Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Czy mogę bawić się z noworodkiem i jednocześnie ćwiczyć by schudnąć po porodzie?

Data utworzenia : 2013-02-19 12:46 | Ostatni komentarz 2021-05-09 14:14

gonia_03

6697 Odsłony
17 Komentarze

Mam pytanie:Czy mogę ćwiczyć z synkiem (3 misiące) i jednocześnie schudnąć po porodzie?? Jeśli tak to proszę o przykłady jak to zrobić:)

2021-05-09 14:14

Ja ćwiczyłam z synem z gumami na macie :))) 

2014-08-08 14:02

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203946883693516&fref=nf tu jest filmik, jak mamusia ćwiczy z dzieciaczkiem, tylko ono trzyma już główkę :)

2014-04-03 20:39

Tylko pamiętaj aby nie przekroczyc granic mozliwosci .. Jesli poczujesz ból ..nie ryzykuj , przerwij natychmiast cwiczenia Teraz robi sie coraz cieplej ..wsadz dzieciatko do wozka i pokonaj nawet kilka km :) ( tylko pamietaj aby odpowiednio siebie i malucha przygotowac : picie dla Ciebie , dla dziecka , mleczko , jesli juz je to deserek , obiadek w sloiku , pampersiki i chusteczki ...kremem posmaruj buzke i ubierz lżej ..lepiej przykryc lekko ubrane niemowle , niz doprowadzic do spocenia ..wtedy to juz tylko zostaje nam powrot do domu ) takie które znalazłam ..mam nadzieje ze sie przydadza: Leżymy na plecach na podłodze. Dziecko sadzamy na swoim brzuchu i mocno trzymając je pod paszkami, wypychamy biodra w górę (opieramy się na barkach i stopach), mocno napinamy mięśnie pośladków. Po kilkunastu sekundach wracamy do pozycji wyjściowej. Stoimy, plecy proste, łopatki ściągnięte, dziecko trzymamy przed sobą (plecami do swojego brzucha) obejmujemy je jedną ręką pod pachami, a drugą pod kolanami lub pupą. Maluszek jest "ciężarkiem". Stajemy na palcach i opadamy na całe stopy.

2014-04-02 21:34

Pewnie, że tak ja akurat juz takie swoje ulubione mam opracowane z dziećmi, bo mojego męża często nie ma więc żeby nie ćwiczyć w nocy robię to z dziećmi rano, z Gabi to sprawa prosta bo duża dziewczynka i bawi się w naśladowanie mamy, ale Fi czasem marudził więc próbowałam aż trafiłam na takie ćwiczenia, które akurat jemu tez się podobały. Ja juz gdzies to wrzucałam ale tak strasznie mi się to spodobało, że jak czasem tracę ochotę do ćwiczeń porannych włączam i od razu mam powera http://www.sexymamy.pl/Aktywna-mama-cwiczy-z-niemowlakiem-WIDEO_a3617

2014-04-02 20:39

Kikacu zabawa z niemowlakiem może dawać naprawdę dużo frajdy i radości a przy okazji można troszkę popracować nad sylwetką, w internecie jest tyle propozycji ćwiczeń z niemowlaczkiem dostosowanych do miesięcy dziecka bo nie z każdym można wykonywać dane ćwiczenia że każda z nas coś dla siebie znajdzie.

2014-04-02 20:36

mnie jakos łatwiej przysiady robic z Gabi niż z Filipkiem, On waży 11,35kg do tego nie jest aż taki sztywny jak Gabi i źle się robi mi przysiady boję się że go upuszczę. Za to uwielbiam bawic się z nim i przeskakiwać z jednej nogi na drugą podpierając się nad nim na dłoniach, albo wyrzucać nogi naprzemiennie. Mój mały lubi jak się klaszcze dlatego kładę sobie go na kocyku i robie pajacyki, on się śmieje a ja ćwiczę:)

2014-03-31 22:32

Przysiady. Możesz robić przysiady z dzieckiem na rękach. Wzmacnianie mięśni brzucha. Położenie się na plecach i umieszczenie malucha na nogach (uda podniesione do bioder pod katem prostym, łydki równolegle do podłogi) brzuszkiem do dołu sprawia, że możesz kołysać maleństwo w przód i w tył oraz na boki, oczywiście stale podtrzymując go dwiema rękoma. Dodatkowo unosząc głowę, łapiesz kontakt wzrokowy z dzieckiem, co powoduje, że pociecha zaczyna się uśmiechać. Skłony i pompki. Dziecko położone na kocyku blisko mamy będzie widzieć jej twarz i uśmiech. A kiedy jej twarz będzie zbliżać się do buzi dziecka, uśmiech malucha murowany. Unoszenie dziecka ponad swoją głowę, jest to bardzo dobre ćwiczenie dla mięśni ramion i pleców. Ogólnie takie ćwiczenia z dzieckiem mogą być dla Was całkiem fajną rozrywką. Unoszenie nóg. Jeśli lekarz zezwala, możesz wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg. Umieść maluszka na kocyku obok siebie, a sama połóż się na boku. Oparta na przedramieniu możesz zabrać się za unoszenie jednej z nóg, tak aby utworzyć kąt ostry z podłogą. W tej pozycji będziesz mogła zagadywać swoją pociechę, a ono będzie szczęśliwe, widząc twój skupiony na nim wzrok.

2014-03-31 22:29

Wykroki 1. Weź dziecko w ramiona i mocno przytul do siebie. Jeśli bobas ma mniej niż cztery miesiące, pamiętaj, aby podtrzymywać mu główkę. Stań prosto. 2. Ugnij nogi i zrób lekki wykrok. Nie pochylaj tułowia. 3. Wróć do pozycji wyjściowej. 4. Na przemian rób wykroki raz prawą, raz lewą nogą. Maluszek to naturalne obciążenie, dzięki któremu ćwiczysz nie tylko uda i pośladki, ale też ramiona. 5. Wykonaj ćwiczenie 10–20 razy. Bobasowi najpewniej spodoba się takie delikatne kołysanie! Przysiady 1. Stań w szerokim rozkroku. Trzymaj mocno malca. Jego główka powinna znajdować się na wysokości twojej twarzy. Twoje przedramiona powinny podpierać jego kręgosłup. Ściągnij łopatki. 2. Uginaj mocno nogi, jednocześnie pochylając się do przodu. Jak najmocniej wypnij pupę. Ręce pozostają nieruchomo. Plecy proste. 3. Wracamy w górę (dla malca zmiany wysokości to sama frajda!). Powtórz ćwiczenie 10–20 razy. Na piłce 1. Usiądź z dzieckiem na piłce. Lekko rozstaw nogi, mocno oprzyj stopy na podłożu. Pamiętaj o prostych plecach i lekko ściągniętych łopatkach. 2. Ostrożnie skręcaj tułów, raz w prawo, raz w lewo. Uważaj, aby nie stracić równowagi. 3. Po każdym skręcie wracaj do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonaj dziesięć razy na każdą ze stron. Skłony do dziecka 1. Ułóż malca w leżaczku albo foteliku samochodowym. Połóż się na plecach, ręce przełóż za głowę. Ugnij lekko kolana (powinny być poniżej linii wzroku maluszka). 2. Unoś tułów, jednocześnie przenosząc wyprostowane ręce nad uda. Wydychaj powietrze. 3. Ostrożnie powracaj na plecy. Uważaj, aby podczas robienia skłonów nie zaplatać stóp o leżaczek. To niebezpieczne dla dziecka. Brzuszki ze smykiem 1. Trzymając maluszka, połóż się ostrożnie na plecach. Ugnij nogi, stopy leżą na ziemi. Połóż dziecko na swoim brzuchu. Cały czas asekuruj go dłońmi. 2. Lekko unoś tułów, uśmiechając się do dziecka. Ćwiczenia z nim nie tylko kształtują twoją sylwetkę, ale też sprzyjają budowaniu więzi między wami. 3. Powoli opadaj na plecy, jednocześnie wdychając powietrze. Ćwiczenie powtórz 10–20 razy (oczywiście, jeśli pozwoli ci na to twój mały towarzysz treningu). ćwiczenia pochodzą ze strony http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/polog/kasia-cichopek-po-porodzie-cwiczy-z-dzieckiem,154_2947.html