Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wcześniaki - przyjmowane poza kolejnością

Data utworzenia : 2014-06-04 09:36 | Ostatni komentarz 2015-02-07 23:16

Magdalenamsl

4762 Odsłony
17 Komentarze

W niektórych przychodniach możemy spotkać się z tym ,że wcześniaki bądź dzieci do 1 roku zycia są przyjmowane poza kolejnością bądź co drugą osobę ..Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi jeśli musze z córką poczekać godz w kolejce . Moja corka leczy się u kilku lekarzy i to nasza codzienność. ALEEE ,,, są sytuacje i sytuacje... Kiedy moja corka miała 1,5 miesiąca ( wcześniak z bardzo niska waga urodzeniowa poniżej 2 kilo) czekałam u arelgologa ponad 4 godz pomijając godz na dojazd do lekarza ... cos strasznego ,,, nikt z bedacych tam osob mnie nie przepuscil pomijając to ze moja corka była jedynym dzieckiem w kolejce poniżej roku . Rozumiem ze jeśli 3 osoby wciskają się na chwilke a siedza godz w srodku to denerwujące ale nie uważacie ze bywaja takie sytuacje w których wręcz wypadalo by przepuscic matke z chorym dzieckiem ?? A może wy doswiadczylyscie podobnych sytuacji/??? czekam na wasze komentarze

2014-06-04 09:59

Ja uważam, że pacjenci powinni być rejestrowani na konkretne godziny. I jeśli ktoś nie przyjdzie, a nie odmówił wizyty to powinien za nią płacić. Jakoś przychodnie oferujące prywatną opiekę medyczną są w stanie sobie z tym problemem poradzić. Idziesz i nie czekasz nawet 15 min na wizytę. A te leczące na nfz zazwyczaj mają z tym problem. Wtedy nie ma problemu czy wcześniak, czy nie. Poza tym zmiejsza się ryzyko zachorowania na inne choroby, bo ludzie nie czekają stłoczeni w poczekalni. Ja jeśli muszę iść z synkiem do lekarza to raczej staram się poszukać właśnie takiej, gdzie rejestracja odbywa się na godziny. Pomaga mi to planować dzień i nie muszę się martwić, że za chwilę ma jeść a jeszcze dwie osoby przede mną. Jeśli już jesteś w takiej sytuacji warto zapytać po prostu czy ktoś Cię nie przepuści. Ludzie z natury mają dobre serce, tylko mało odwagi ;).