Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

papierosy i alkohol, a karmienie

Data utworzenia : 2013-06-18 19:01 | Ostatni komentarz 2015-02-08 22:22

Kaajkaa

41029 Odsłony
30 Komentarze

Witam, wiem, że nie powinno się , a wręcz zabronione jest palenie i spożywanie alkoholu podczas karmienia piersią. Jednak mam pytanie - ile godzin po spożyciu np lampki wina, puszki piwa czy kieliszka wódki oraz spalenia papierosa nie wolno karmić? wiem, że po znieczuleniu u dentysty ok 3 godz, wiem też , że troszkę wina nie zaszkodzi dziecku (tak czytałam gdzieś na internecie, ale nie jestem pewna czy to prawda). a jak to jest z papierosami? nie mówię o paleniu nałogowym ale np jeden papieros, dla towarzystwa, z nerwów etc. pytam głównie z ciekawości. ale ostatnio na grillu dostałam literatkę piwa, dosłownie z 7 łyków, (z czego i tak wypiłam dwa bo odzwyczaiłam się od tego smaku) bo byłam świeżo po karmieniu a kolejne karmienie miało być ze słoiczka więc wiedziałam , że mam koło 6 godzin bez karmienia. i tak mnie zastanowiło czy alkohol i nikotyna długo utrzymuja się w pokarmie.

2015-02-08 22:22

Ojej mraczek choya to faktycznie alkohol za którym można trochę zatęsknić. Ale jeszcze podczas starań odstawiłam wszystkie używki i niczego mi nie brakuje, nie używam i dobrze mi z tym. Jestem zdania, że nie ma bezpiecznej ilości i czasu po, który zapewni, ze podane mleko będzie wolne od substancji szkodzących dziecku.

2014-01-25 16:26

Paleniu i piciu zdecydowane nie a tym bardziej przy karmieniu piersią , przecież alkohol przenika do mleka mamy więc po co ponosić takie ryzyko. Zreszta nigdy nie paliłam więc nie jest to dla mnie żaden problem. Czasem brakuje mi tylko lampki japońskiego śliwkowego wina ale to żadne poświęcenie. Jak przyjdzie czas to się go napije.

2014-01-24 17:31

Do palenia nie wróciłam i jestem z siebie naprawdę dumna, chociaż są momenty, że chciałabym zapalić. Ćwiczę silną wolę i jeszcze nie pękłam, a wiem, że jeden papieros i wrócę do nałogu, dlatego pilnować się muszę podwójnie. Jeśli już ktoś pali i musi zapalić, to najlepiej zaraz po karmieniu i do kolejnego karmienia nie palić. Alkoholu jeszcze nie piłam, bo Karmi kawowe to nie alkohol, a poza tym jak wypiłam po 21 to do rana, i kolejnego karmienia nie było po nim śladu. Ale za to mam smak niesamowity na cudo od teściowej, likier kawowy domowej roboty mi przywiozła i stoi taki samotny i zapomniany w barku ;)

2014-01-24 12:24

Ja jak karmilam mala wypilam lampke wina ale przez 12 godzin sciagalam pokarm i wylewalam. Bylam na tym punkcie przewrazliwiona. Rozmawialam na ten temat tez z pediatra powiedziala ze nic sie nie stalo i nie potrzebnie tak dlugo dziecka nie przystawialam do piersi. Co do papierosów w trakcie karmienia to tez sa rozne opinie koleżanka palila zaraz po karmieniu kolejne karmienie bylo po 4 godzinach podobno te zasady byly konsultowanr z lekarzem...

2013-10-12 18:07

ja pod koniec ciąży w te wielkie upały piłam pare łyczków radlera 2 procent i nic się nie działo. Jak urodziłam wróciłam do palenia mimo karmienia i starałam się najpierw nakarmić i ściągnąć pokarm a potem zapalić.

2013-10-11 16:40

mi też podczas uroczystości rodzinnych jak byłam w ciąży często proponowali lampę wina dla zdrowia ale ja zawsze odmawiałam

2013-10-11 15:20

No faktycznie , przepraszam :) http://alkomaty.biz/wirtualny-alkomat może się przyda ;>? , mój partner zawsze tu sprawdza ii póki co nie zawiodl :) a jesli takiemu nie ufasz to może warto kupic normalny alkomat ? Sami sie nad tym zastanawiamy ale te dokladne sa dosc drogie

2013-10-11 10:57

dlatego własnie ze to temat rzeka to prosiłam o nie pisanie, ze nie wolno pic i kazda ilosc szkodzi bo chodzilo mi tylko o dowiedzenie sie na ile alkohol zostaje w organizmie a nie czy wolno czy nie wolno pic i jakie kto ma zdanie :) bo wiem ze mozna by o tym dyskutowac latami :P