Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1477 Wątki)

Program 500+

Data utworzenia : 2016-02-12 20:06 | Ostatni komentarz 2020-05-25 07:24

E.Machulak

3709 Odsłony
70 Komentarze

Co sądzicie o programie Rodzina 500+? Mówi się o tym dużo i wszędzie .... internet, telewizja , radio oraz ludzie i otoczenie oraz słyszy się bardzo dużo pozytywnych jak i negatywnych opinii a co wy o tym sądzicie. ..?

2016-02-14 19:53

Ja nie chce nikogo oceniać ale sama nie zdecydowałabym się na powiększenie rodziny gdybym nie miała pracy czy jakiegoś zajęcia które pozwoliłoby mi na zapewnienie godnego życia dziecku ale są osoby które pomimo iż nie mają mieszkania, pracy i żyją wciąż z zasiłków MOPS decydują się na zakładanie dużych rodzin. Jeżeli dzieci w takich rodzinach są kochane to ok ich sprawa skąd biorą pieniądze na życie ale jeżeli dzieciom brakuje wszystkiego to ... no właśnie - trzeba brać odpowiedzialność za to że dało się życie małemu człowiekowi i stworzyć mu warunki do godnego życia a nie czekać aż państwo da. Ja niestety znam takie osoby które te pieniądze przeznaczą na papierosy czy imprezy a dzieci jak miały źle tak będą mieć źle i nic tego nie zmieni. Uważam że fajnie byłoby aby każde dziecko dostało np. nową wyprawkę idąc do szkoły, miały możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w szkole, czy bezpłatnych zajęć wyrównawczych czy np. sportowych, basenu itd. Może lepiej byłoby inwestować w ich zainteresowania , płacić za ich dodatkowe lekcje językowe, balet, itd. Ja zawsze podziwiam ludzi którzy już w młodym wieku osiągnęli ogromną karierę, zdobywają medale i wiem że za tymi medalami, wyróżnieniami stoi ich ciężka praca i praca i pieniądze ich rodziców i tu mam świadomość że mamy w kraju na świecie mnóstwo utalentowanych dzieci których niejednokrotnie talent nie tylko zachwyca ale wprawia w osłupienie tylko nie zawsze rodzice czy opiekunowie mają możliwość " szlifować ten diament" - może te pieniądze lepiej przeznaczyć na stypendia dla dzieci, na lepszy dostęp do lekarzy specjalistów, na szczepionki na które nadal dużej części rodziców nie stać.

2016-02-14 19:34

U nas z góry zakłada się , że nam się nic nie należy a jak się już należy to muszą to ściągnąć np z podatków, droższych cen. Od razu musi im się to zwracać. Ja już nie wspomnę o kolejkach do specjalistów, czasami rocznych czy dwuletnich i tak później wiadomo musi iść prywatnie.

2016-02-14 11:39

Agunia w innych krajach to nie tylko dostaje się pomóc finansowa na dziecko ale będąc już w ciazy opieka medyczna jest darmowa i wszelkie badania są tam za darmo a u nas za większość badań trzeba płacić ... Może warto by w opiekę kobiet wciazy zainwestować i sfinansować koszty badań za które my musimy płacić.

2016-02-14 11:08

Tak dokłądnie w innych krajach już dawno płacą na dzieci i jakoś żyją, może w końcu czas na zmianę.

2016-02-14 10:56

Wydaję mi się że to dobry pomysł,aby wspomóc finansowo rodziców.Nie ukrywajmy dziecko kosztuję.Za granicą już dawno wprowadzone jest coś takiego.Znajomy jest zarejestrowany w Niemczech i dostaje bodajże na każde dziecko 800 zł. U nas nie było do tej pory żadnego wsparcia dla rodziny. Mamy cieszą się na te 500 zł,ale ja zdaję sobie sprawę z tego,że oddamy to z powrotem np.w marketach czy bankach.

2016-02-14 10:25

Kombinatorzy zawsze się znajdą, ale bolący jest tekst, że Ci co chcą naprawdę mieć dziecko, słyszą teraz że to z powodu 500+. My mamy jedno dziecko, teraz jestem w ciąży z drugim, od dłuższego czasu planowane, kiedy nawet 500+ jeszcze nie wchodziło w grę. Wchodzę ostatnio do pracy z zwolnieniem lekarskim a tam słyszę do mnie tekst - to co Aga, zaraz po 2 będzie 3? Bo byś już tysiak dostała!! Myślałam, że się przesłyszałam :/ a usłyszałam to od kobit co mają 1 dziecko i więcej nie będzie!

2016-02-14 09:54

ja w urzędzie usłyszałam rozmowę Pani z urzędnikiem która wprost mówiła że ma partnera ale to chętnie ukryje bo wie że dostanie więcej kasy :) takie czasy- każdy kombinuje jak może :)

2016-02-14 02:35

Agunia, niestety takie rodziny były, są i będą. Ostatnio bardzo zirytował mnie tekst mojego szwagra. Rozmawialiśmy na temat dzieci i w pewnym momencie padło pytanie "To co, już zamykacie warsztat?" A mąż odpowiedział Mu, że w przyszłości planujemy jeszcze dwoje dzieci. A On na to wyskoczył z tekstem: "Ooo... Państwo sypie kasą to będą teraz dzieci robić..." A my naprawdę zawsze marzyliśmy o dużej rodzinie. Ci co myślą, że Państwo przez tyle lat będzie dawać po 500 zł jest naiwny... Jaką mamy pewność, że tak będzie? A może to potrwa co najwyżej do przyszłych wyborów? Łatwo jest zostać matką, ale dużo trudniej nią być! Najważniejsza jest miłość, którą należy je obdarzyć. Ja staram się w każdej wolnej chwili ją okazywać, uczyć dzieci miłości do innych. Pieniądze tego nie zastąpią. Trzeba podejść do tego odpowiedzialnie i zdać sobie sprawę z tego, że nic nie trwa wiecznie. I, że taka pomoc od państwa prędzej czy później się skończy.