Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Trądzik niemowlęcy

Data utworzenia : 2016-09-06 10:54 | Ostatni komentarz 2021-11-21 20:23

A.Pietras-Sliwinska

23294 Odsłony
76 Komentarze

Witam od ok 4 tyg życia mój syn boryka się z trądzikiem niemowlęcym dokładnie na twarzy policzkach, wcześniej na główce, zwiedziliśmy kilkunastu specjalistów od dermatologów, alergologów, pediatrów wszyscy jedna diagnoza trądzik inne metody leczenia wszystkie na nic, pomagały na chwilę po odstawieniu powracało wszystko mimo iż na dzień dzisiejszy buzia wygląda lepiej nadal walczymy pokazały się zaskórniki, czerwone kropki podskórne, może któraś z mam przechodziła z dzieckiem trądzik i może coś na to zaradzić podpowiedzieć pozdr

2018-05-02 22:36

Z pierwszym synkiem używałam kremu do buzi z Weledy na ten trądzik . Tak na prawdę myślę że sam w końcu zniknął wiec nie widzę sesu używania na niego emolientow . Drugi synek miał może ze 3 krostki wiec nie trzeba było smarować go tak często :)

2018-04-26 21:15

U nas właśnie pojawiło się coś w stylu trądziku. Na początku kilka krostek, a teraz mnóstwo. Gdu córka nie spi, kręci sie i dotyka buzi to skróa staje się bardzo czerwona. Podczas odpoczynku, snu zaczerwienienie znika i zostają same krostki. Pediatra kazał przemywać ciepłą wodą z emoilium i dał nam kilka saszetek balsamów z emolientami Dexeryl i Emotopic do smarowania. Mam nadzieję, że zniknie szybko, bo fatalnie to wygląda. Ale prawda, że najważniejsze jest to, że maluszek raczej tego nie odczuwa.

2016-10-03 12:40

Na trądzik moja położna polecała: przemywać buzię wodą przegotowaną niekoniecznie z dodatkiem Emolium, ale częste przemywanie, kąpiel w krochmalu jak najbardziej też, mówiła też o przemywaniu buzi malucha siemieniem lnianym. Trzeba spróbować i znaleźć najlepszą metodę na pozbycie się trądzika u naszego dziecka. A. Pietras-Sliwinska nie zgodzę się z Tobą, że walka z trądzikiem jest bardzo długa. Nie ma reguły. U mnie wcale taka długo nie trwał ale najgorsze było to, że tych krostek jest strasznie dużo i nie wygląda to fajnie. Ale z drugiej strony wygląd wyglądem najważniejsze, że dziecko to nie swędzi bo wtedy byłoby o wiele gorzej.

2016-10-01 11:24

U mojej trądzik zszedł po tygodniu - może nie cały, bo są jeszcze krosteczki, ale sporadycznie, nie ma już czerwonych placków i całych skupisk krostek. Trądzik u mojej leczyliśmy emolium (przemywaliśmy buźkę przegotowaną wodą z dodatkiem emolientu) oraz smarowaliśmy buźkę Bepanthenem Extra.

2016-09-27 16:42

Na pewno zdam relacje ... oby była dobra ☺ a efekt szybki bo coraz gorzej to wygląda

2016-09-27 13:20

o widzisz dobrze że to nie trądzik bo walka z nim jest długa bardzo, życzę szybkiego wyleczenia buziola i proszę o info o efektach stosowanym kremie zawsze może się to przydarzyć każdej z nas pozdr

2016-09-27 11:05

My juz po wizycie . Wysypka pojawiła się na całym ciele ale krostki są malutkie i mało widoczne nasza pediatra kazała nm pić Calcium do końca tygodnia a na buźkę zaleciładnie krem o nazwie CALMAPHEROL Baby. Pani w aptece powiedziała ze to bardzo dobry krem i jej córeczce szybko pomógł i złuszczył skórę. Mam nadzieje ze i nam pomoże. Odstawiłam nawet mu już nawet tę cytrynę w cherbacie bo juz sama nie wiem z czego to mogło się pojawić Tak sobie teraz przypominam że jak moja starsza córa była w podobnym wieku to tez miała zmiany a policzku tyle ze nie było żadnego rozkwitu ale samo przysychalo i się złuszczalo. .. po wizycie u dermatologa zalecil nam taką maleńka maść chyba 5ml miała do oka i kazała nam ją smarować na ten policzek i to wtedy faktycznie pomogło ... nie pamiętam niestety nazwy

2016-09-27 10:03

E. Machulak, jak tam po wizycie u pediatry co stwierdził, tak przyszło mi na myśl jeszcze próbuj kąpać go w krochmalu tj. łyżka mąki ziemniaczanej ciut wody i zalać wrzątkiem też stary babciny przepis nam wiele pomógł lepszy od emolientów do kąpieli nawilża świetnie i wygląd skóry poprawia się z dnia na dzień. Mam pytanko czy ta wysypka to tylko na buziolku? pozdr