Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Basen listopad- grudzień

Data utworzenia : 2014-10-13 21:56 | Ostatni komentarz 2018-02-06 11:41

A.Staszewska

7429 Odsłony
53 Komentarze

Chcałabym się dowiedzieć, czy mój synek, który ma prawie 5,5 miesiąca a w listopadzie bedzie mial ponad 6 msc, bedzie mógł isc na basen kryty w listopadzie i w grudniu? Czy jest to bezpieczne dla takiego maluszka? Wiem, ze trzeba uwazac bo sa mrozy i malutki jest. Informuje,ze jeszcze nie bylam z nim na basenie.

2014-10-13 22:39

chyba też tak zrobię anes13 :), mam mętlik... owszem znajomi mają maluszki w podobnym wieku co mój -+ 1-2 msc różnicy i też myślą nad pójściem, a jeżeli chodzi o basen odpowiedni dla takiego maluszka, to musiałabym poszukać gdzie we Wrocławiu takie się mieści . Uważać to i tak będę bo to mój skarb pierwsze dziecko, dlatego wolę się upewnić ;). Dziękuje za odpowiedzi, porady.

2014-10-13 22:34

A.Staszewska ja chyba jednak poczekam do wiosny :)

2014-10-13 22:30

Jeżeli chodzi o samo wyjście na basen to jeżeli będziesz bardzo o niego dbać, tzn uważać żeby nie zalać uszek, zaraz po wyjściu z wody ściągnąć pieluszkę i okryć szczelnie ręcznikiem. W szatni trzeba uważać żeby w przeciągu nie stanąć, bardzo dobrze i szybko powycierać i dobrze ubrać a przy wyjściu z budynku szczelnie okryć, to myślę, że można iść. Tylko najważniejszą sprawą jest wybranie odpowiedniego basenu.. Nie jest wskazane chodzić z takim maluszkiem na basen chlorowany ogólnie dostępny ponieważ jest tam bardzo dużo bakterii zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Lepiej wybrać basen z wodą ozonową i taki który jest przeznaczony dla dzieci.

2014-10-13 22:21

anes13 , też właśnie wacham się, bo boję się aby nie zachorował (nie doszło do zapalenia płuc) , mimo, że jeszcze nie byłam z nim na basenie, czy czekać do wiosny jak będzie starszy i cieplej na dworze. Większe dzieci to wiem, że chodzić mogą, bo właśnie interesuje mnie aby troszkę dać mu gimnastyki rozluźniającej. :)

2014-10-13 22:14

A.Staszewska....Mój Synuś ma 7 miesięcy i też mam wielką ochotę wybrać się z nim na basen. Jak na razie się to odwleka w sumie od wakacji. Teraz też jest po katarze, a czeka go szczepienie na pneumo i też mam dylemat czy iść z nim na basen w porze zimowej... Ja raczej sceptycznie podchodzę do basenu w zimę, ale może inne mamy nam pomogą :)