Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1036 Wątki)

Wcześniaki - przyjmowane poza kolejnością

Data utworzenia : 2014-06-04 09:36 | Ostatni komentarz 2015-02-07 23:16

Magdalenamsl

4761 Odsłony
17 Komentarze

W niektórych przychodniach możemy spotkać się z tym ,że wcześniaki bądź dzieci do 1 roku zycia są przyjmowane poza kolejnością bądź co drugą osobę ..Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi jeśli musze z córką poczekać godz w kolejce . Moja corka leczy się u kilku lekarzy i to nasza codzienność. ALEEE ,,, są sytuacje i sytuacje... Kiedy moja corka miała 1,5 miesiąca ( wcześniak z bardzo niska waga urodzeniowa poniżej 2 kilo) czekałam u arelgologa ponad 4 godz pomijając godz na dojazd do lekarza ... cos strasznego ,,, nikt z bedacych tam osob mnie nie przepuscil pomijając to ze moja corka była jedynym dzieckiem w kolejce poniżej roku . Rozumiem ze jeśli 3 osoby wciskają się na chwilke a siedza godz w srodku to denerwujące ale nie uważacie ze bywaja takie sytuacje w których wręcz wypadalo by przepuscic matke z chorym dzieckiem ?? A może wy doswiadczylyscie podobnych sytuacji/??? czekam na wasze komentarze

2015-02-07 23:16

U mnie tez brak. Niemowlęta powinny byc zawsze przyjmowane poza kolejnoscia, jak i kobiety w ciąży, po co je narażac na możliwość zarazenia się czyms w przychodni. Uwazam,ze kazdy z nas powinien złożyć taki wniosek do dyrektora placówki, zeby takie prawo wprowadził , bo samo się nie zrobi.

2015-02-05 22:44

To osobne pomieszczenie to super sprawa. Szkoda ze u mnie w przychodni nie ma.

2015-02-05 14:38

U mnie w przychodni bez kolejki przyjmowane sa dzieci do 1 roku życia. Pielęgniarki przypominają o tym i podpatrują czy wchodzi się bez kolejki. Kartka z tą informacja wisi również na drzwiach. A jak przychodzi się do osrodka zdrowia to jest takie specjalne pomieszczenie, w którym można poczekać. w ten sposób maluszek nie ma kontaktu z chorymi osobami i innymi dziećmi.

2015-02-05 10:27

U mnie w przychodni przyjmują mnie z moja ola która jest wcześniakiem bez kolejki. Pielęgniarka idzie i mówi lekarze ze jestem i ta po nas wychodzi. Wszystko ładnie elegancko. Jestem bardzo zadowolona z mojej przychodni.

2015-01-15 01:15

Ehhh ja mama wcześniaka poszłam z dzieciątkiem z kaszlem i co? 20 dzieci,każde kaszle,charczy,kicha i mojego nikt nie przyjął poza kolejnością. Jeszcze wydarły mordę na mnie,że przychodzę z dzieckiem. A co miałam przyjść bez dziecka? Powiedziałam co miałam powiedzieć i w ten sam dzień dziecko przepisałam do innej pani,która nie zrobiła problemów :)

2015-01-06 22:19

Sama jestem mamą wcześniaka..i od wyjścia ze szpitala odwiedzamy sztab lekarzy co wiąże się z dojazdami niestety do Centrum Matki Polki..i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, by ktoś mnie przepuścił w kolejce...

2014-06-04 21:04

Ciąża ciążą, mi w autobusie nikt nie chciał ustąpić miejsca nawet jak z nogą w gipsie jechałam do lekarza na kontrolę. To dopiero hardcore. No ale cóż... emerytowane babcie przecież nie mogą stać ;/.

2014-06-04 17:34

prosić się ludzi którzy nie rozumieją ze dziecko co 3 godz musi zjeci ze trzeba mu pieluch zmienić a tu nie ma ani jak ani gdzie zazwyczaj to cos jak kobieta w 9 miesiącu ciąży która się o musi prosić żeby jej ktoś miejsce w autobusie ustapil a na to się słyszy ..ze ciaza to nie choroba :) niestety sa ludzie i ludziska nikt nie rozumie puki nie znajdzie się w takiej sytuacji sam. dzięki za wpisy dziewczyny!!!