Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

ile par ciuszków potrzeba niemowlakowi?

Data utworzenia : 2013-11-13 18:22 | Ostatni komentarz 2015-12-28 08:22

Kaajkaa

6393 Odsłony
41 Komentarze

kochane mamy, ile mniej więcej trzeba ciuszków dla małego dziecka tak około 10 miesięcznego? ile par bodów, pajaców, rajtuzek, śpioszków, skarpeteczek, kobnizeoników, sweterków, spodenek itp? Potrzebuję zrobić "listę"i nie wiem ile tego trzeba ...

2015-12-28 08:22

mnie o ciuszki nie pytajcie ja mam manie !!! Mała ma więcej ubranek niż ja i mąż :D chyba mam jakąś obsesje ;D

2015-10-19 20:16

jeżli chodzi o kombinezon mi jeden starczył od października aż do marca. Tylko,że kupiłam w rozmiarze 68 (według mnie był mniejszy) . o do ubranek zgadzam się body i pajace to podstawa. W domu było ciepło , ogrzewanie chodziło, mimo ,że taki maluch się nie ruszał prawie w ogóle to wolałam owinąć kocem lub rożkiem niż za grubo ubierać. Miałam ok. 10 par bodów z długim rękawem oraz z 6 pajaców. Bluzki i spodnie mało były używane, tak jak rajki. Sukienki , które dostałam w prezencie były zupełnie nie praktyczne i ubierałam je aby babcie pocieszyły oko. Przydały się czapeczki 2 miałam po kąpieli dla małej , a jedną na spacery. Przez pierwsze dni rękawiczki nie drapaki się przydały. Śpiochy kupiłam jako piżamki ale w pajacu też dziecko może spać. Za miast butków , które cieszyły oko polecam grube skarpetki (też można kupić takie co wyglądają jak buty) . Nie ma co szaleć z ubraniami. Dodatkowo miałam 2 kocyki, 3 ręczniki , 2 komplety pościeli, 2 rożki. Zakupiłam też laktator, , smoczki uspakajające 2 sztuki, 1 butelkę, która pasowała do lakatora.

2015-10-11 21:44

Ja kupuje ubranka zawsze rozmiar lub dwa wieksze jesli chodzi o spodenki i bluzy. Wiec my mamy ok. 7 par bluz co prawda na ta zimowa pore, jesli chodzi o spodenki to mamy ich ok.10 par poniewaz ok 4 pary sa na wyjscia w gosci do lekarza do kosciola, reszta sa dresowe po domu. Mamy dwie kurteczki jesienne i jedna na zime. Ubieramy body wiec tez ma ok. 10 par pare po domu i pare na wyjscia, rajtuzki 3 pary i skarpetek ok. 6 par. Czapeczek mamy ok 7 wiadomo jakies chustki pod szyje i kominy tez. Sliniaki tez mamy duzo i takie wieksze poniewaz przy jedzeniu lepiej rzucic go do prania niz kolejny raz body lub bluzke ktora po kolejnych praniach bedzie sie wyplukiwala ;-)

2015-09-12 16:59

Aggi moja mała też lutowa i miałem jeden kombinezon dla niej. Co do reszty ciuszków to głównie były to pajace bo tak najwygodniej na początek mi było pod którymi były body z krótkim rękawem. I kompletów tego było 7. Mi to wystarczyło. Dalsza część pytania hmm ja miałem jedna butelkę z laktatora dokładnie w zestawie ze smoczkiem. Samych smoczkow do ssania miałem dwa w tym tylko jedencel użyciu bo nie było potrzeby używać drugiego bo jeden był mało używany. Pościel na zmianę jest będziesz wogole używać pościeli to dwie to samo prześcieradła :-)

2015-09-11 08:21

Myślę że 2 małe butelki na początek wystarczą, ja pościeli mam 2 na zmianę, prześcieradełka 3, a ze smoczkiem hmm w tej chwili zakupiłam 2 dzień/noc z lovi. A co to kombinezonu uważam tak jak roxi133 że 1 spokojnie starczy szczególnie że to prawie koniec zimy.

2015-09-10 22:21

Hmm ja miałam smoczki 3 każdy z innej firmy aby testować który dziecku będzie pasować. Butelek miałam też 3 z czego 2 małe jedna duża,bo na początek dziecko nie wypije od razu 200 ml mleka. Wg niektórych pościel w ogóle jest zbędna przy dziecku bo kołderki czy poduszki od razu nie użyjesz(chyba że chcesz używać). Ja prześcieradełka miałam 2 bo chociaż raz w tygodniu je prałam. Ja myslę,że jeden kombinezon starczy,szczególnie że to luty ;)

2015-09-10 21:50

Pytanie nie ciuszkowe, ale wyprawkowe: a ile smoczków, butelek, zmian pościeli trzeba mieć przy taki maluszku 0-3m?

2015-09-10 17:40

A jak się dzieciatko ma urodzić w lutym to trzeba szaleć z zimowymi ciuchami? Czy jeden kombimezonik na tę resztkę zimy wystaczy?