Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zabawa w podróży czyli co można zrobić aby dziecko się nie nudziło

Data utworzenia : 2013-10-09 10:17 | Ostatni komentarz 2017-08-10 15:08

nosia89

5002 Odsłony
39 Komentarze

Mimo że moje dziecko jeszcze jest malutkie i zawsze w samochodzie śpi, wiele razy podróżowałam z moim chrześniakiem który zawsze się nudził. Wtedy wymyślałam zabawy aby go jakoś zainteresować jak np. - kto pierwszy ten lepszy - czyli kto pierwszy zobaczy krowę, traktor, motor ten wygrywa - co to za marka samochodu - jeśli dziecko interesuje się autami i zna marki można go wtedy popytać o samochody które jadą po drugiej stronie - wspólne śpiewanie - nie ma to jak podróż w ulubionych melodiach dziecka -domino literowe - pierwszy uczestnik zabawy wymyśla słowo. Kolejny musi znaleźć wyraz zaczynający się na ostatnią literę słowa podanego przez poprzednika. a wy jakie macie zabawy? ----- Uwaga! Mama za kierownicą! (2013-06-20 20:43) Zdarza sie mi sie czasem podróżować ze swoim synkiem (13 miesięcy) tylko we dwójkę na niewielkie odległości 20 km. Jednak niedługo czeka mnie dłuższa trasa 150 km. Maluch oczywiście siedzi z tylu. Czy którejś w Was zdarza sie jechać ze swoim skarbem autem. Jakie macie metody na zabawienie dziecka? Jakieś rady? :)

2017-08-10 15:08

U mnie pacynki się sprawdzają i fajnie się nimi córka bawi. Jednakże dłużej zabawia ja piosenki dziecięce lub bajeczki do słuchania.

2017-08-03 22:16

Miski w postaci pacynek :) super sprawa - i zrobienie dziecku mini przedstawienia

2017-08-01 10:36

A macie jakieś pomysły na zabawy dla 20 miesięcznego szkraba w aucie ? Bo córka chwilę się zajmie książeczkami, poogląda, potem robi "pisiu" na tablicy zmywalnej ale to szybko się nudzi

2017-07-31 01:53

Według mnie dobrym rozwiązaniem są książki audio, albo jakaś gra. Jak dziecko jest większe i lubi czytać można mu kupić specjalnie na wyjazd jakąś ciekawą lekturę, która ma szansę je zainteresować. Ja takie zakupu robię głównie w księgarniach internetowych typu Rewolucja, to polska firma działająca na terenie UK, jakby ktoś z Was mieszkał na stałe na Wyspach i szukał polskiej literatury, to mogę polecić. Wysyłkę mają niedrogą, niecałe 2 funty.

2016-11-30 00:34

my tez sporo słuchamy muzyki hiciory z Akademii pana Kleksa itp., ze smartfona, podlączonego do głosnika, kazda mama zna co jej dziecko lubi i przy czym sie uspokaja

2016-11-28 01:36

iwona racja wszystko zależy od malucha co mu podpasuje, ale widzisz i tym razem udało ci się zabawić synka:)

2016-11-27 19:40

Silver z tą kreatywnością to różnie bywa ;p bo ja mogę wymyślać różne zabawy a synek czasami nie jest w ogóle zainteresowany...ostatnio mieliśmy kryzys bo w żaden sposób nie mogliśmy go zainteresować, był krzyk i płacz do tej pory aż nie włączyłam mu piosenki "Bańkę Łap " takiego fajnego misia i z zainteresowaniem słuchał aż sama byłam zdziwiona :)

2016-11-25 15:40

audiobooki to fajny pomysł, ale chyba dla nieco starszego dziecka. Nie wyobrażam sobie mojej córy słuchającej grzecznie... Dla niej póki co to raczej nuda. Jak jedziemy w dłuższą trasę to staramy się wyjeżdżać w porę jej drzemki, dlatego 3/4 drogi zazwyczaj śpi. A potem sprawdzają się jej zabawki dawno nie widziane i oczywiście zawartość mojej torebki.