Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zainteresowania niemowlaka...

Data utworzenia : 2013-01-25 14:08 | Ostatni komentarz 2021-08-17 11:50

Marzena_K90

11177 Odsłony
133 Komentarze

Dziecko nie zawsze chce się tylko bawić zabawkami. W różnych okresach dojrzewania niemowlak coraz intensywniej interesuje się otaczającym go światem. Niemowlaka należy często brać na ręce aby mógł oglądać otaczającą go przestrzeń nie tylko z pozycji leżącej w łóżeczku. Biorąc niemowlaka na ręce pokazujemy mu różne przedmioty w domu: stolik, lampkę, kwiatki. Staramy się go zainteresować widokiem za oknem. Podczas wspólnego poznawania powinniśmy cały czas mówić do dziecka. Pokazywać i pozwalać dotykać. Takie wspólne "wycieczki" bardzo zbliżają dziecko z rodzicami. I jest dla obu stron ogromną radością... :) źródło: http://twoj-niemowlaczek.com.pl/zabawy-niemowlaka.php

2013-02-04 08:38

Ja ze swojej strony dla zupelnego noworodka polecam maty edukacyjne (sa juz od wieku 0+).Moja córka potrafiła lezec godzine i patrzec na zwisajace elementy matki już gdy miała kilka dni.Powinnismy tez pamietac o tym aby karuleza itp dla dziecka były w ostrych,nasyconych kolorach/mdłych kolorów dziecko poprostu nie widzi.Od urodzenia powinnismy jak najwecej rozmaiwac ze swoim dzieckiem,trzymac swoja twarz w odleglosci 30 cm od twarzy dziecka aby poznało nasze rysy twarzy.Już od 2 miesiąca dziecko w dzien jest bardzo aktywne,leżenie w łóżeczku to nie jest coś co kocha najbardziej więc najlepiej zaczać z dzieciatkiem zwiedzanie całego domu.Z moich obserwacji zauważyłam że dziecko wwieku 2 miesiecy intensywnie reaguje na kolor żółty(np patrzy i patzy na lampe na suficie,lub mrugajac3e lampki),czerwony i niebieski:)Zresztą takie noszenie to dla dziecka sama radosć,poznaje świat a przy tym czuje się bezpiecznie w objeciach rodzica.

2013-02-02 18:32

w każdym dziecku drzemie 'mały geniusz" więc warto obserwować dziecko i notować co najbardziej go interesuje a potem zostaje to tylko rozwijać:-) Nigdy nie wiadomo co w przyszłości odkryje...

2013-02-01 18:03

moja córka interesowała sie różnymi rzeczami, z wiekiem to się zmieniało. A to kolorowe światełka na choince, a to kot czy rybka w akwarium. Wszystko co się ruszało lub było bardzo kolorowe zawsze przyciągało jej uwagę. A najczęściej rzeczy zakazane typu pilot czy telefon

2013-01-26 21:16

moj synek nade wszystko zainteresowany jest naszym psem:-) Uwielbia kiedy leżymy na dywanie w chwili nieuwagi zlapać mnie za włosy, wszędzie dostrzega kable a dziś zauważył kalendarz w kuchni i trzymany na rękach ostro go poznaje poprzez dotyk i niestety dostaje nerwicy bo nie da się go zjeść:-)

2013-01-25 22:33

o tak, znamy wycieczki po chałupie i bardzo je lubimy :D dziś moja córcia po raz pierwszy odkrywała wnętrze kolejnej szafy i była zachwycona, bo znalazły się tam... jej buty i sukienki :D