Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Zapalenie jamy ustnej

Data utworzenia : 2013-08-17 08:58 | Ostatni komentarz 2013-08-28 17:19

konto usunięte

13753 Odsłony
18 Komentarze

Koszmar, który właśnie przechodzimy czyli zapalenie jamy ustnej. Zaczęło sie od braku apetytu i gorączki myślałam ze to przez zabkowanie ( synkowi wychodzą czwórki). Jadł co raz mniej i co raz mniej pił. Napuchla mu buzia, dziaselka. Dwoje lekarzy stwierdziło, ze to przez zabki, trzeci ze trzydniowka. Po badaniach krwi i moczu, które wykazały ze maluszek ma jakiegoś wirusa na gardelko zaczęły pojawiać sie plamki Pani doktor dała nam syrop antywirusowy i nurofen. Dziecko ciagle płakalo, noce nieprzespane gorączki bałam sie ze sie odwodni. Pojechaliśmy na pogotowie a tam diagnoza " zapalenie jamy ustnej" Ranki w całej buzi, kroplowki. A leczenie ponoć długo trwa. Może gdyby diagnoza była wcześniej uniknelibysmy szpitala.

2013-08-28 17:19

My tez przeszlismy zapalenie jamy ustnej a potem pierwotna opryszczke wokol nosa I buzi. I podobnie jak u was brak apetytu, pragnienia, rozdraznienie, noekontrolowany placz w nocy. Pomogla nystatyna I fiolet, paracetamol na usmiezenie bolu I aftin punktowo. Calosc trwala ok tygodnia. Pediatra stwierdzil, ze to z powietrza!

2013-08-28 03:36

U nas o tyle gorzej ze i łóżeczko nie chciał! Dlatego tez skończyło sie szpitalem :/

2013-08-27 10:26

J.Zywicka u nas właśnie pediatra stwierdził zapalenie jamy ustnej i przepisał własnie flucorte. Bo pleśniawka to na pewno nie była.Zresztą córka miała dwa razy pleśniawkę to wiem co i jak.

2013-08-26 22:01

mój mały jak miał zapalnie jamy ustnej to przepisał nam daktarin-oral, pomogło i do tego leki przeciwbólowe. To było straszne - wodę do picia dawłąm mu łyżeczką a on mi płakał! straszne to było!!

2013-08-22 03:28

Jednak w naszym przypadku wymaz z gardła i badania krwi potwierdziły ze był to wirus. A lek antywirusowy jaki przyjmowaliamy to neosine syrop. Ze względu na to iż była to choroba wirusowa nie był konieczny antybiotyk. Zapalenie jamy ustnej to wyłącznie wina wirusa. Coś jak opryszczka tylko ( moim zdaniem) w znacznie gorszej postaci. My mieliśmy lek wykonany w aptece, którego głównym składnikiem była nystatyna. Wiem jednak ze jest możliwość zakupienia nystatyny w aptece w gotowej formie granulek, które zalewa sie woda. Należy pamiętać, ze po " przyrzadzeniu" leku po tygodniu trzeba go wyrzucić.

2013-08-21 21:27

syrop flucorta i leki zawierające nystatynę w składzie nie są środkami p/wirusowymi tylko p/grzybicznymi stosowane np. w przypadku wystąpienia pleśniawek u maluszków, najczęściej są to białe naloty na języku i policzkach dzieci. więc nie zawsze ranki w buźkach naszych maluchów oznaczają zakażenie wirusowe.

2013-08-20 14:40

Zaczyna jeść z piciem jeszcze problem mały bo tylko w nocy i jak usypia. Za to w nocy potrafi 3-4 butelki wypić powoli mu sie buzka goi. Pijemy syrop antywirusowy neosine i pedzlujemy :) staram sie nauczyć go pić ze slonki być może butelka sprawia mu jeszcze ból.

2013-08-20 10:21

To fajnie,w domu już inaczej.A jak mały właśnie?