Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1034 Wątki)

Inhalacja

Data utworzenia : 2019-02-06 13:50 | Ostatni komentarz 2022-10-14 10:08

MamAnt

2950 Odsłony
61 Komentarze

Mamusie nie widzę w lupce nic na temat instalacji. Więc tu się nasuwa moje pytanie. Moja 6 miesięczna córcia ma zapalenie oskrzeli. Zalecono abym robiła jej inhalacje i tu się zaczynają schody, co chwila ściąga maseczkę o strasznie się denerwuje. Na spiaco też sobie nie da zrobić. Mamusie macie jakieś sposoby aby dziecko dał sobie zrobić inhalacje?? . Maseczka tylko wchodzi w grę bo są smoczki ale moja jest bez smoczkowa.

2022-10-14 10:08

na pewno nie zaszkodzi a pomoże, spróbują ją czymś zainteresować.

2022-10-12 09:35

Spróbuj ja czymś zainteresować, bajka albo książeczka, żeby odwrócić uwagę:) 

2022-04-27 20:18

Maziulek ja też zazwczaj robię taką, ale ostatnio mi zaleciła 1,5% której nie mogłam nigdzie kupić i musiałam dorabiać 3% z tą 0.9%. 

2022-04-26 12:12

czy po inhalacji jest gorzej no moim zdaniem nie, moje maluchy lubią inhalacje. Łatwiej im wydzielina wypływa, lepiej się oddycha, 

Ja robię solą fizjologiczną inhalacje , dostaję w zasadzie zawsze trochę mocniejsze stężenie niż

 0.9 %NaCl . Moim zdaniem trochę to rozpuszcza tą wydzielinę, lepiej wypływa. Tez lepiej się dziecku oddycha 

2022-04-22 23:54

Mamą być pierwszy raz słyszę, że po inhalacji jest gorzej. Za to kiedyś lekarz w szpitalu powiedział mi  że katar ma takie etapy, że najpierw leci, potem nie leci  ale w środku wszystko jest zaczopowane i następnie zaczyna się oczyszczać i znowu leci. I że rodzice często myślą że znowu jest pogorszenie a to idzie ku wyzdrowieniu. Może tutaj też o to chodzi? Zwykła sól nie powinna zaszkodzić. Nawet ja sobie robiłam w ciąży, aby jakkolwiek sobie ulżyć. 

2022-04-22 13:15

Ja jestem za inhalacją. Owszem szybciej płynie, ale to dobrze, bo oczyszcza nam to co zalega tam głębiej, a to podstawa, aby nie doszło do nadkażenia bakteryjnego. Jak jest lejący katar to najlepsze są inhalacje z tych mocniejszych soli, czyli niebieskie nebu-dose 3%, czy marimer 2,2%. A jak nam zalega to wtedy klasyczna sól 0,9%. Ja stoję na stanowisku, że inhalacją nie zaszkodzimy, a  możemy pomóc.

2022-04-19 13:28

mamą być z tą inhalacją to jest różnie u nas na pocztaku sie sprawdza jak sie zaczyna infekcja to faktycznie ten katar  szybciej zaczyna spływać udaje sie go wysmarkać ale potem przychodzi efekt czesto odwrotny zalezy jakiego wirusa córka złapie;( bo czasami pojawia sie jeszcze silniejszy kaszel niż był wczesniej i wówczas u nas inhalacje kończa sie na nebbudzie i berodualu, ale u nas czesto tak wyglada leczenie infekcji 

2022-04-18 19:46

U mnie póki co nie protestuje, ale no nie oszukujmy się ma niecałe 8 mc to jej wszystko jedno i tak jak piszesz Mamą być usypia przy dźwięku inhalatora. U mnie raczej jest dobry  efekt i katar czy charczenie w nosie ustępuje i inhalacje pomagają.