Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1472 Wątki)

Program 500+

Data utworzenia : 2016-02-12 20:06 | Ostatni komentarz 2020-05-25 07:24

E.Machulak

3674 Odsłony
70 Komentarze

Co sądzicie o programie Rodzina 500+? Mówi się o tym dużo i wszędzie .... internet, telewizja , radio oraz ludzie i otoczenie oraz słyszy się bardzo dużo pozytywnych jak i negatywnych opinii a co wy o tym sądzicie. ..?

2016-02-13 21:05

Sama osobiście znam parę rodzin z mojej miejscowości co utrzymują się tylko za to, że rodzą dzieci. Chore to, ale niestety realne. Jedni to już tacy, co w życiu nie byli w żadnej pracy, a dzieci dalej powstają. I teraz zaobserwowałam zjawisko, że panie z owych rodzin znów są w ciąży i to jak narazie na samym początku. Prawdziwy objaw miłości? Czy też 1000zł przez pierwszy rok ich przyciąga i jeszcze dodatkowe 500+ do budżetu rodzinki?

2016-02-13 20:18

Moim zdaniem te dodatkowe 500 zł na drugie dziecko i kolejne nie wpłyną na poprawę jakości życia rodzi w dłuższej perspektywie czasu jeżeli nie zmieni się w naszym kraju poziom bezrobocia a zarobki nadal będą na tak niskim poziomie w stosunku do innych krajów UE. Nie boje się nawet powiedzieć że jeżeli nasze władze chcąc spełnić nie do końca chyba przemyślane obietnice wyborcze zaczną rozdawać publiczne pieniądze rodzinom które nigdy nie pracowały a pieniądze dostają tylko dlatego że rodzą się im dzieci to niczego dobrego z tego nie będzie. Owszem należy dbać o dzieci i to nie ulega dyskusji ale jak znam życie to część osób źle wykorzysta te pieniądze a dla maluchów w takich rodzinach nic się nie zmieni.

2016-02-13 13:49

Ja dopóki nie dostane pierwszego przelewu z 500+ to nie uwierzę :) już taka jestem, że muszę mieć czarno na białym a najlepiej na przelewie bankowym :)

2016-02-13 11:17

500 zl na dziecko już uderza nas po kieszeni . Banki podniosły opłaty za prowadzenie konta , za wypłaty gotówki w bankomatach a także marże od pożyczek i kredytów. Kolejnym krokiem będzie wzrost cen w marketach . Jako mały przedsiębiorca będę płaciła większy ZUS a to wiąże się z nieoplacalnoscia prowadzenia firmy . Mimo że na drugie dziecko dostanę pomoc to zapłacę za to w inny sposób. Rząd najpierw powinien zrobić pozadek z budżetem i tam znaleźć pieniądze a nie obciążać kosztami programu podatników. Bo niestety to my za to zapłacimy .

2016-02-12 22:46

Ja jestem z iniego zadowolona. Socjal w naszym kraju wola o pomstę do nieba. Rodzinne 70 zeta? Na co to ma wystarczyć?! Oczywiście, że nie ma nic za darmo ale na pewno wielu rodziców odciąży...

2016-02-12 21:21

to zależy którą stronę oceniać :) rząd- próbuje zrobić coś fajnego a nie do końca im wychodzi (niestety każdemu nie dogodzą) druga strona- fakt należy się każdemu, ale wiadomo że nie jest to wykonalne więc powstają konflikty kto dlaczego dostanie a inny nie. ja jestem za tym żeby to nie była kasa na konto tylko np bony żywnościowe, na ubrania itd