Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Zapalenie jamy ustnej

Data utworzenia : 2013-08-17 08:58 | Ostatni komentarz 2013-08-28 17:19

konto usunięte

13771 Odsłony
18 Komentarze

Koszmar, który właśnie przechodzimy czyli zapalenie jamy ustnej. Zaczęło sie od braku apetytu i gorączki myślałam ze to przez zabkowanie ( synkowi wychodzą czwórki). Jadł co raz mniej i co raz mniej pił. Napuchla mu buzia, dziaselka. Dwoje lekarzy stwierdziło, ze to przez zabki, trzeci ze trzydniowka. Po badaniach krwi i moczu, które wykazały ze maluszek ma jakiegoś wirusa na gardelko zaczęły pojawiać sie plamki Pani doktor dała nam syrop antywirusowy i nurofen. Dziecko ciagle płakalo, noce nieprzespane gorączki bałam sie ze sie odwodni. Pojechaliśmy na pogotowie a tam diagnoza " zapalenie jamy ustnej" Ranki w całej buzi, kroplowki. A leczenie ponoć długo trwa. Może gdyby diagnoza była wcześniej uniknelibysmy szpitala.

2013-08-17 13:24

Oj biedactwo:( Nie będzie mieć apetytu bo to bardzo boli u nas na to mówią"że dziecko ma żabę",pamiętam jak siostra to miała,kiedyś pędzlowało się w buzi fioletem.Jakiś czas temu bratanica męża to miała ale wtedy pędzlowali jej w buzi jakimś specyfkiem robionym w aptece.Życzę zdrówka dla syneczka,oby szybko mu przeszło.

2013-08-17 11:31

Katarzyna współczuję,ale to fakt że gdyby diagnoza dobra była postawiona wcześniej na pewno by się obyło bez szpitala.Moja córka chyba w tamtym roku straciła apetyt,nie chciała pić,marudziła. I wtedy zauważyłam w jej buzi takie zaczerwienienia,ranki,coś takiego jakby pryszcze,na jezyku biały nalot. Więc nie zastanawiając się pojechałam do pediatry i też okazało się że to zapalenie jamy ustnej.Ale byłam w szoku że tak z minuty na minutę stan w buzi się tak zmieniał tzn coraz więcej była jakby poraniona.Pediatra nam przepisał syrop Flucorta (ok 30 zł).Oprócz tego że dawkę określoną wypiła to ja wacikiem nasączonym tym syropem,ile się dało smarowałam ranki w buzi małej.I po dwóch dniach nie było śladu.