Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1482 Wątki)

Maszyna do szycia

Data utworzenia : 2016-01-03 20:18 | Ostatni komentarz 2016-01-21 17:50

A.Zazulak

2861 Odsłony
45 Komentarze

Każda kobieta miała styczność z maszyną do szycia,nie jedna z was ma maszynę w swoim domu. Ja do niedawna też miałam japońską "JUKi" ale nikt nie potrafił jej już naprawić i poszła na części. Chcę żebyście mi pomogły wybrać dobrą maszynę , szyję od trzech lat i mam kupę pomysłów tylko brak mi sprzętu. Zaczynałam na maszynie babci i mamy . Potrzebuję porady wybrałam trzy modele które uważam za najlepsze Łucznik- firma istniejąca na rynku od długich lat ma bardzo duży wybór i łatwo dostać części. Singer-szyłam na bardzo starej maszynie i mam wątpliwości czy nowe modele są równie dobre. Husgwarna- droga ale porządną ( ta była by ostatecznością bo jest droga a ja chcę coś na teraz) Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam szycia i bez maszyny jak bez ręki . Powiedzcie czy macie sprawdzony model który polecacie? I jeszcze jedno , dużo osób poleca mi kupuenie używanej maszyny bo mają lepsze podzespoły niż w nowych ,co o tym myślicie? Nastał nowy rok , a ja mam nowe postanowienia i zapas motywacji więc ruszam do przodu

2016-01-21 17:50

ja też lubię szyć, ale ciągle czasu brakuje :-( ehh

2016-01-12 11:11

Kochane odpaliłam maszynę i zdążyłam zreperować mężowi spodnie. Maszyna chyba dluuuugo nie była używana , brakuje jej oleju bardzo ale to bardzo . wszystko działa ale jak już ustawiłam maszynę coś zaczęło syczec na początku myślałam że to może światło ale nie , wylaczylam maszynę ale dalej syczy i jeszcze ten zapach spalenizny ;( odlaczylam od prądu i odkryłam że to pedał. Teraz boję się ja włączyć. Jak myślicie spalił się? Ponoć maszyna ostatnio była używana 5 lat temu . Nie jestem w stanie ocenić co się stało i chyba oddam ją do serwisu Łucznika ponoć można. Ja to mam jakiegoś pecha... :( Manuela mam dla Ciebie fajna stronkę , wypatrzyłam tu materiał na spodenki dla dzieciaków i inne drobiazgi. dresówka.pl Tylko co z tego że mam materiał jak maszyna nie współpracuje.:/ znając teściowa zaraz powie że zepsulam bo tyle ona ma lat .... Już to słyszę ..... Kuźde ;(

2016-01-11 16:51

Agata ja z nieukrywaną ciekawością zobaczę co na niej wyczarujesz :) moja teściowa tak jak mówiłam szyje na łucznikach i sobie chwali :) koniecznie pochwal się zdjęciami tego co stworzysz :)

2016-01-11 16:49

Agato, ja jestem z Tobą :) To coś dla Ciebie myślę :) http://zapomnianapracownia.blogspot.com/2013/04/kto-i-gdzie-produkuje-maszyny-do-szycia.html Ale chyba nikogo takie fakty już nie dziwią :(

2016-01-09 16:29

ok mam maszynę stary Łucznik 884 może sie wam to wydawać śmieszne ale jaram się na sama mysl że jutro ją odpalę :) dlaczego? bo na tej maszynie jeszcze nie szyłam a ja lubie wyzwania :) :) Kto jest ze mną? :)

2016-01-07 23:06

Miło mi ;) jejku wybór tkanin jest naprawdę duży i prawie wszystkie mi się podobają , patrzę i myślę sobie " o ten fajny na spodenki" "z tego była by super opaska albo komin" . Chyba będę musia losować ;) A tak w ogóle to nie udało mi się dzisiaj nic kupić w mieście nawet spożywki. Byłam z córeczką u lekarza , było ślisko mała płakała nie mogła zasnąć prze te zęby( to kwestia kilku dni ale już by mogły się przebić) i w tym stresie zapomniałam o moich zakupowych planach. Najlepsza informacja to , że z bioderkami już dobrze tylko pozostają nam ćwiczenia. Ah i jestem wściekła bo teściowa niby "zapomniała"maszyny i tylko niepotrzebnie przyjechała suszyć mi głowę. Kurde ją o coś prosić.... Oj już nie zaśmiecam wątku. Miłego wieczoru:*

2016-01-07 13:23

Ja mam starą ,zabytkową maszynę do szycia Singer.Z ręczną korba.W rodzinie od ok 60 lat,tak,że z duszą.Ciągle sprawna,niezawodna.Polecam takie antyki,dla mnie rzecz niezniszczalna i piękna

2016-01-07 11:04

Miło mi Agato :) W końcu znalazłam na jakimś forum "bratnią duszę" :)