Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Buty do nauki chodzenia

Data utworzenia : 2017-11-11 09:44 | Ostatni komentarz 2018-03-20 10:35

lola102

2291 Odsłony
35 Komentarze

Mamusie jakie buciki polecacie do nauki chodzenia? Jakiej firmy? Ciężko jest się zdecydować wolałabym jakieś polecone

2018-03-20 10:35

Dlaczego? Bo N.Kwit to jest tu tylko od ukrytej reklamy. Agn zgadzam się ze wszystkim. Zawsze kupujemy buty oddychające. Raz córka dostała jakieś inne, chyba z pepco. uparła się na założenie, i bardzo szybko dosłownie całe skarpetki były mokre. A kupowania używanych to w ogóle nie rozumiem, sama bym sobie nie kupiła,a co dopiero dziecku. Buty to dla mnie jak bielizna.

2018-03-13 11:49

N Kwit no i tu się nie zgodzę.. grubszą podeszwwę dla dziecka ? Po co ? Właśnie im cieńsza, bardziej elastyczna i pracująca podeszwa tym lepiej dla dziecka (nie mówię tu o niektórych patologiach ale zdrowej stópce). Dla mnie cena nie ma znaczenia. Bucik ma być najlepiej z naturalnych materiałów (różne rodzaje skóry), podeszwa zginać się w 1/3 długości bucika bliżej paluszków w taki sposób by po ściśnieciu dwoma palcami poddała się i ugięła, to pozwoli dziecku pracować stopą a nie stawiać platfuski jak na kawałkach drewna, niestety wiele drogich butów ma tak własnie twarde podeszwy m in Bartki bardzo często wg mnie mają okropne podeszwy. Wiadomo że na zimę i podeszwa będzie grubsza i mniej pracująca i elastyczna bo więcej materiału ale sandałki, czy wiosenno-jesienne bytu na prawdę można kupić fajne. Do 4 roku zycia kształtuje się u dziecka wysklepienie stopy i do tego czasu powinniśmy się choć starać bardziej zwracac uwagę na jakość buta (czylu ta elastyczność, dobrze trzymający zapietek ale tylko zapiętek reszta buta ma pracować) niż na styl i dizajn , w sieciówkach jest ogrom trampeczków adidasków które są jak prawidła. Owszem można kupić i fajne byuty za niedużą cenę ale zawsze trzeba pomacać, przymierzyć i ocenić. Wolę kupić mniej stylowe a dopasowane do dziecka i jego potrzeb niż jakieś odjechane a sztywne i ze sztuczności. Pomijam już w ogóle temat kupowania używanych bucików, czy chodzenia po rodzeństwie, ale warto też po porstu dbrze szukać w tych nówkach bo nie zawsze metka Bartek czy Geox niby na prawde dobra i polecana ma super jakościowo but. Prawdę mówiąc dla nas najlepsze na świecie są Emele, czy sandałki czy jesienno-wiosenne udaje mi się bez problemu znaleźć z fajną podeszwą. Szyte sa recznie wiec to te z duży plus ale raz mieliśmy też Elefanteny, raz Bartki i też były w porządku dlatego to już od nas zależy co wybierzemy dla swojego dziecka.

Konto usunięte

2018-03-13 09:56

N. Kwitt - a możesz wyjaśnić dlaczego warto zainwestować w dobre, drogie buty nawet jeśli lekarz ich nie zaleca?

2018-03-13 08:56

Warto jest zainwestować w porządne buty dla dziecka nawet jesli dziecko nie ma teoretycznie problemów z chodzeniem i nawet jeśli fizjoterapeuta takich nie zaleca. Po pierwsze buty powinny być stabilne i posiadać szczytniejszą, grubszą podeszwę. po drugie powinny być wykonane z dobrych materiałów, bezpieczne dla dziecka ( dlatego też warto jest unikać butów z Chin, które nie wiadomo w jakich warunkach są wytwarzane i z jakich elementów). Spory wybór dobrej jakości obuwia znajduje się tutaj: https://butymodne.pl/trampki-obuwie-dla-dzieci-c147745.html

2018-01-05 10:02

Mariee dokładnie ;) Ja tez jak bylam oststnio u fizjoterapeutki to pytała czy synek chodzi w butach po domu a ja powiedziałam ze przeważnie to boso lubi chodzic to tez pochwalila i powiedziała ze bardzo dobrze:)

2018-01-03 20:21

Moim zdanie nie powinno się chodzić w butach po kimś i to nie zależnie od wieku. Kiedyś tak robiono. Ja sama chodziłam w butach po rodzeństwie. Ale nie uważam żeby było to dobre rozwiązanie dla dziecka.

Konto usunięte

2018-01-01 20:08

Polecam sklep bosastopka.pl i można poczytać tam o zdrowym rozwoju stopy u dziecka i odpowiednim doborze bucików :) Ja sama na wiosnę będę korzystała z ich usług, buty już mam wybrane :) bo syn będzie chodził pierwszy raz po dworze i chcę żeby miał odpowiednie 1 buty :) w domu tylko boso albo w skarpetkach z antypoślizgiem :)

2018-01-01 14:45

Do jakiego wieku nie powinno się zakładać dziecku bucikow po kimś? Kiedy już można żeby było bezpiecznie