Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Powody zatwardzenia u dziecka

Data utworzenia : 2014-06-21 14:34 | Ostatni komentarz 2015-12-28 17:18

gwiazdka2233

22970 Odsłony
38 Komentarze

Moja córeczka własnie skończyła 19 miesięcy. Od około dwóch tygodni ma straszne zatwardzenia. Kupki robi z trudem, czasami wręcz płacze przy robieniu kupki ;( Zastanawiam się co jest powodem tych zatwardzeń, bo córka pije naprawdę dużo płynów, praktycznie kilka butelek na dzień. Do tego je dużo owoców sezonowych bo jest lato, więc wcina truskawki, arbuzy, jabłka, winogrona...... Dlatego właśnie nie rozumię skąd te zatwardzenie... Czy ząbkowanie może być powodem zatwardzenia u dziecka. Do tej pory córka raczej przy ząbkowaniu miała kupki rzadkie, prawie taką jakby biegunkę. Proszę o pomoc i odpowiedź jakie są przyczyny zatwardzenia u dziecka i czy może to być spowodowane zębami?

2014-06-21 21:16

Faktycznie jak przeszukałam internet powodem zaparc może byc albo stres albo nieprawidłowa dieta (zbyt dużo mleka, mięsa), ale moja nie pije mleka wogóle, miesa ostatnio tez je mało) zastanawiam sie nad białym pieczywem, zeby jej wyeliminowac calkowicie i zastapic pelnoziarnistym,,,,

2014-06-21 21:13

Ale moja córka w ostatnim czasie nie miała żadnych poważnych zmian w życiu, nie poszła do przedszkola ani żłobka :) Jedyne co się u niej zminiło to fakt że sama zmieniła zachowanie od niedawna. bo wygladało to mniej wiecej tak, że ok 17 miesiaca pojawił sie u niej jakby lęk separacyjny, nie odchodziła ode mnie ani na sekundę, zaczela bac sie wszystkiego i wszystkich, hałasów, osób itd. Ostatnio wydaje mi sie jednak ze powoli ten lęk przechodzi. bo znow moge ja spokojnie zostwaic z babcią lub tatą i nie placze jak odchodzę...

2014-06-21 21:06

Gwiazdka Monika może mieć racje z tym stresem i może warto o tym porozmawiać z lekarzem .Mój kuzyn jak poszedł do przedszkola to miał podobne objawy i dopiero po jakims czasie doszli do tego że stres powodował u niego kłopoty z brzuszkiem i zatwardzenia, ale u niego jeszcze zaczęły wypadać włoski.

2014-06-21 16:01

Moj maluch właśnie przy zabkowaniu miał straszne zatwardzenie i trwało to prawie miesiąc, jak tylko zabek wyszedł wszystko się unormowalo. Teraz znów wychodzi następny i powtórka z rozrywki. Wiec może to być bardzo prawdopodobne w przypadku twojej córki.

2014-06-21 15:42

Córka przechodzi albo jakiś skok rozwojowy albo bunt bo boi sie wszystkiego, hałasów, ludzi itd...... Do tego budzi się w nocy od ok. 3 miesięcy po kilka- kilkanaście razy i nie wiem do tej pory czym może to być spowodowane. Na początku obstawiałam ząbkowanie, ale od długiego czasu żadne zęby już nie rosną, (zostały nam trójki wszystkie i piątki).

2014-06-21 15:34

Ja kiedyś słyszałam od siostry , że przyczyną zatwardzenia u dzieci może byc stres ...Mój siostrzeniec panicznie bal sie zerowki ..w nocy budzil sie z krzykiem , placzem ..na kolanach blagal zeby tylko nie isc do szkoly i wlasnie zatwardzenie trwalo bardzo dlugo ...bo po 7 msc dopiero zaczal chodzic normalnie bez histerii. Twoja córcia ostatnio przechodzi bunt prawda :)? Byc może wina lezy po tej stronie ? Nie wiem ..przypuszczam tylko :)