Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Puszczanie dziecku muzyki klasycznej

Data utworzenia : 2016-11-26 02:56 | Ostatni komentarz 2017-01-12 11:32

M.Swierczek94

4249 Odsłony
67 Komentarze

Witam wszystkie mamy co sadzicie o puszczniu 4 miesiecznemu dziecku muzyki klasycznej ? Czy rozwija to umysl dziecka ?

2016-11-26 10:15

Nie wiem jak to jest przy malym dziecku, ale slyszalam ze w ciazy dobrze jeszcze puszczac taka muzyke. Kiedys sprobowalam w samochodzie (nawet plyte kupilam) :D niestety moj maly tego nie polubil bo tak zaczal kopac ze az bolalo :D A jak wrocilam do swojej muzyki od razu spokoj :D

2016-11-26 09:58

My puszczamy dziecku muzykę klasyczną, szczególnie dobry wpływa ma tak jak napisała Iwona -Mozart. Pamiętam jak pracowałam w Anglii z dziećmi to wydawane były specjalne płytki Baby Mozart i były zachwalane przez wielu ekspertów.Muzyka Mozarta bardzo dobrze wpływa na rozwój umysłowy dzieci już od wczesnych dni. Mój synuś fajnie się wycisza, zasypia przy muzyce klasycznej,więc jak najbardziej polecam puszczanie jej dziecku:)

2016-11-26 09:18

Korzystnie na rozwój dziecka, według wielu badaczy, wpływa słuchanie muzyki Mozarta, jest ona bardzo bogata w wysokie częstotliwości. Badacze mówią nawet o zjawisku nazywanym „efektem Mozarta”. Okazuje się, że słuchanie utworów tego kompozytora rozwija potencjał umysłowy dziecka. Są to utwory uporządkowane, mające przejrzystą formę. Mamy tutaj wyraźny rytm i melodię. To wszystko ułatwia koncentrację i sprzyja zapamiętywaniu. Słuchając takiej muzyki, dziecko rozwija zdolności analityczne, matematyczne i językowe. Z kolei utwory Bacha czy Vivaldiego, które są bardziej żywiołowe i pogodne, pomagają w procesie uczenia się. Podczas słuchania tych kompozycji mózg pobudza się do optymalnego uczenia się. Ja co prawda nie puszczałam muzyki dzieciom w tak wczesnym okresie niemowlęcym ale kiedyś będąc jeszcze studentka opiekowałam się dziećmi nauczycielki i u nich koniecznie było trzeba włączać taką muzykę....Córka ma 5 lat oczywiście włączam jej muzykę Mozarta dla relaksu, lubi słuchać :)