Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Pasożyty u dzieci

Data utworzenia : 2013-10-03 22:43 | Ostatni komentarz 2015-06-25 17:01

mamabasia

5238 Odsłony
16 Komentarze

Maluchy często zarażają się pasożytami przez kontakt z innymi dziećmi na placu zabaw, w klubiku czy żłobku. Objawy zakażenia są bardzo różne: biegunka, mdłości, ból brzuszka, wysypka, wymioty, osłabienie.Oto jaki pasożyty mogą atakować dziecko; - owsiki -tasiemiec -lamblie -glista [Redakcja LOVI: dla tematu OWSIKI istnieje oddzielny wątek: http://lovi.pl/pl/forum/11/230]

2015-06-25 17:01

Oglądaliście wczoraj w wiadomościach reportaż o stanie piaskownic? Ciekawa jestem, jak wyglądają nasze polskie plaże. Wiadomo, nie da się ich zbadać tak jak piaskownic, dlatego panicznie się boję, żeby nasza córka nie przywiozła ze sobą jakiegoś"przyjaciela". Na plaży chyba będzie miała cały czas smoka w buzi, żeby piasku nie jadła ani nie wkładała do buźki paluszków.

2015-06-21 13:43

Lamblie niekoniecznie wyjdą z kału, a dają objawy podobne do opisanych przez Ciebie. Można zrobić test z krwi w tym kierunku, bo leczenie jest nieco inne niż zakażeń pozostałymi pasożytmi.

2015-06-21 12:37

Morfologie robiliśmy na własną rękę ale wyszła idealnie a z badaniem kału to wiem, że różnie bywa i często nie wychodzi nic mimo że jakiś robal siedzi. Jutro miałam iść zaszczepić na kleszcze małego to przy okazji pogadam z lekarką. Chyba to szczepienie przesunie się bo skoro mały ma takie objawy jakie ma to strach szczepić. Trzy dni temu w nocy z bólem brzucha się obudził i płakał wczoraj też był problem - dwie godziny po zaśnięciu z płaczem wstał i wymiotował.

2015-06-21 10:53

Młodszy miał owsiki, ale leczyć musieliśmy się wszyscy. Pranie w wysokiej temperaturze ubrań pościeli. Odrobaczanie, no masakra, a one i tak potem wróciły. Strasznie trudni się ich pozbyć. Jeżeli ktoś ma kasę, to decyduje się na całkowitą zmianę garderoby. Ale pranie w 90 stopniach też daje radę, tylko tez nie wszystko się da

2015-06-21 05:38

W badaniu często się ich nie wykrywa a są :/ U starszego syna badałam kilka razy i nic nie wychodziło. Potem zmieniłam laboratorium i wyszło, że ma gliste i lamblie. Próbki zbierałam przez 4 dni. Przed pełnią, w trakcie pełni i po pełni. Trzymałam je w lodówce i zaniosłam do laboratorium.

2015-06-12 14:44

mamuśka tak to mogą być pasożyty. Przejdź się z dzieckiem do lekarza i powiedz, że chciałabyś wykonać badania na obecność pasożytów. Moja córka miała glistę ludzką i też było jej cały czas niedobrze, brzuch ją bolał itp. Po podaniu leków wszytsko przeszło.

2015-06-12 11:09

Oj mamusiu, faktycznie mało specyficzne te objawy, żeby od razu mówić o pasożytach. A robiłaś badanie kału na jaja pasożytów? Ja bym zrobiła to i może jeszcze morfologię. No oczywiście trzeba wziąć skierowanie od rodzinnego, bo oni mogą to zlecić na NFZ. takie objawy jak piszesz mogą występować m.in. przy gliście, ale na prawdę za mało tu informacji by być tego pewnym. Powiem Ci tak, moje starsze koleżanki, którym nie po drodze było latanie po laboratoriach, po konsultacji z rodzinnym u takich biegających wszędzie dzieci raz na pól roku robią odrobaczanie tj. Pyrantel i już. Ja mam jeszcze za małe dziecko (7 mc) ale kto wie .....

2015-06-12 09:05

Podbijam temat bo się ostatnio mocno zastanawiamy czy naszego starszaka też o nie dotyczy. Mały ciągle skarży się na ból brzucha czasem jest osowiały, katar się nie kończy do tego pokasłuje i zaczęły się dziwne wysypki. Niby objawy mogą sugerować wiele schorzeń ale z tego co wiem wszystkie razem najczęściej są przyczyną pasożytów. Ma któraś z was doświadczenie?