznie pobudzisz sobie laktacje i nie dasz sobie potem z tym rady,.a zapalenie piersi to masakra jest

2013-07-03 22:24

Dziękuję serdecznie za porady. Zaczęłam odciągać pokarm i mrozić. Mam w związku z tym jeszcze takie pytanie: Mrożę pokarm po 60 ml. czy jak będę chciała podać dziecku pokarm np. w ilości 120 ml to mogę wymieszać 2 opakowania zamrożonego pokarmu, które mają różne daty ściągnięcia (np. 60 ml z 20 lipca i 60 ml z 25 lipca). Czy jest powiedziane ile takiego pokarmu z piersi powinno zjadać dziecko w takim wieku? Bo chyba nie jest to taka sama ilość jak mleka modyfikowanego?)