Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Ubranie a pogoda i zdrowie . POMOCY !

Data utworzenia : 2013-05-09 07:37 | Ostatni komentarz 2013-05-18 13:07

Patrycja.Pawlak

6087 Odsłony
21 Komentarze

Jestem bardzo młodą matką 4miesięcznego chłopca . To moje pierwsze dziecko i mam problem z ubraniem go w taką pogodę jaką mamy teraz . Na niebie jest około 26-32 st. C . Jest gorąco a mały ubrany w body na długi rękaw i bardzo cieniutkie spodenki dostał wczoraj potówek ( tak mi się wydaje ) ale przez noc zeszły . Jest cały mokry a jak leży w wózku na dworzu w cieniu to i podusia jest cała mokra . Na główkę zakładamy chustkę , bo w czapeczkach pot cieknie z niego niesamowicie . Nie wiem czy mogę go ubrać na krótki rękaw , boję się . Proszę o pomoc kogoś kto jest już po takich doznaniach , kogoś doświadczonego .

2013-05-09 11:39

Mój synek urodził się latem wiec może pomogę, bo zaczynałam z dużo mniejszym szkrabem. Krem z filtrem obowiązkowo!!! Na wszystkie odkryte partie ciała. Moim zdaniem lepiej sprawdzają się kremy z filtrami mineralnymi. Patrycja nie bój się ubrać maleństwa w body na krótki rękaw. Jeśli małemu będzie zimno to zobaczysz to (będzie trząść bródką, albo dostanie gęsiej skórki). Lepiej by było mu chłodniej, niż ma się przegrzać. Dla małych dzieci przegrzanie jest niebezpieczne. Na główkę obowiązkowo czapeczka albo chustka, by uniknąć udaru i nie wystawiamy malca na bezpośrednie działanie promieni UV. Jeśli maluch się spoci, bezpośrednio po spacerku przemywamy go wodą, albo kąpiemy. W ten sposób unikniemy potówek. I co najważniejsze nie ,,zamykamy" gondoli do końca, opcjonalnie otwieramy wszystkie ,,szyberki" i doloty powietrza, by dziecku nie było duszno.

2013-05-09 11:15

Uważam że do twarzy powinnaś stosować krem z filtrem do ciała też możesz. Ja w zeszłym roku kładłam mojego malucha w domu w samym pampersie żeby jego ciało trochę pooddychało.

2013-05-09 11:01

Nad kąpielami też już myślałam , Nasz maluch jest pulnchniutki i boję się żeby nie porobiły mu się odparzenia . Czy powinnam już stosować kremy z filtrem czy jakieś przeciw słoneczne nie wiem czy nie powinnam czymś go smarować czy spryskiwać .... w takie słońce i upał ... My dziś tez ubierzemy się odrobinkę chłodniej .

2013-05-09 09:59

Patrycja ja mam szkraba w tym samym wieku. Wczoraj na przykład było u nas w cieniu 26-27 stopni. Mi było baaardzo gorąco. Młody spał w wózku. Miał ubrane body z krótkim rękawem i cienką bluzeczkę z długim rano. Jak obudził się pierwszy raz to ryczał wniebogłosy. Wzięłam go do domu na karmienie i okazało się że jest spocony. Ściągnęłam mu bluzeczkę i cały dzień leżał w body z krótkim. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo dopiero zdobywam doświadczenie w tym temacie, ale wydaje mi się że jak dziecko się poci to znaczy że jest mu zdecydowanie za ciepło. Mój maluch był zadowolony :) Poza tym to jeszcze kontroluje jego stópki. Jak widzę że skarpety ma mokre lub ewidentnie jest mu za ciepło to ściągam i leży sobie w gołymi nóżkami. To co opisujesz to mogły być potówko, ponieważ one właśnie same znikają. Zazwyczaj jest dobrze aby po prostu umyć malucha.

2013-05-09 09:30

Może pomocny będzie Ci ten wątek: http://lovi.pl/pl/forum/7/725 Mój synek ma 10 miesięcy więc nie jestem aż tak doświadczoną mamą odnośnie upałów, ale widziałam już w tym roku mamy z maluszkami (w gondoli) ubrane na krótki rękawek. Wystąpienie potówek często się zdarza i jest to normalne że w nocy gdy dziecko już nie było tak ciepło ubrane zniknęły one. Dodam jeszcze że dobrze jest czasem sprawdzić kark dziecka bo po tym można poznać czy dziecku nie jest za gorąco/ za zimno.