Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Jak długo mozna nie kupować ciuchów i ubrań?

Data utworzenia : 2018-11-15 12:52 | Ostatni komentarz 2024-02-01 22:27

Betkarka

1636 Odsłony
69 Komentarze

Mam pelna szafe ciuchow, takich codziennych. Leza w szafie a ja dokupuje czasami nowe. I te nowe leza lub malo uzywane. Mam w planie zrezygnowac zupelnie, na czas nieokreslony, z zakupow i korzystac z tego co juz mam. Bo w sumie szafa rosnie. A ciuchy sa malo wyeksploatowane, kasy nie mam za duzo do wydawania. Pamietac trzeba ze inni tylko w lumpeksach kupuja, poprzez szacunek dla pieniadza. A ja mam miliony sweterkow i kurtek i to lezy. Ktos robil taki eksperyment? I jakie wrazenia?

2022-08-16 09:46

Ja tak rzadko na zakupy jeżdżę teraz że jak pojadę to lubię się obkupić :P

2022-08-16 09:34

Kupuję jak tylko coś potrzebuje. nigdy nie kupuje na zapas. Szkoda pieniędzy bo nie mam pewności, że potem to założę. 

Konto usunięte

2022-08-16 09:20

Przez 8 lat kupowałam codziennie jak mieszkałam w UK jak wróciłam do Polski zaczęłam robić to samo. Zdałam sobie sprawę że to nie jest normalne, trzymałam ubrania przez kilka sezonów nowe z metkami tak samo było z butami kupowałam po 3 pary buty Air maxy albo force bo to moje ulubione. Uzależniłam się od tego i musiałam codziennie wydać jakieś pieniądze bo inaczej byłam nieszczęśliwa 

Z kosmetykami było w sumie tak samo. Skończyłam z tym jak przeprowadziłam się do swojego wymarzonego apartamentu. Oddałam 20 dużych kartonów pozbyłam się naprawdę dużo ale ciągle coś zalega i jutro znowu będę pakować kolejna część. Naprawdę bardzo długo wytrzymałam bo aż 5 miesięcy bez kupowania i wczoraj znowu pojechałam z facetem i kupiłam całą torbę.

Aktualnie jak coś kupuję to dobrej jakości, przemyślane.I najlepiej polskiej produkcji:

https://wyjatkowystyl.pl/reklama/jakie-botki-jesienne-beda-modne-w-tym-roku/

 

Aktualnie szukam dla siebie jakichś wygodnych botków na ten rok :) 

2018-11-16 21:47

to jest kwestia Twojej psychiki po prostu musisz sobie zakodować że nie każde wyjście z domu lub wejście do sklepu musi wiązac się z zakupami...można wejść i pooglądać tylko a nie zaraz kupować. a jak czujesz ze cię gdzieś ciągnie a nie ufasz sobie to po prostu unikaj tych miejsc przez jakiś czas. z kolei jeśli masz multu rzeczy a chcesz czegoś świeżego do szafy to po prostu wystaw na olx część ciuchów i już, zawsze już coś tam Ci się zwróci i będzie na jakaś nową rzecz. ja pracują to wiadomo potrzebowaąłm co jakiś czas czegoś nowego, ale automatycznie jak poszłam na L4 potem macierzyński i teraz wychowawczy tak automatycznie odstawiłąm zakupy - i można tak, tylko trzeba silnej woli he he wiadomo że zakupy poprawiają humor kobiecie więc od czasu do czasu kupuję sobie jakiś kosmetyk i już ;) małą rzecz też cieszy he he

2018-11-16 07:18

Polecam poszukania sobie blogow o minimalizmie.Sama ostatnio staram sie wprowadzic to do swojego życia i osobiscie widze duze plusy mniej wydaję łatwiej mi sprzątać o wiele łatwiej jest mi się odnaleźć w domu Najważniejsze to kupowanie świadome https://mamstartup.pl/e-commerce/9575/porownywanie-wazniejsze-niz-kupowanie-co-robimy-przed-zakupem-produktu I porównywanie cen produktów przed zakupem. Zastanow się czy dana rzecz rzeczywiście jest Ci przydatna i jej potrzebujesz. Potem porównaj sobie ceny danych rzeczy w sklepach.