Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1479 Wątki)

Przepiśnik

Data utworzenia : 2016-11-17 14:12 | Ostatni komentarz 2022-01-07 21:08

Michalina-1992

27039 Odsłony
1330 Komentarze

Będziemy tu dodawać przepisy na ciasta, muffinki, obiady, co tylko chcecie! :) ----- Tutaj drogie mamy inspirujemy się nawzajem, propozycjami prostymi, wytrawnymi lub po prostu improwizacjami obiadowymi - dlatego że nie ma nic gorszego od stania przed otwartą lodówką z myślą "co ja mam ugotować jak wszystko już było?" ;) ----- Szukam wypróbowanego przepisu na flaki wołowe, wołowo-wieprzowe. Jeżeli macie sprawdzone przez was to podrzućcie.

2013-12-13 23:42

Dziś partner zrobił kluski śląskie z sosem grzybowym i rosołek :)

2013-12-13 18:55

lipka166 jest, bardzo prosty :) Na 8 rolad to będzie tak: - kilogram mięsa pieczeniowego wołowego - musztarda - cukier - ogórek kiszony - boczek - kostka rosołowa pieczeniowa x1 - smalec - wykałaczki I robisz tak, rozbijasz cieniutko plastry wołowiny, delikatnie posypujesz cukrem, dosłownie szczyptę, później smarujesz to cieniutko musztardą, na środek układasz pokrojony w drobną kostkę ogórek kiszony i boczek, zawijasz i wykałaczkami zabezpieczasz, żeby się nie rozpadło. Jak sobie to przygotujesz to do dużego rondla, albo jak w moim przypadku wielkiej żeliwnej głębokiej patelni, sypiesz dwie łyżeczki cukru, jak się skarmelizuje to dodajesz trochę smalcu i układasz rolady. Podpiekasz z każdej strony, jak się podpieką to w szklance wody rozpuszczasz kostkę rosołową pieczeniową i zalewasz rolady, koniecznie dodaj drugą szklankę samej już wody, bo inaczej będzie za słone. I dusisz to pod przykryciem około godziny, później zatrzepujesz łyżką mąki, żeby sos zgęstniał, dusisz jeszcze z pół godzinki i już można jeść :)

2013-12-13 15:54

rosołek z kluseczkami

2013-12-13 13:55

Dziś rybka pieczona z masłem i koperkiem, do tego sałata i pieczone ziemniaczki wszystko w wykonaniu mojego męża. Właśnie odebraliśmy książkę kucharska z lidla i mamy zrobić z niej wszystkie przepisy, to zaczynamy.

2013-12-13 13:43

mniam mniam rolada z kluskami :) u mnie dzisiaj znowu zmyślony obiad, nie wychodzę po zakupy- wykorzystuję zapasy z zamrażarki, więc będzie kurczak w sosie śmietanowym z brokułami, do tego makaron nie mam w domu ani jednego jajka, a chciałam zrobić mufinki, na szczęście znalazłam przepis bez jajek za to z owocami a mam mrożone jagody, zobaczymy co też wyjdzie :)

2013-12-13 12:42

A u nas jak co piątek rybka. Dorszyk prosto z morza.

2013-12-13 12:30

Kupiłam kilka buraków wiec u nas barszcz czerwony z ziemniakami

2013-12-13 12:15

Silje a jakiś przepis na takie roladki w sosie jest ? :)