Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Szmery w serduszku

Data utworzenia : 2014-02-27 10:48 | Ostatni komentarz 2014-10-17 14:01

Konto usunięte

11253 Odsłony
22 Komentarze

Dzisiaj zaliczyłam wizytę u pediatry i lekarka zwróciła uwagę na lekki szmer nad sercem, dała skierowanie do kardiologa i jak zwykle nic nie wyjaśniając podsumowała wizytę słowami "dzieci w tym wieku tak mają". Oczywiście wyprowadziła mnie z równowagi, bo z sercem to nie żarty, a dziecko małe (8 miesięcy i 7 dni). Do tej pory na żadnym badaniu nie było żadnych szmerów. Wszystkie podstawowe badania ma dobre, nie choruje, jest żywa, pogodna (chyba, że ma zły dzień), nie ma problemów z jedzeniem. A ja po wizycie zgłupiałam, jestem jak jeden wielki nerw, mający za chwilę wybuchnąć i zmieść wszystko z powierzchni ziemi. Z jednej strony się nie przejmuje, bo podobną akcję zrobiła z bioderkami, okazało się, że nie potrzebnie. Z dzieckiem do kardiologa pójdę, dla własnego spokoju. Ale Pani Ekspert, czy skoro wcześniej nie było żadnych kłopotów to tak już pozostanie? Czy takie szmery są faktycznie częste w "takim wieku"?

2014-10-17 14:01

Mamuśka na pewno badanie dziecka podczas gdy ma ono tak wysoką tem nie jest pewne jeśli jest taka sytuacja należy poddać dziecko badaniu gdy będzie już zdrowe a takie spekujacje przez lekarza są nie na miejscu powinien on poradzić wizytę z dzieckiem u specjalisty jeśli on nie jest na dość kompetentny do udzielania rodzicom jakich kolwiek informacji i tylko nie potrzebnie stresuje co bardzo dobrze odbiera dziecko po naszym zachowaniu i nie dość że chore to jeszcze staje się bardziej niespokojne

2014-10-15 20:32

U nas szmery pojawiają się gdy mały ma gorączkę. Też jedna z lekarek na ostrym dyżurze mnie zdenerwowała tym ale moja pediatra, która zna dziecko powiedziała mi, że dzieci często mają szmer w trakcie gorączki. Lekarka na pogotowiu twierdziła też że dziecko za blade (okres jesienny - typowa uroda rudzielca) i ma słabe napięcie mięśniowe (nie wiem czy przy temperaturze 39 takie rzeczy można obiektywnie stwierdzić - wątpię) więc i z tym serduszkiem nie braliśmy jej serio. Lekarze powinni czasem pomyśleć co mówią.

2014-10-05 20:36

U nas synek ma problem z serduszkiem i wada jąka ma , ale lekarze nas uspokajają i mówią że potrzeba czasu i za ok 4 miesiące mamy z malutkim kontrole u kardiologa więc czekam z utęsknieniem na wizytę i modlę się aby to było naprawdę faktem że maluszek jest zdrowy

2014-10-01 22:26

U nas bylo to samo, szmery okazaly sie niewinne, z tego co wiem wiele dzieci je ma i u wielu okazuje sie ze to normalne:)

2014-10-01 13:27

Mieliśmy dzisiaj ta wizytę, zrezygnowalam z prywatnej, bo pediatra mi powiedziala, ze szkoda wydawać kasę, bo to jej brzmi na ten szmer niewinny. No wiec po pol roku czekania dzisiaj odbylysmy wizytę i jest wszystko w porządku. Mała bez problemu dala zrobić sobie EKG, przy USG trochę się wiercila, bo za długo to trwało, ale ogólnie dala rade.

2014-03-05 17:28

Witam Już odpowiadałam na to pytanie i podkreślam, że najczęściej szmery w sercu są niewinne. Natomiast tylko ECHO serca pomoże je zweryfikować. Jeżeli dziecko jest zdrowe, aktywne i prawidłowo przybiera na wadze, nie ma powodu do niepokoju. Proszę cierpliwie poczekać na wynik badania. Pozdrawiam

2014-02-28 18:11

Pani Ekspert moja Rozalka podczas badania siedziala, nie plakala, byla pozornie spokojna, bo tak naprawde to miala strach w oczach i chyba tylko dlatego nie plakala, ze siedziala mi na kolanach i trzymala za reke. Bardzo mocno trzymala. Rozala ma bardzo duzy lek separacyjny, jak znikam choc na kilka sekund to juz za mna raczkuje z placzem. A na widok obcych wyje okropnie, tuli sie i dopiero po okolo 30 minutach zaczyna sie do innych przekonywac. Nie wiem czy stres tez moze miec wplyw na wynik badania osluchowego?

2014-02-28 16:55

Witam. Proszę się nie niepokoić. Osłuchiwanie klatki piersiowej i serca jest sprawą subiektywną, oraz zależy od jakości stetoskopu i, czy dziecko w czasie badania nie płacze. Ważne jest, czy siedzi, czy leży. Często u niemowląt występują tak zwane "szmery niewinne". Mogą być związane z cienkością klatki piersiowej u niemowlęcia i dobrze słyszalnym przepływem strumienia krwi przez jamy serca. Szmer lepiej słychać w pozycji siedzącej. Szmer może być związany z niedokrwistością u dziecka: rozrzedzona krew musi szybciej krążyć, żeby przenieść tą samą ilość tlenu (w uproszczeniu). W serduszku może być struna, która daje szmer a nie jest patologią. Oczywiście, szmer uznajemy za niewinny, po wykluczeniu patologii. Do tego potrzebne będzie badanie bardziej obiektywne, czyli ECHO serca. Dobrze, że Pani Doktor w przychodni dała skierowanie do kardiologa. Po wykluczeniu nieprawidłowości będzie już Pani spokojna, że dziecko ma zdrowe serduszko. Pozdrawiam