Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

kombinezon na zimę

Data utworzenia : 2013-09-09 16:52 | Ostatni komentarz 2015-03-03 22:02

mamabasia

7018 Odsłony
47 Komentarze

już pomału zbliża się zima jak kombinezon wybrać dla półtora rocznego dziecka jedno częściowy czy dwu ?

2013-09-10 19:58

Basia z tym siusiu to byl zart zapewne,:)

2013-09-10 16:07

Jak ze wszystkim i tu będą wady i zalety, i tam. B. Krusko musisz zastanowić się, co zimą na dworze będzie porabiał Twój brzdąc, bo jak sama widzisz, co mama to inna opinia i inne aspekty poruszane :) Jeśli chodzi o dwuczęściowy, to pamiętam taki u siebie za czasów przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Na sanki niestety nie sprawdził się. Może dlatego, ze kurtka z kompletu nie miała dołem ściągacza. Wystarczyło upaść, kurtka się podwijała, a śnieg sypał się pod spodnie. Ale to był wiek szalony i człowiek robił cuda wianki, czego 1,5-roczne dziecko robić na pewno nie będzie :P

2013-09-10 10:40

ja też poleciłabym jednoczęściowy, testowaliśmy ostatniej zimy na ruchliwym 4 latku :) nie ma ryzyka że coś się odepnie czy śnieg się wsypie do środka, a idąc siusiu i tak trzeba w dwuczęściowym wszystko rozpinać, jednoczęściowy jest zdecydowanie łatwiejszy w "obsłudze" , również dla malucha- zapina się tylko jeden zamek i wio na sanki :)

2013-09-10 10:25

B.kruszko - ja także polecam 2-częściowy. Spodnie to ogrodniczki, więc zimno tam nie dojdzie a jest wygodniejszy w obsłudze - dziecko chodzi lub będzie a przy jednoczęściowym musisz je kłaść by go założyć. Poza tym starcza na dłużej, bo tak jak pisze Anita, spodnie są regulowane. I tak na oko te z tamtego roku będą jeszcze na ten, zmienimy tylko kurteczkę, a to zawsze mniej wydatków.

2013-09-09 21:13

Zależy gdzie czesto bedziesz chodziła jak wygladac będą spacery mieszkach na wsi czy w mieście? Ja w ubiegłym roku miałam dwuczęściowy mała miała wówczas rok ( skończony w grudniu) spacery wygladały tak ze były w zasadzie na chwilę kiedy było mrożnie mała trochę podreptała i do domu na sankach nie jeździła uznałam ze jest za mała i nawet nie kupiliśmy jej sanek moze w tym roku Święty przyniesie ;) Polecam dwuczęściowy kombinezon kiedy mała się urodziła kupiliśmy kombinezon w rozmiarze 74 mała urodziła sie 56cma kombinezon już w marcu był na ścisk, niewygodny i jakos cieżo go było założyć moze dlatego że mała była jeszcze niemowlakiem. Ja jestem zwolennikiem ogrodniczek wszelkiego rodzaju, dlatego mój brzdąc ma ich naprawę sporo, takie spodnie starczają na dłużej dzięki regulacjom szelek a i nerki mają zawsze osłonięte przed chłodem. regulacja szelek sprawia że kombinezon starczy za sezon zimowy bez obawy ze w połowie zimy wyrośnie z kombinezonu ;) to takie moje spostrzeżenie;) gożej moze być z kurtką, ale to juz mniejszy koszt niżeli cały kombinezon

2013-09-09 20:55

Proud Mommy masz rację. Też jestem zdania że jednoczęściowy lepszy, wydaje mi się że jest bardziej szczelny i lepiej uchroni maluszka od mrozów, które panują w naszym kraju. Fakt te dwuczęściowe mają spodnie na szelkach, które również uchronią dziecko przed dostaniem się chłodu tam gdzie nie trzeba, no ale bardziej praktyczny jest chyba ten jednoczęściowy, gdyż wygodniej będzie dziecku w takim fikać.

2013-09-09 20:50

Ja stawiam na jednoczęściowy. Taki junior to jeszcze kręcący się, wiercący, wiec lepiej jak wszystko jest ze sobą połączone i nie ma fraków na wierzchu. Poza tym czy wywróci się na śniegu czy coś innego, to zawsze jest dobrze osłonięty :) A może tylko ja taka przewrażliwiona jestem :P