Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Jesienne spacery z dzieckiem

Data utworzenia : 2013-10-04 15:48 | Ostatni komentarz 2014-03-10 21:25

mamabasia

4862 Odsłony
17 Komentarze

Wiecie ile korzyści dają nam spacery z dzieckiem jesienną; -wyzwalają w organizmie produkcję witaminy D -hartują maluszka przed niskimi temperaturami -pozwalają odpychać świeżym powietrzem -zaostrzają apetyt Ja ze swoją córeczką spaceruję codziennie po parku zbieramy listki i kasztany, a jak u Was wygląda spacer ?

2014-03-10 21:25

My spacerujemy cały rok i w każdą pogodę , a jesienne spacery o tyle sa przyjemniejsze i pełne pięknych kolorów. Tak pozytywnie potrafią nastroić rodziców i nie tylko. A dzieci maja dodatkową frajdę np. tarzania się w liściach.

2013-11-12 21:09

Nie wiem co jest w tym ubieraniu, ale u nas też Amelka pokazuje swoje oblicze kiedy szykujemy się do wyjścia, a kiedy tylko wystawie wózek za drzwi nagle robi się cisza. Myślę ze to przez to że się niecierpliwi do wyjścia. Ja uwielbiam jesienne spacery tym bardziej, że mam las zaraz obok, a co za tym idzie piękna scenerie. Spacery na Zwierzyn powietrzu bez deszczu to coś co na stale zapisało się w nasz plan dnia, działają one pozytywnie nie tylko na dziecko, ale także na tego kto wychodzi. Jeżeli chodzi o to jak ubierać to czasem ciężko zdecydować czy czapka cię za, czy grubsza, ale trzeba mieć na uwadze ze jeszcze przed nami zima.

2013-11-09 10:32

Mamunia jestem tak samo przerażona jak Ty. Kacper juz teraz płacze mi przy ubiraniu i w wózku siedzi z mina jak za kare .. Ale niestety , takie powietrze jest wskazane i jak zrobi sie zimniej to kombinezon wyjme i na pewno bedzie czuł sie swobodniej :)

2013-10-24 19:28

Staram sie wychodzić z małą codziennie jednak są dni w których na spacery nie wychodzimy, podobnie jak mamunia w dni deszczowe czas spędzamy w domu, nie mam sumienia małej ciągać na spacer do parku do którego mam kawałek jednak drogi a w okolicy same ulice ;/ co to za przyjemność;/ Jednak kiedy jest ładna pogoda to z chęcią spacerujemy po parku i zbieramy różności do wiaderka;) Mała ma niespełna dwa latka wiec jeszcze całkowicie nie zrezygnowałyśmy z wózeczka, jednak spacerki wygladają tak iż mała większość czasu przechodzi na własnych nóżkach w deszczu prowadzenie wózka i dziecka za rękę to jakos by nie przeszło.

2013-10-23 20:36

Ja to tam na deszczu nie wychodzę z wózkiem i to nie chodzi o dziecko bo jemu pod pelerynką dobrze ale o mnie.Jakoś nie uśmiecha mi się spacerowanie na brzydkiej deszczowej pogodzie,trzymanie parasola w jednej ręce i prowadzenie wózka drugą,nawet na naszych chodnikach jest to nierealne by jedną ręką prowadzić wózek.Moje zdanie jest takie,że spacer ma być również dla rodzica przyjemnością.Czasami jak jest paskudnie na dworze to jest tak ,że nieraz kilka dni pod rząd siedzimy w domu i nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia.To,że nie wychodzę każdy dzień z domu nie odbija się na zdrowiu moich dzieci starsza oprócz trzydniówki do trzeciego roku życia praktycznie nawet kataru nie miała.Mieszkanie wietrzę codziennie bo inaczej sobie nie wyobrażam,ale na brzydkiej pogodzie ze spaceru świadomie rezygnuje:)

2013-10-22 09:34

Tak jak pisze nosia podobno tylko niska temperatura -10 i silny wiatr powinny nas powstrzymać przed spacerem. Oczywiście wiadomo, że w ulewę nikt przy zdrowych zmysłach nie wyjdzie na spacer ale mały deszczyk nie zrobi przecież dziecku krzywdy. Zwłaszcza, że wózki mają teraz daszki i ochraniacze na nóżki.

2013-10-15 17:43

zawsze spacer jest zdrowy nawet nalezy wychodzic z dzieckiem kiedy jest bardzo zimno i pada deszcz jedynie co wiem to lepiej nie wychodzić z dzieckiem jak bardzo wieje

2013-10-14 19:39

Mamunia zdjęcia podczas jesiennych spacerów wychodzą piękne:) Ja uwielbiam je robić,ale mam do bani aparat i te kolory nie takie wychodzą.