Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Problem z piciem syropków.

Data utworzenia : 2014-02-11 14:52 | Ostatni komentarz 2014-11-08 11:13

Teresa211186

4646 Odsłony
26 Komentarze

Mamy czy wy również masie problem z piciem syropków przez wasze dzieci. Moja córeczka ma 2 latka i okropnie nie lubi pić syropów, ani przeciwgorączkowych ani tych na kaszel. Próbowałam już różnych sposobów żeby mała je w końcu polubiła ale nic nie pomaga, nie wiem czym to jest spowodowane bo na ogół jest dzieckiem które wszystko je i pije czy macie jakiś sposób żeby mała je polubiła.

2014-11-08 11:13

Pamiętam ze ja podając cureczce jakieś lekarstwo czy to witaminke nie pamiętam juz cos tam miała :-) nie mogłam przez najbliższy czas podawać ani mleka śni żadnych serkow jogurtów

2014-11-07 23:32

Pomysł ze strzykawką i wstrzykiwaniem syropu w policzek jest dobry. Ktoś pisał o trzymaniu buzi jak u rybki - jeśli wstrzykuje się niewielkie ilości i w policzek to dziecko połknie, a nie wypluje i sie nie zakrztusi. Miałam ten problem z córką - dziecko karmione wyłącznie piersią więc antybiotyk okazał się nowym smakiem którego na początku nie akceptowała. Po podaniu dawałam jej na przepicie pierś. Pod 4 dniach wciągała antybiotyk jak moje mleko:) No i dobrze jest dać do popicia coś, co dziecko lubi i ma intensywniejszy smak (np. soczek).

2014-10-31 11:17

Tak ja z maluchami tylko i wyłącznie mogę im podac np. syrop jak ostatnio gorączkowali właśnie taka strzykawka która była dołączona do nurofenu, ale nie we wszystkich syropach ona jest więc warto sobie ja zostawić na kiedyś tam. Bo to jest strasznie wygodne podawanie leków.

2014-10-31 10:42

dokładnie jak beti zostawiłam sobie strzykawkę z nurofenu i wszystko tym podaję do tego jest precyzyjna miarka także to jest dobry sposób.

2014-10-31 10:30

Ja wszystkie syropy podaję strzykawką taką np. od nurofenu dla dzieci. Mało kiedy młody mi coś wypluje, Małego biorę na kolana, układam na leżąco i wstrzykuję w bok. No i jeżeli zaraz przy ustach zaczniemy wstrzykiwać syrop to większe prawdopodobieństwo, że dziecko go wypluje

2014-10-31 08:43

No u nas juz SA male postępy i trochę lepiej nam z tym idzie przeważnie pediatrzy polecają dla maluszkow ibufen moja mała po nim wymiotuje wiec zawsze trzeba kombinowac z jakimś innym lekarstwem

2014-10-30 18:01

U nas jest straszna męka z syropami. Nie potrafię tego młodemu wcisnąć, ani strzykawką, ani z łyżeczki. Tak się wygina, wierci i ucieka, że nie ma szans.

2014-10-30 10:33

Ja tez podawalam wszystko strzykawka bo mlodsza corka od razu wypluwa.