Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1482 Wątki)

Maszyna do szycia

Data utworzenia : 2016-01-03 20:18 | Ostatni komentarz 2016-01-21 17:50

A.Zazulak

2860 Odsłony
45 Komentarze

Każda kobieta miała styczność z maszyną do szycia,nie jedna z was ma maszynę w swoim domu. Ja do niedawna też miałam japońską "JUKi" ale nikt nie potrafił jej już naprawić i poszła na części. Chcę żebyście mi pomogły wybrać dobrą maszynę , szyję od trzech lat i mam kupę pomysłów tylko brak mi sprzętu. Zaczynałam na maszynie babci i mamy . Potrzebuję porady wybrałam trzy modele które uważam za najlepsze Łucznik- firma istniejąca na rynku od długich lat ma bardzo duży wybór i łatwo dostać części. Singer-szyłam na bardzo starej maszynie i mam wątpliwości czy nowe modele są równie dobre. Husgwarna- droga ale porządną ( ta była by ostatecznością bo jest droga a ja chcę coś na teraz) Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam szycia i bez maszyny jak bez ręki . Powiedzcie czy macie sprawdzony model który polecacie? I jeszcze jedno , dużo osób poleca mi kupuenie używanej maszyny bo mają lepsze podzespoły niż w nowych ,co o tym myślicie? Nastał nowy rok , a ja mam nowe postanowienia i zapas motywacji więc ruszam do przodu

2016-01-03 21:07

Maniuela ja teraz nie mam niczego czym mogła bym się pochwalić bo od prawie roku moja maszyna wysiadła , naprawiana była dużo razy i działał krótko więc zaczynałam i nie konczylam. Szyć na całego zaczęłam gdy poszłam do pracy przy maszynie. Mam masę pomysłów, pierwsza będzie moja chusta do noszenia zamówiłam chustę Super okazje wychaczylam ale będę musiała ja skrócić. Chcę uszyć pierzynkę pikowaną minky i wiele różności. W Internecie można znaleźć wszystkie wykroje więc uszycie to pikuś;)

2016-01-03 21:06

Ja mam Silver Cresta z Lidla i bardzo sobie chwalę. Prosta w obsłudze i ma bardzo dużo ściegów. O Łuczniku słyszałam ostatnio wiele negatywnych opinii. Bo tak na prawdę Łucznik już nie jest tym starym polskim Łucznikiem. Firma jest wykupiona. Singerkę całkiem nową ma moja mama i też sobie bardzo chwali. Ja z doświadczenia wiem, że Juki są dobre i zazwyczaj części są dostępne. W pracy szyłam właśnie ja Juki (przemysłowej automatycznej) i bardzo sobie chwaliłam.

2016-01-03 20:53

Przeróżne rzeczy :) Firanki, pościele, ozdoby choinkowe.. Strój ze zdjęcia profilowego uszyłam... Nawet córce na chrzest sama sukienkę uszyłam :)

2016-01-03 20:45

ja też mam postanowienia, ale nie związane z maszyną do szycia :p chcę na wadze ujrzeć 57 kg. Mój cel. Koniec kropka. Dam radę :p A co tam szyjesz Maniuela? :D

2016-01-03 20:42

Czyżbym bratnia duszę znalazła?:) Ja pod choinką znalazłam w tym roku Overlock :) Zwykłą maszynę dostałam w prezencie od męża krótko po ślubie. Chyba mogę napisać, że Szycie to moja pasja :)