Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Wysypka, alergia

Data utworzenia : 2014-12-10 10:40 | Ostatni komentarz 2015-03-05 13:26

Patrycja

6171 Odsłony
42 Komentarze

Moja 4-miesięczna córka od jakiegoś miesiąca ma problemy z wysypką na twarzy. Początkowo były to drobne, czerwone krostki przy nosku, stopniowo zaczęło się to przenosić na całą buźkę- broda, policzki, czoło. Pojawiły się u niej również suche, bezbarwne plamki na rączkach i nóżkach. Pediatra zdiagnozowł to jako zmiany atopowe i doradził stosowanie emolientów. Emolienty pomogły na suche plamki, zmiany na twarzy nie uległy żadnej poprawie. Po ponownej wizycie u pediatry córka dostała maść cholesterolową na buzie, po pierwszych dwóch dniach widziałam poprawę, potem znowu pojawiła się wysypka na całej twarzy, dodatkowo policzki zrobiły się czerwone. Zasugerowałam lekarzowi, że może córka ma alergie na mleko( karmiona jest mm), stwierdził, że dzieci z alergią mają bardziej widoczną wysypkę. Proszę o radę, czy mimo sugestii lekarza, że córce nic nie jest udać się z nią do alergologa? Dodam, że dodatkowymi objawami, które mogłyby sugerować alergię jest częste ulewanie, nic poza tym jej nie dolega. Chciałabym rozszerzyć jej dietę, niestety przy takich zmianach na twarzy ciężko będzie mi obserwować jej tolerancję na nowe produkty.

2014-12-10 14:44

Dziękuję za radę :) zapisałam ją już do alergologa, zobaczymy co stwierdzi.

2014-12-10 12:51

Zmiany skórne mają to do siebie, że niestety często trudno określić ich przyczynę. Jednak dziwi mnie podejście lekarza, który kategorycznie stwierdza, że to nie alergia na mleko, nie mając w zasadzie ku temu żadnych podstaw. osobiście, skoro córka, oprócz wysypki ma również suche placki na skórze oraz zaczerwienione policzki, wykluczyłabym trądzik niemowlęcy i obstawiałabym tę alergię. Atopowe zapalenie skóry również w większości przypadków ma podłoże alergiczne. U dzieci najczęściej mamy właśnie do czynienia ze skazą białkową, w Twoim przypadku, skoro nie karmisz piersią, na pewno nie jest to uczulenie na inne pokarmy, a przy tak małych dzieciach właśnie przeważa alergia pokarmowa, wziewna z reguły dotyczy starszych dzieci. Na Twoim miejscu poszłabym po prostu do innego pediatry, do alergologa, nawet prywatnie prawdopodobnie będziesz długo czekać i poprosiła o receptę na hydrolizat, czyli specjalną mieszankę dla dzieci ze skazą białkową, bo tylko drogą eliminacji alergenu możesz stwierdzić, czy faktycznie jest alergia na mleko czy nie. No i mam nadzieję, że Małej szybko się poprawi :)