Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

OWSIKI

Data utworzenia : 2013-01-25 14:41 | Ostatni komentarz 2018-09-12 14:42

lusi_ja

18821 Odsłony
34 Komentarze

Dziś byłam u lekarza z synkiem w związku z póżnym niespokojnym zasypianiem. Pani doktor podejrzewa owsiki , więc mam zrobić małemu badanie kału i posiew moczu. Jak sobie radzić z tą dolegliwością? Jak na razie niczego konkretnego nie wiem , dopiero jak pójdę z wynikami to doktor powie co nie co w tym temacie ----- Anita-1981: Ja mam pytanie odnośnie owsików, miał ktoś z tym do czynienia, jak je "zauważyć" pamiętam, ze kiedyś tzn. kilkanaście lat temu, było głośniej na ten temat teraz jakoś nie za głośno się o tym mówi?

2018-09-12 14:42

Niektórym osobom pomagają naturalne sposoby, sama jednak jestem zdania, ze lepiej jest wybrać się do lekarza po leki. Owsiki to dość popularny problem wśród dzieci i dorosłych.Bardzo łatwo jest się zarazić tak wiec najlepiej jest pozbyć sie ich jak najszybciej. I na to właśnie pozwalają leki. Polecam zajrzeć sobie tutaj: https://zdrowie.tvn.pl/a/owsiki-u-doroslych-przyczyny-i-objawy-owsikow-u-doroslych Na stronie znajduje się kilka porad na temat owsików. Szybsze pozbycie się owsików umożliwia także właściwa dieta – duże ilości błonnika powodują częstsze wypróżnianie, co przekłada się na wydalanie owsików i ich larw.

Konto usunięte

2018-09-12 07:08

Stosowałyście leki czy naturalne sposoby?

2017-09-18 22:42

Az nieprzyjemne uczucie wiedzac ze możemy miec owsiki, robaki, czy mamy w sobie jakies bakterie...calosc.anatomia czkowieka...to takie dziwne;) mój synek w nocy często sie wiercil i ogólnie jest ruchliwym dzieckiem, mial.podkrazone oczy a duzo osob.mowilo zw dzieci maja podkrazone o sine pod oczami jak maja robaki i tez synek czasem wkladal raczke za majtusie jakby chcial soe podrapac...i pani doktor dala nam skierowanie na robaki ale nic nie wyszlo i raz zrobiłam mu od siebie i tez mu wyszlo ze nie ma...wiec doktork powiedziała ze jest wszystko w porządku i nic nie orzepisala, a ja slyszalam ze nie zawsze.kal pokaze czy sa czu nie...ale.dwa razy wyszlo ze nic nie ma...wiec moze tak jest.

2017-09-18 12:39

pamiętam jak moja córeczka załapała owsiki to od razu poszliśmy do lekarza i każdemu radzę zrobić to w pierwszej kolejności ;) dużo informacji wyczytałam ze strony bezowsikow.pl, ale stosowaliśmy się przede wszystkim do zaleceń lekarza ;)

Konto usunięte

2017-07-25 15:09

Z owsikami jest o tyle ciężko ponieważ bardzo rzadko wychodzą w wynikach badań dlatego też lekarze bardzo często zlecając kurację Na podstawie objawów. Bardzo duży minus jest taki że owsików jest się bardzo ciężko pozbyć z domu. Często się zdarza że dziecko jest już wyleczone i zaraża się ponownie ponieważ w domu cały czas przybywają owsiki.

2017-03-06 18:11

Na pewno trzeba bardzo uwazac na innych i siebie przedewszystkim, bo niby to choroba dziecieca, ale na doroslego tez moze si eprzeniesc

2017-03-06 15:56

Swędzenie tak, ale czy krew i ból przy robieniu kupy też pojawiają się przy owsikach?

2017-03-06 06:31

Dziecko drapie się w okolicy pupy, bo go swędzi. Dlatego trzeba bardzo dbać wtedy o higienę rąk. W kale można samemu zaobserwować jajeczka i owsiki, ale oczywiście badania są niezbędne. Tabletki powinny pomóc. Ja o zawiesinie na owsiki nie słyszałam, ale teraz tyle tych leków wynajdują. Na pewno pomogą.