Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zabawa w podróży czyli co można zrobić aby dziecko się nie nudziło

Data utworzenia : 2013-10-09 10:17 | Ostatni komentarz 2017-08-10 15:08

nosia89

5001 Odsłony
39 Komentarze

Mimo że moje dziecko jeszcze jest malutkie i zawsze w samochodzie śpi, wiele razy podróżowałam z moim chrześniakiem który zawsze się nudził. Wtedy wymyślałam zabawy aby go jakoś zainteresować jak np. - kto pierwszy ten lepszy - czyli kto pierwszy zobaczy krowę, traktor, motor ten wygrywa - co to za marka samochodu - jeśli dziecko interesuje się autami i zna marki można go wtedy popytać o samochody które jadą po drugiej stronie - wspólne śpiewanie - nie ma to jak podróż w ulubionych melodiach dziecka -domino literowe - pierwszy uczestnik zabawy wymyśla słowo. Kolejny musi znaleźć wyraz zaczynający się na ostatnią literę słowa podanego przez poprzednika. a wy jakie macie zabawy? ----- Uwaga! Mama za kierownicą! (2013-06-20 20:43) Zdarza sie mi sie czasem podróżować ze swoim synkiem (13 miesięcy) tylko we dwójkę na niewielkie odległości 20 km. Jednak niedługo czeka mnie dłuższa trasa 150 km. Maluch oczywiście siedzi z tylu. Czy którejś w Was zdarza sie jechać ze swoim skarbem autem. Jakie macie metody na zabawienie dziecka? Jakieś rady? :)

2013-10-11 10:28

ja bym zabrała córce na taką podróż książeczki, córeczka bardzo uwielbia jak czytamy jej a potem pokazuje paluszkiem co gdzie jest

2013-07-01 21:39

My przebylismy ponad 2000km z 8 miesiecznym dzieckiem, nielada wyprawa, ale poszlo calkiem niezle. Przygotowalismy sie solidnie do podrozy, mielismy zapas przygotowanej wody do przyrzadzania mleka I herbatki. Czeste postoje, nawet 15 minut na swiezym powietrzu poprawia nastroj! Zabawki, ksiazeczki z odglosami zwierzat, pojazdow mechanicznych, ulubiona trabka I zabawy w chowanego, kosi lapki, ida slonie itp . Najlepiej gdy bobas zasnie szybciutko I tak przez kilka godzin bedzie ukolysany ale nie zawsze sie tak dobrze ulozy!

2013-06-22 11:35

Bardzo pomocne w długiej podróży jest takie specjalne lusterko w którym mama widzi dziecko jadące tyłem do kierunku jazdy bez oglądania się, montuje się na zagłówku tylnego siedzenia i maluch też ma dobrą zabawę bo widzi swoje odbicie, a wiadomo, że to bardzo interesujący widok dla szkraba.

2013-06-21 14:31

Potwierdzam,że najlepiej aby w czasie podróży dziecko spało.Albo jak jest możliwość to w nocy/nad ranem. Bo jeśli jedziesz sama z dzieckiem to trudno będzie Ci skupić jednocześnie uwagę na dziecku i na prowadzeniu.A jeśli nie ma takiej opcji to daj dziecku jakieś nowe zabawki,rób często postoje,możesz do szyby przypiąć jakieś zabawki.

2013-06-20 22:03

Myślałam o tym by wbić sie w czas jego drzemki. Ale chcieli mieć jakaś alternatywę a o piosenkach nie pomyślałam. To dobry pomysł ! Dziękuje marthoolka :)

2013-06-20 22:03

Najlepiej by było gdyby udało się wszystko zorganizować tak aby maluch przespal połowę drogi.Myślę, że warto wybrać też porę jazdy rano, jeśli będą takie upały jakie są teraz, no i zależy w jaki dzień będzie jazda może dostosować jazdę tak aby ulice nie były zbyt zatłoczone.

2013-06-20 21:34

Hmmm, nie będzie łatwo ok 3 godzin spędzić zabawiając dziecko siedzące z tyłu. Chyba najlepiej by było, żeby podróż przespał, czyli rozpocząć jazdę, gdy będzie już senny. Do tego w zasięgu rączki kolorowe książeczki i zabawki (najlepiej nowe, których nie widział wcześniej) no i wesołe piosenki w odtwarzaczu :)