Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Leki a karmienie piersią, co w czasie gdy zachorujemy.

Data utworzenia : 2017-12-05 11:49 | Ostatni komentarz 2017-12-31 16:13

Aisa94

5183 Odsłony
150 Komentarze

Dziewczyny nie znalazłam żadnego wątku na ten temat więc myślę że warto założyć takowy aby nie przyjmować od lekarza bzdur na jakie ja niestety trafiłam niedawno. Mianowicie zachorowałam wg jednej lekarki potrzebny był antybiotyk pytała czy nie jestem na nic uczulona odpowiedziałam że nie ale ze karmie piersia i wiecie tu zaczęły się schody stwierdziła że jestem zła matka że karmie w czasie choroby co jest bzdura jakich mało i ze nie ma nic co można przepisać kiedy się karmi bo truje się dziecko i kazała mi natychmiast na już przestać karmić i nie wierzyć że mleko mamy jest dobre. Jak to usłyszałam myślałam że wyjdę z siebie ! Większych bzdur nie słyszałam od lekarza!!! Moja lekarka nie miała już miejsc więc byłam u innej i o zgrozo nigdy tam nie pójdę. Więc tym postem chce też uświadomić że przy chorobie można karmić dalej ! I ze są leki uważane za bezpieczne przy karmieniu piersią !!! Tzn ze nie przechodzą albo przechodzą w niklych ilościach i nie szkodzą dziecku. A więc leki uznane są za bezpieczne to -penicyliny -cefalosporyna (cefaleksyna) -erytromycyna -makrolidy -roksytromacyna Wiadomo przyjmując każdy lek trzeba skonsultować z lekarzem. Ja osobiście pofatygowalam się do mojej lekarki poprosiłam o wizytę nad program bo mam problem wytłumaczyłam co i jak i lekarka stwierdziła że spokojnie są leki które można stosować przy kp owszem trzeba patrzeć na składy ale jak się chce to można. Więc nie dajcie sobie wmówić że jak jesteście chore to trzeba przestać karmić bo to nieprawda i wielka bzdura.

2017-12-31 16:13

To chuba na pierwszy rzut oka widać że dziecko chudnie ja widziałam jak mały tył nawet i wgl jak się obserwuje i kocha dziecko to się widzi takie rzeczy najmniejsza zmianę :) na kaszel też bardzo dobre jest siemię lniane Warto sobie zagotować lyzke siemienia w szklance wody i dodać trochę miodu i pić taki napar 2 razy dziennie jeśli męczy nas suchy kaszel oprócz tego miód cebulowy też warto sobie zrobic choć jak dla mnie smak okropny może dlatego że ja i cebula się nie lubimy za bardzo :)

2017-12-31 14:32

Też pamiętam tę sprawę z tv i jak dobrze kojarzę to właśnie wyglądali na normalnych ludzi i dobrze sytuowanych .. Więc tu moje zdumienie ogromne ja można było zagłodzić własne dziecko... Ktoś wtedy w tv powiedział że chyba im to dziecko przeszkadzało i tak było im łatwiej się go pozbyć... Masakra jakaś co się dzieje na tym świecie.... A co do skurek z kota to również pierwsze słyszę i też bym tego się nie chwyciła....straszne...

2017-12-31 00:49

Ogólnie dziecko powinno przez 6 miesięcy jeść właściwie mleko tylko i to dzircku wystarczy w zupełności po 6 miesięcu dziecko już potrzebuje stałe pokarmy a tu co gorsza jakieś herbatki które nie dają wszystkich potrzebnych składników.

2017-12-30 23:12

No to i ja chyba kojarzę ta sprawę z tv. Ale nie wiem czy dobrze pamiętam że to nie byli ludzie jacyś prości, biedni czy w ogóle jacyś ciemni tylko takie by się wydawało normalne małżeństwo.

2017-12-30 21:55

Ojjj fakt, ze dwa lata temu było głośno o dziecku które zmarło przez szarlatana, który nakazał rodzicom zamiast podawać mleko by nawadniali kompozycjami ziół przez siebie sporządzonymi i zbieranymi. Straszne! :( Niby żyjemy w cywilizowanym świecie, ale niektórym daleko do tej cywilizacji, mentalnie :(

2017-12-30 20:28

A miałam napisać dziewczyny można kupić nawet w aptece napar z lipy zawsze jak nie ma jak zrobić samej to zawsze można kupić taki napar jak ja to nazywam herbatka z lipy bardzo dobra też jest właśnie na okres gdzie często się choruje :)

2017-12-29 15:55

No niestety niektórzy wierzą w znachorow czy w jakiś magikach co poprzez energię nas uzdrawiają tych uzdrawiaczy czy jak to tam nazywają się. Ile się słyszy że przez to ludzie a szczególnie dzieci umierają w sensie przez takie praktyki. Mamy technologie mamy badania i dalej technologie i badania idą do przodu wiedzą się robi coraz bardziej obszerna i dostępna dla właściwie każdego. Osobiście wolę iść do lekarza ale dobrego który doksztalca się stale niż do jakiegoś uzdrowiciela czy coś bo to pic na wodę

2017-12-29 15:19

O kotach nie słyszałam... Dziwne praktyki ale niestety cześć naszgo społeczeństwa wierzy jeszcze w takie metody chyba rodem ze średniowiecza kiedy zwykły człowiek nie miał pojęcia o chorobach i sposobach leczenia.