Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Wysypka, alergia

Data utworzenia : 2014-12-10 10:40 | Ostatni komentarz 2015-03-05 13:26

Patrycja

6170 Odsłony
42 Komentarze

Moja 4-miesięczna córka od jakiegoś miesiąca ma problemy z wysypką na twarzy. Początkowo były to drobne, czerwone krostki przy nosku, stopniowo zaczęło się to przenosić na całą buźkę- broda, policzki, czoło. Pojawiły się u niej również suche, bezbarwne plamki na rączkach i nóżkach. Pediatra zdiagnozowł to jako zmiany atopowe i doradził stosowanie emolientów. Emolienty pomogły na suche plamki, zmiany na twarzy nie uległy żadnej poprawie. Po ponownej wizycie u pediatry córka dostała maść cholesterolową na buzie, po pierwszych dwóch dniach widziałam poprawę, potem znowu pojawiła się wysypka na całej twarzy, dodatkowo policzki zrobiły się czerwone. Zasugerowałam lekarzowi, że może córka ma alergie na mleko( karmiona jest mm), stwierdził, że dzieci z alergią mają bardziej widoczną wysypkę. Proszę o radę, czy mimo sugestii lekarza, że córce nic nie jest udać się z nią do alergologa? Dodam, że dodatkowymi objawami, które mogłyby sugerować alergię jest częste ulewanie, nic poza tym jej nie dolega. Chciałabym rozszerzyć jej dietę, niestety przy takich zmianach na twarzy ciężko będzie mi obserwować jej tolerancję na nowe produkty.

2015-03-05 13:26

Agusia8 a smarowałaś to czymś?

2015-02-23 16:04

Mojemu synkowi ostatnio wyszły takie suche plamki czerwone niżej policzka i zastanawiam się od czego to jest,czy może synek być na coś uczulony?Teraz ma jedna plamke bo tamte już znikły,podałam mu sok z gruszki i winogron czy może być uczulony na któryś z tych owoców?Bo to bardziej wygląda właśnie jakby był na coś uczulony,bo to jest takie bardziej wysuszone.Tylko nie chce wogóle to zniknąć,ma już to koło 2 tygodni.

2014-12-19 16:54

Może zabrzmi to głupio, ale miło jest czytać, że inne dzieci mają tak samo, jak mój synek z tym połykaniem owego mleczka.

2014-12-18 23:03

Dzisiaj był u mnie mój 7-miesięczny chrześniak i robi to samo, połyka to co nie zdąży polecieć z buźki. Ma nawet przy tym radochę.

2014-12-18 22:52

Mojemu synkowi też się tak działo i połykał to mleko ponownie.

2014-12-17 22:30

Dziękuję alicjas132 dla mnie jest to troszkę dziwne, pewnie niektóre dzieci tak mają i pewnie nie masz się czym przejmować, jak piszesz, jednak zapytam o to pediatrę, tak na wszelki wypadek, gdyż nie chcę niczego zaniedbać.

2014-12-17 21:53

Justyna, synek też tak czasem robił, że jak mu się cofnęło mleko i znalazło się w buźce, to je przełykał, trochę pewnie się dziwił, że mu się mleko samo wyprodukowało, ale co tam :), nie masz się czym martwić.

2014-12-17 17:02

Byłam dzisiaj z Wiktorią u alergologa. Diagnoza- AZS. Dostała maść na buźkę, gdyby nie było poprawy wypisała mi zaświadczenie do pediatry z zaleceniem zmiany mleka na próbę :)