Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Rysowanie

Data utworzenia : 2017-01-04 12:17 | Ostatni komentarz 2024-01-03 15:10

sylwias91

3554 Odsłony
80 Komentarze

Witam, Ostatnio gdzieś wyczytałam, że 10 miesiąc życia dziecka to idealny czas na rozpoczęcie przygody z rysowaniem / bazgraniem... Co o tym sądzicie? Kiedy wasze maluchy zaczęły trzymac kredkę i bazgrolić? Jak przekonać macla by rysował-bazgrał? Pozdrawiam

2017-01-05 19:51

Moja przyjaciółka zaczęła dawać kredki swojej córce jak miała ponad rok. Trochę późno no ale jak to stwierdziła łatwiej się przez to nauczyła do czego służą i jak się maluje. Fakt musiała z nią trochę posiedzieć i tłumaczyć, pokazywać no ale teraz już potrafi fajnie bazgrać po kartce i świetnie się przy tym bawi. Dziecku trzeba pokazać do czego służą kredki i jak się z nimi obchodzić jednak jeśli robi się to systematycznie można nauczyć nawet mniejsze dzieci.

2017-01-05 18:33

Farbki może i są fajniejsze bo można palcami malować. Tylko sprzątania więcej ;)

2017-01-04 22:45

KUPIŁAM KREDKI BAMBINO I BLOK :) NAJPIERW MU POKAZAŁAM CO I JAK . I MALUSZEK POMAŁU SAM ZACZĄŁ MALOWAĆ. CIERPLIWOŚĆ ... ŚWIETNE SĄ TEŻ FARBKI DLA MALUCHÓW POLECAM :)

2017-01-04 14:52

Moja mała zaczęła bazgrać kredkami dość wcześnie nie pamiętam dokładnie ile miała miesięcy. Teraz ma 15 kredki są codziennie w użyciu , już ładnie trzyma kredkę w ręce ale na kartce nie chce malować - bazgrać , ostatnio woli malować po swoich nóżkach i to jeszcze flamastem . Jak jej zabieram i daję kredkę to wrzeszczy , bo wie ,że kredką nie popisze swoich nóżek . Moja starsza córka ma tablicę magnetyczną i mała też lubi na niej bazgrać mazakami , lepiej niż na karkach.

2017-01-04 14:09

Mój synek zaczął bazgrać dopiero gdy miał 1,5 roczku ,wcześniej jakoś go nie interesowało rysowanie.Teraz ma 2 latka i bardzo lubi rysować znikopisem.Lubi też gdy ja mu rysuję zwłaszcza zwierzątka

2017-01-04 14:04

10 miesięcy to dość wcześnie na bazgranie, ale moim zdaniem czas kiedy dziecko może zapoznać się z kredkami, papierem i tym co można z tego zrobić. To normalne że na początku dzieci biorą do buzi, tak poznają co to. Po jakimś czasie tak jak pisze Ewelina zacznie malować :)

2017-01-04 13:41

Mój synuś ma 10 miesięcy, ale kredek się nie "chwyta". Interesuje go żeby je wziąć do buzi i gryźć. Kartki gniecie i rwie i mamy w domu confetti, więc na razie sobie odpuszczam:( Spróbuje jak Ewelina za jakiś czas, może go bardziej zainteresuje.

2017-01-04 12:32

My kupiliśmy córce pierwsze malowanki i kredki miesiąc temu, kiedy miala 13mcy. Wczesniej dawalismy jej kredki i czyste kartki ale wolala jesc kredki, a kartki rwać i gniesc, wiec odczekalam chwile i ponowilam próbę z malowankami. Na początku nadal wolała jeść i rozrzucac kredki, a malowanki owszem zainteresowaly ja troche i ogladala obrazki po czym wracala do jedzenia kredek. Jednak ja uparcie codziennie wyciagalam malowanki i malowalam, probowalam zainteresowac, opowiadać co jest ma obrazku itd. Az ktoregos dnia wyciągnęłam malowanki i kredki, córka standardowo wysypala kredki z pudelka, ale tym razem zlapala malowanke otworzyla i zaczela bazgrac. Nie kolorowac, bez przesady, az takim geniuszem nie jest;) ale w koncu zrozumiala do czego to sluzy i bazgra po stronach kredkami. Troche to trwało, ale moja cierpliwość sie opłaciłam;) Nadal codziennie wyciągam malowanke zeby utrwalac te "umiejętność", niech sobie bazgra po stronach;)