Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wzmożone pragnienie

Data utworzenia : 2014-01-20 13:22 | Ostatni komentarz 2014-02-20 16:33

gwiazdka2233

6067 Odsłony
38 Komentarze

Moja córeczka ma 14 miesięcy. Odkąd pamiętam bardzo dużo pije. Podaję jej soki owocowe, ale bardzo rozcieńczone wodą (tak, że prawie nie mają smaku, mimo to smakują córce). Samej wody nie chce pić. Problem polega na tym, że praktycznie nie nadążam z przygotowywaniem jej kolejnej butelki picia. Dam jej jedną butelkę, ona ją odrazu wypija, daję kolejną i tak cały dzień. Pomiędzy tym normalnie je posiłki stałe i ostatnio na brak apetytu nie narzeka. Waży w normie, a nawet jest na górnej linii siatki centylowej. Co może być powodem wzmożonego pragnienia? Koleżanki się ze mnie śmieją, bo ich dzieci niemalże są zmuszane do picia bo nie mają takiej potrzeby, a moja córka jak nie dostanie pić, jak się jej akurat chce, to wrzeszczy,płacze tak że muszę gonić by jej dać soczek. Boję się, że to może być jakaś cukrzyca, albo inna choroba? Ale w sumie innych objawów cukrzycy nie ma, bo byłaby senna, a ona wręcz odwrotnie-jest nadpobudliwa i mało śpi;)

2014-02-20 16:33

Gwiazdka zawsze tak jak napisałaś możesz skonsultować swoje spostrzeżenia z lekarzem. Dobrze, ze juz udało Ci sie wprowadzić wodę. U nas tego problemu nie ma, a jeśli chodzi o picie to Amelka wypija 2 małe kubki picia w ciągu dnia i dodatkowo pierś.

2014-02-19 21:12

Gwiazdka2233: Syn mojej siostry również pija wiele napojów, jednak w jego przypadku są to soki czy herbatki zwykłe. Pije naprawdę gigantyczne ilości, a przy tym różnie bywa z jedzeniem. Raz zje sporo i upomina się, że jest głodny, a innym razem nie chce jeść wcale, poza tym rozwija się prawidłowo. Humory również miewa różne.

2014-02-19 20:59

dziewczyny, udalo mi sie nauczyc corke pic wode zamiast sokow, juz okolo tygodnia czasu pije wode mineralna. Ilosc wypijanej wody jest taka sama, czyli to jednak wzmozone pragnienie a nie upodobanie do slodkich sokow. Sama nie wiem teraz co robic, chyba zglosze to lekarce, sprobuje policzyc ile dokladnie litrow corka wypija, nie liczac zup, owocow i innych rzeczy bo tych innych to nie umie oszacowac, podam lekarce tylko ilosc wypijanych plynow i zobaczymy co powie, w sumie innych objawow cukrzycowych np nie ma ale jest wrecz odwrotnie - corka jest nadpobudliwa, maruna, nieznosna, malo spi w dzien, w nocy rowniez zle spi....

2014-02-14 15:29

ja tez takie soku nie widzialam ale kiedys wpadlo mi rece cos podobnego tez jakis kalifornijski z aloesu, ale w smaku dobry, slodkawy, orzezwiajacy, w zielonej butelce byl plastkowej., nie wiem gdzie byl kupiony bo u kolezanki go pilam, jak ja spotkam to zapytam skad ona go wziela, hehe

2014-02-14 10:12

Nie wiem gwiazdka bo u nas jest tylko biedronka ( tam tylko jablko i marchew w plastikowych widzialam) Kaufland ..nie wiem bo juz ponad rok nie bylam Tesco sa tylko marchew , jablko ..innych nie widziałam a polo wlasnie ma super wybór . Jeszcze za czasów LO w delikatesach w mojej wiosce byl szał i namawianie przez ekspedientki na sok taki jak na zdj .. małe i duze butelki ..ludzie kupowali i chwalili dosc drogie z tego co pamietam ..chetnie teraz bym kupila taki ale nie widziałam nigdzie w miescie ..

2014-02-01 19:16

Gwiazdka2233: Właśnie my korzystamy z butelek, które wstawiłaś na zdjęciu.

2014-02-01 14:27

Monika, bardzo dziękuję ci za informację :) Ja własnie tez bym chciala takie z buraczkami, bo pewnie zawieraja wiele żelaza :) tyle, że u mnie nie ma POLO w miescie. Musze szukac gdzie indziej, choc w tych sklepach co sa u nas typu Biedronka, intermarche i Netto nie widzialam tych sokow. Mysle ze chyba bardziej prawdopodobne spotkac je w sklepach malych typu osiedlowe... pochodze, poszukam, bardzo mi zalezy zeby takie walsnie soki pila moja corka :0

2014-02-01 14:15

gwiazdka firma Marwit - Jabłko - buraczek , jabłko , marchew , marchew - seler - kupuje w POLO a frirma Ogrody natury - Jabłko zurawinka i porzeczka. Są tez smaki takie jak - tłoczony sok z malin , aronii,śliwkowy ale u nas ich nie widziałam a chetnie bym kupila , kusi mnie jeszcze ananas który jest . Na razie pije te które napisałam i polecam wszystkie ..z buraczkami pił mniej chetnie, ale stwierdziłam ze raz w tyg taki sok dobrze mu zrobi .. pierwsze 3 łyki sa najgorsze dla niego potem potaffi opanowac cała butelke ;)