Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1479 Wątki)

Czy to ważne czyj dom / mieszkanie?

Data utworzenia : 2017-11-01 20:27 | Ostatni komentarz 2018-02-05 14:00

Mama_Arka_Martynki

1818 Odsłony
35 Komentarze

Działka męża, dom pobudowany i wykończony przed ślubem za kasę męża. Ja umeblowałam kuchnię, agd, jakieś meble, farby, pierdoły.... Ja mam działkę budowlaną na siebie, na koncie miałam sporo kasy jako posag, trochę jeszcze jest. Konta mamy oddzielne. Dom jest na męża. Jesteśmy małżeństwem 4 lata, razem 11 lat. Sytuacja kilka lat przed ślubem. Doszło do mnie, że teściowa do swojej koleżanki (a ona mojej mamie) powiedziała "co z niej za matka, że nie może przetłumaczyć córce, żeby zgadzała się na ślub, a nie czeka na gotowe". Kłamstwo, t mąż chciał nAjpierw wykończyć dom. Sytuacja miesiąc przed ślubem, nowo poznana dziewczyna mówi mi, że moja przysZła teściowa powiedziała jej teściowej, że "ślubu nie będzie dopóki połowa domu nie będzie na mnie przepisana". Kłamstwo, nigdy nawet o tym nie myślałam. Sytuacja trzecia. Kilka dni po ślubie teść mówi (tylko przy mnie i przy mężu), że trzeba na mnie przepisać teŻ dom. Zaśmialam się i powiedziałam "po co, jeszcze mi mąż będzie mówił sprzątaj to też twój dom, a tak mogę zawsze powiedzieć nie muszę" obróciłam w żart. Temat się urwał. I teraz pytanie czy to takie ważne, żeby dom był na oboje. Nie czuję strachu, że mnie mąż wyrzuci. Jesteśmy razem, mamy dzieci, kochamy się, czy to istotne kto widnieje w akcie notarialnym, w księdze wieczystej?

2018-02-05 14:00

Ja z mężem dopiero się dorabiaby żeby mieć coś własnego. Więc i tak wszystko będzie na nas dwoje.

2018-02-05 11:36

Dziewczyny, co do darowizn ziemi/działek itd. u notariusza można zaznaczyć, że nawet jeśli rodzice dadzą coś swojemu dziecko, to dziecko (żona) może przekazać podarowany dobytek do wspólnego majątku i to powinno być zatwierdzone notarialnie. W akcie notarialnym jest możliwość zawarcia takiego punktu. Tak jest najbardziej bezpiecznie. Ostatnio robiliśmy coś takiego w sprawie ziemi. Opłata za "wniesienie" majątku u notariusza to około 400 zł, a zabezpieczenie na całe życie. Bo nigdy nie wiadomo jak to może być i jak się potoczyć. Najbardziej bezsensownym jest właśnie kiedy wspólny dom jest tylko na męża czy żonę, albo dom stoi na ziemi męża/żony, a choć nie mają intercyzy majątek nie jest wniesiony do wspólnoty.

2018-02-05 09:51

U nas mieszkanie jest na teściów, potem ma być przypisane na córkę, sądzę, że najlepsze rozwiązanie. Też absolutnie się nie martwię o to i czuję się bezpiecznie. Wiem jednak, że kobieta zewsze powinna mieć trochę pieniędzy odlożonych na czarną godzinę. Nie lubię zupełnego uzależnienia od kogoś.

2018-02-05 01:30

U mnie dziś byla rozmowa z mężem na temat domu. Ja powiedziałam, że własny domek to fajna sprawa. Zapytał się czy chcę się budować powiedziałam, że nie to że się od razu budować tylko że fajnie by było mieć własny domek. Stwierdził, że chcę się budować. Na tym temat się skończył. Wieczorem Mąż się zapytał gdzie chcę się budować. Teraz to i tak w grę nie wchodzi. Gdybyśmy się przeprowadzali do dużego miasta to i tak byśmy w bloku mieszkali. Więc narazie budowa własnego domu musi poczekać.

2018-02-04 23:39

Tak naprawdę jak są dzieci to dla nich powinien być ten dom-miezkanie,facet czy mąż jak nie chce spłacić kobiety to jest świnia . Najczęściej to mamusia zostaje z dziećmi.W mojej rodzinie kuzynka miała dom po babci po ślubie wzieli kredyt cały dom wyremontowali-dobudowali.Po 10 latach małżeństwa przyszedł rozwód leć mąż nie chciał żadnej spłaty i jeszcze spłacił cały kredyt.Dom zostawił żonie i dzieciom bo jeśli by zażądał spłaty ,to ona by musiała sprzedać dom i podzielić kasę.Bo ponad 200tys to nie każdy ma na koncie ,aby oddać po rozwodzie.

2017-12-14 20:46

Ja uważam, że dom powinien być zapisany na dwie osoby. Zawsze jest to jakieś zabezpieczenie. Dobrze jest jak się wszystko układa, a co potem. Lepiej jest się zabezpieczyć. My z mężem planujemy kupno domu i wtedy już będzie na nas oboje zapisany dom. A skoro oboje pracujemy to i tak wszystko jest po połowie. To dom też. Ale oczywiście nie ma moje twoje. Wszystko kupujemy razem.

2017-12-14 06:37

Ja mieszkam z mężem i dom jest zapisany na niego, ufam mu i wiem, że nie wyrzuci mnie z domu i ani przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, żeby dom musiałby być również zapisany na mnie, wiem jaki jest i chce jak najlepiej dla mnie. Kochamy się i ani przez chwilę nie czułam się źle przez to że nie jestem współwłaścicielem w akcie notarialnym. Jesteśmy rodziną także dom jest wspólny i wiele razy mąż mi to powtarza bez względu na to na kogo jest zapisany dom.

Konto usunięte

2017-12-14 06:04

Wydaje mi się że masz dobre podejście. I nawet jeśli coś kiedyś miałoby być nie tak to wtedy będzie czas na myślenie co i jak zrobić. Każdy dobry prawnik znajdzie rozwiązanie w takiej sytuacji. Są wydruki z konta, są wyceny rzeczoznawców, są wydruki ile zarabiał mąż.