Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Konkursy #teamLOVI (376 Wątki)

Zwycięzcy konkursu forum #teamLOVI - edycja STYCZNIOWA 2023

Data utworzenia : 2023-02-06 15:00 | Ostatni komentarz 2023-09-04 21:32

Wątek edytowany: 2023-02-06 15:10

Redakcja LOVI

1985 Odsłony
137 Komentarze

Dziękujemy, że jesteście tak pomocne i aktywne w naszej społeczności #teamLOVI. Z radością ogłaszamy wyniki styczniowej edycji 2023 na najbardziej pomocnych użytkowników forum LOVI!

 

NAGRODĘ GŁÓWNĄ LOVI zestaw akcesoriów z kolekcji BUDDY BEAR otrzymują:

 

[email protected] 

Ann 

halmanowa 

olaleksandra94 

Valentina23

schwarzsie 

anaaa536 

Idziemka 

magnolijam32

Mamadokwadratu

 

WYRÓŻNIENIE LOVI pierwszy kubek ze słomką LOVI 150ml Straw Beginner Buddy Bear otrzymują: 

 

Aniss 

ll!a 

Mama_Wojtusia 

ila212 

Mamą być 

Lisza

Nataleczka 

[email protected] 

[email protected]

MałaZołza

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Redakcja LOVI

2023-06-16 15:35

Sok to wiem jest przepyszny w herbacie :)

2023-06-16 14:50

My często dajemy do herbaty, bo po prostu ma dobry smak :D ale tak jak pisze Czarnulka, jest bardzo dobry na przeziębienia :)

2023-06-14 11:41

Czarnulka dzięki ;) to będę musiała zrobić kiedyś taki ;) 

2023-06-14 11:12

Mamuśka na przeziębienie taki sok dobry:)

2023-06-13 18:00

Dzięki dziewczyny ;) wypróbuje dwa i zobaczymy co mi z tego wyjdzie ;) a na co jest taki sok dobry ? Ja ostatnio robiłam miod z mleczy ;) 

2023-06-13 16:42

Mamuśka ja robię trochę inaczej niż Doris dlatego też napiszę :) na 1 litr wody wchodzi 25 kwiatów bzu, 3-4 cytryny i 1 kg cukru. Kwiaty i cytryny (pokrojone w plasterki) zalewam przegotowaną i ostudzoną wodą - tzrymam to 2 dni. Potem podgrzewam, dodaję cukier  i nie doprowadzam do wrzenia (żeby nie straciło wartości) i takie mocno gorące wlewam od razu do przygotowanych buteleczek. Potem pasteryzuję w piekarniku. W tym roku wypróbowałam inny przepis, ale jednak smak jest inny, więc kolejną porcję zrobiłam już po staremu ;)

 

Czarnulka dzięki, będę próbować :D

2023-06-13 10:49

Ann podpytałam koleżanki i drink nazywa się HUGO . 

Małazołza u nas truskawki w biedronce były w takich pojemniczkach i już miałam w koszyku ale patrzę połowa już spleśniała, inna pani też wzięła i po chwili odłożyła, nie powinni takiego czegoś w ogóle sprzedawać;/ 

Na rynku mam takiego fajnego pana i u niego są pyszne truskawki, takie widać, że z własnej uprawy a nie typowo na handel. 

2023-06-12 23:52

Mamuśka - najpierw trzeba zebrać kwiaty bzu czarnego - tylko te całkowicie rozwinięte - najlepiej pod koniec maja/na początku czerwca. Po zebraniu odkładamy kwiaty na jakiś czas w cień - aby robale, które ewentualnie się na nich znajduję miały szansę uciec ;) Następnie należy odciąć ogonki i grubsze łodyżki oraz uschnięte kwiatki jeśli takie znajdziemy. Gdy to już jest zrobione zalewamy kwiaty wrzątkiem, dodajemy sok z cytryny. Gdy mikstura ostygnie wkładamy ją do lodówki na dobę. Po tym czasie przelewamy przez sitko/filtr, dodajemy cukier i gotujemy. Z gotującego się płynu należy zebrać pianę. Taki mocno gorący, wrzący wywar przelewamy do wysterylizowanych/wyparzonych słoiczków, buteleczek, które można jeszcze dodatkowo zapasteryzować (wystarczy kwadrans).

Przykładowe proporcje:

600 g kwiatów czarnego bzu (ok. 40 - 50 baldachów) 
sok z 4 - 5 dużych cytryn

2 litry wody

2 kg cukru - jeśli nie lubi się bardzo słodkich syropów można dać 1 kg cukru

 

  •  
  • Gdy przestygnie, wstawiamy do lodówki na dobę. Następnie przelewamy przez sito, dodajemy cukier, gotujemy.
  • Z gotującego się płynu zbieramy pianę. Syrop przelewamy do małych słoików albo buteleczek, pasteryzujemy kwadrans.