Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (537 Wątki)

Karmienie mieszane

Data utworzenia : 2013-11-21 18:41 | Ostatni komentarz 2018-08-07 07:00

konto usunięte

22042 Odsłony
58 Komentarze

Dziewczyny co sądzicie o karmieniu mieszanym, chodzi mi zarówno o karmienie piersią i butelką z odciągniętym pokarmem, jak i karmienie piersią i mm. Moja mała ma obecnie 5 miesięcy, dostaje obiadek ze słoiczka, karmię ją piersią 4 razy dziennie, ale od jakiegoś czasu zauważyłam, że ona piersią się nie najada a traktuje jako picie. Dlatego musiałam dodatkowo dwa razy dziennie podać jej mm, bo inaczej ciągle dziecko głodne. Nie popchnęła mnie do takiej decyzji wygoda, ale też fakt małej ilości pokarmu, szczerze mówiąc wątpię, żebym dociągnęła dłużej niż miesiąc, bo już teraz jak zje rano z piersi to dopiero na wieczór znów się nazbiera, w ciągu dnia jest płacz, bo ciągnie a nie leci. Chciałam córkę jak najdłużej karmić piersią, ale niestety się nie da. Jakie jest wasze zdanie na temat karmienia mieszanego (nie wymuszonego tak jak u mnie), na które decydujemy się bardziej dla wygody niż z potrzeby.

2013-11-26 13:11

ja tez mojego malca karmiłam mieszanie - piersią i mm. maluszek się nie najadał cycusiem i jadł co godzinę. jak zaczęłam podawać mm i potem słoiczki to na 3-4 godz miałam spokój. dokarmiałam go jeszcze nocą piersią, ale też wstawałam co 2 godz więc przeszłam na karmienie i nocą mm. wtedy przesypiał dłużej. dodatkowo moją decyzje poparło to , ze synek przyzwyczaił się do butelki , do smoczka i gryzł pierś. dlatego dodatkowo wolałam mm. ale do około 6 miesiąca karmiłam tylko piersią więc jestem zadowolona :)

2013-11-25 11:39

No właśnie nosia89 czemu? Nie miałaś pokarmu czy szybko ci się skończył? Rozala z rana dwa cyce opróżniła, ale w jednym się nawet trochę zbiera to teraz też jej dam, a mleko modyfikowane popołudniu i na wieczór, lepiej po nim śpi. Wczoraj na noc dostała butlę, wypiła 60 ml i dospała do 9 rano prawie. Ona jest taki niejadek jak ja za niemowlaka. Nic nie poradzę, muszę przeżyć.

2013-11-24 22:54

nosia89 a czemu nie karmiłaś naturalnie swego synka ?

2013-11-24 21:29

Ja juz karmie modyfikowanym trzeci miesiac i od jakiegos czasu maly dostaje mleko od kolezanki ktora karmi piersia i ma nadmiar pokarmu i bardzo sie z tego ciesze.

2013-11-22 17:31

Bardzo dziękuję paniom za odpowiedź. Pozdrawiam.

2013-11-22 16:47

Witam serdecznie. Karmienie piersią zaleca się oczywiście jak najdłużej ale to tylko zalecenia. Najkorzystniej dla malucha jest jeść pokarm mamy do 6 m-ca. Karmienie mieszane jest jak najbardziej zalecane. W końcu chodzi o to, żeby maluszek nie był głodny. Wprowadza się kaszki i dania owocowo warzywne, ponieważ dziecko zaczyna potrzebować po 6 m-cu więcej soli mineralnych koniecznych do budowy kośćca a w mleku mamy jest ich mało. Mieszanki mleczne są specjalnie konstruowane w taki sposób aby mogły, w trudnych sytuacjach zastąpić mleko mamy. Tak więc karmienie mieszane jest jak najbardziej prawidłowe. Pozdrawiam

2013-11-22 12:45

Silje eksperci zalecają kamienie piersią ( karmienie własnym pokarmem ) przez około 6 miesięcy i utrzymywać karmienie do drugiego roku życia. Oczywiście jest to granica umowna, ,,około''.Po tym okresie stopniowo wprowadzamy inne pożywienie jak jarzyny, owoce i ich przetwory. Przed każdym posiłkiem postaraj się podać dziecku pierś lub odciągnięte wcześniej mleko. Ten rodzaj karmienia zapewni dziecku odpowiednią ilość pokarmu i składników odżywczych pobieranych z mlekiem. Pozwoli utrzymać laktację na odpowiednim dla dziecka poziomie.

2013-11-22 10:07

Niestety tak wyszło, że muszę, mała od początku przybierała na wadze i rosła książkowo. Gdyby to się łączyło z takim typowym powrotem do pracy to pewnie bym i tak karmiła chociaż rano i wieczorem, ale że ja pracuję w domu to mam pewną wygodę. Laktator trochę mi pomógł w pewnym momencie, na tyle, że ten pokarm w ogóle jeszcze jest, ale odciągnięcie po całej nocy 120 ml z obydwu piersi to nie za wiele jak na jeden posiłek.