Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Popularny otulacz muślinowy lub bambusowy

Data utworzenia : 2017-07-09 10:46 | Ostatni komentarz 2018-12-13 15:02

Aleksandra91

6943 Odsłony
136 Komentarze

Nie znalazłam konkretnej odpowiedzi co do mojego pytania to piszę. Zastanawiam się, czy do wyprawki noworodkowej tak na prawdę jest potrzebny otulacz muślinowy, bambusowy a może muślinowo - bambusowy. Jest kilka firm, które wiodą prym w tej dziedzinie, jest też podział na te markowe typu may lily lub bardziej dostępnej cenowo smiki. Czy to na prawdę ma sens i jest takim must have przy noworodku. A może wystarczy pielucha muślinowa bez wariactwa i tak wyprawka wiele Nas kosztuje a tu dokładamy kolejny koszt. Macie jakieś spostrzeżenia w tej dziedzinie, może do polecenia jakieś konkretne otulacze?

2017-07-09 13:30

Taki otulacz z powodzeniem zrobisz sama z pieluszki muslinowej czy bambusowej. My mamy pieluchy bambusowe z bamboo-line i są świetne i w dotyki i wzory :) Otulaczy ani rozkow nie stosowaliśmy, synek bardzo nie lubił byc tak związany, nawet pod kocem czy pieluszka w zimie reki nie utrzymal. Jedyna forma zwinięcia, która tomerowal to bylo chustowanie. Nie każde dziecko to lubi po prostu ;) owszem, większość tak, bo pamięta ciasno z brzuszka ale nie każde. Miałam rożki, otulacze z motherhood od siostry i spróbowałam raz, pierwszy i ostatni, u nas nie zdaly egzaminu, pieluszki bambusowe sluzyly wiec tylko do okrycia. Cieszę sie , ze nie wydalam pieniążków na te rzeczy, bo pewnie poszłoby sporo i tym bardziej byłoby mi zal, ze nie były używane;) Jeśli nie masz 'luzniejszej' kawiory o wg mnie nie warto. Możesz poprosić o taki prezent kogoś z rodziny ewentualnie, ale wydaje mi sie ze z powodzeniem zawiążesz maluszka w zwykłą pieluchę :) Bambus jest super na lato, chroni przed promieniowaniem UV i daje poczucie chlodu, muslin jest po prostu delikatny. Im większy rozmiar, tym wygodniej i będzie służyła dłużej.

2017-07-09 13:17

magnolijam20 termin mam na 21.09.2017. Zakupiłam pieluszki muślinowe , to powinno wystarczyć. Kasy za dużo nie ma, a miejsce w komodzie się kurczy to prawda. Dlatego Was jako doświadczone mamy pytam czy to takie bardzo potrzebne czy tylko kolejna moda i sposób zarobienia kolejnych pieniędzy na dziecku.

2017-07-09 12:56

Ja też uważam, że to zbędny gadżet. Teraz jest tyle rzeczy podobno niezbędnych przy takim maluchu, a tak naprawdę potem okazuje się że połowy z nich nie użyjemy... Ja sobie rożek zrobiłam z poszewki na dużą poduszkę, a w środek wsadziłam sztywny kocyk, ale tak naprawdę kilka razy go tylko użyłam. Bardziej przydał się dla gości, którzy chcieli wziąść moje dzieci na ręce, ale bali się trzymać bezpośrednio taką malizne. Teraz ten rożek zmienił funkcję i stał się kołderką dla synka. A rożek taki kupny też dostałam ze dwa tygodnie po porodzie, ale w sumie i tak był za mały. Teraz moja córka używa to dla swojej lalki... Tak, że zastanów się dobrze, czy aby na pewno taki otulacz będzie Ci potrzebny... Ale jak masz kasę, i miejsce w szafie to możesz jak najbardziej kupić na wszelki wypadek... A w ogóle kiedy masz termin Aleksandra? Bo jak w lecie, albo nawet wczesną jesienią, to raczej ani otulacz, ani rożek Ci się nie przyda...

2017-07-09 11:37

no właśnie Zabusia są otulacze i otulinki. Otulacze mam wrażenie, że są bardziej przystępne cenowo np. http://www.smyk.com/catalog/product/view/id/257632/s/smiki-soft-muslin-swaddle-blanket-flower-kocyk-z-musliny-bawelnianej-120x120-cm/ albo tak jak wrzuciłam wcześniej otulinka w mega nieprzystępnej cenie. Pytanie na ile to jest na prawdę potrzebne i czy spisuje się. Z tąd moje pytanie, bo wyprawka niemowlęca to kupe kasy kosztuje a jeszcze tu coś takiego. Mam rożek uszyty przez krawcową :)

2017-07-09 11:34

Spojrzałam na cenę i zwątpiłam. Według mnie zbędny gadżet. To do czego jest używana można zrobić innymi rzeczami. Do otulania rożek, albo nawet sama pieluszka do ciaśniejszego zamotania brzdąca, kocyk, ręcznik, przykrycie, prześcieradełko to już wiadomo. Większość tych funkcji można zwykłą tetrówką załatwić albo cienkim kocykiem. A właściwości antybakteryjne nie przemawiają do mnie bo według mnie zbytnia sterylność przy dziecku nie jest dobra. Ale to oczywiście moje zdanie tylko. Jeśli komuś nie żal pieniążków, to czemu nie. Może się faktycznie przyda.

2017-07-09 11:30

Ja nie mam w planach kupna otulacza :-) Kupię rożek bo wpadł mi w oko jeden :-)

2017-07-09 11:16

Aleksandra moja koleżanka uważa to za zbędny wydatek mówi, że można użyć pieluszki. Ja powiem Ci tak jeżeli Cię stać i chcesz to kup :) :):) Moja mama to się śmieje że teraz tyle różnych różności i nowości dla maluszków że ona by się pogubiła. I mówi że się cieszy że kiedyś tyle tego nie było a dzieci się wychowało.

2017-07-09 10:54

Edit: http://maylily.pl/produkt/otulinka-rajskie-piorka ->przykład