Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Ustawa 1000 zł miesięcznie dla bezrobotnych

Data utworzenia : 2016-05-10 13:49 | Ostatni komentarz 2016-06-04 07:02

Laurcia31

3158 Odsłony
43 Komentarze

W styczniu tego roku weszła w życie ustawa 1000 zł przez rok czasu życia dziecka dla bezrobotnych. Mamy które korzystają z tego proszę o informacje na jakiej zasadzie to działa. Pozdrawiam ! :)

2016-05-11 18:58

Pieniądze związane z tą ustawą są dla każdej mamy nie zatrudnionej na umowę o pracę (bezrobotnym), osobą który wypłacany zasiłek nie wynosi 1000 zł wtedy będzie kwota wyrównana do tysiąca złotych, pracującym na tzw umowy śmieciowe, studentom.

2016-05-11 06:58

A u mnie bylo inaczej wniisek skladalam 4 stycznia maja 30 dni na rozpatrzenie wniosku i przychidzi decyzjia kiedy bedzie termin wyplaty i ja dostaje pieniazki 18 i wtedy dostalam w lutym z wyrownaniem a teraz normalnie co miesiac,.

2016-05-10 22:55

Super. :) U mnie zasada była taka... jeśli złożysz wniosek przed 10.dniem miesiąca to do końca miesiąca pieniądze na konto Ci wpłyną. Tylko wiesz... pewnie co region to inne zasady. Ja akurat jestem z Kielc ze świętokrzyskiego. Jak jest gdzie indziej to nie wiem. Może wejdź na stronę mopsu, pod który podlegasz i poczytaj czy jest wzmianka na ten temat? Spoko, nie ma problemu. :) Pytaj śmiało jak coś, postaramy się pomóc. :)

2016-05-10 22:34

Też żaluje ze nie znalazlam wcześniej tego forum bo na prawde jest tu duzo przydatnych informacji :) Oczywiście chętnie napisze o nas troszkę, dziękuje za zaproszenie :) Mam ostatnie jeszcze pytanko otóż czy długo czekalas na pieniązki od złozenia wniosku ? ;)

2016-05-10 22:03

Laurcia hahah e tam od razu encyklopedia. :D Po prostu ,,przyszłam" na Lovi w sierpniu ubiegłego roku z czteromiesięcznym synkiem, więc teraz już wiem co i jak w niektórych sprawach, ale początki były ciężkie. Szkoda, że wcześniej nie wpadłam na to forum, bo także nie wiedziałam wielu rzeczy, a tutaj chyba każdy temat poruszamy. :D Drugi maluszek urodzi się teoretycznie 13.grudnia. Szmat czasu. W piątek dopiero zaczynam trzeci miesiąc. :) Jak masz ochotę to zapraszamy Cię tutaj: http://lovi.pl/pl/forum/15/1/1 Napisz kilka zdań o sobie i maluszku (w brzuszku jeszcze, ale może znasz płeć, czy wybraliście imię), chętnie Was poznamy. :) A co do wniosku... Kurczę to było jakiś czas temu, a ja mam sklerozę. :D Ale tak... musiałam załączyć ksero dowodu, aktu urodzenia synka i chyba w sumie tyle. Sprawdzili czy nie miałam nigdzie umowy o pracę, pytali czy jestem zarejestrowana w biurze pracy i takie tam. O męża dochodach nic. No coś mi świta, że było pytanie o członków rodziny. I wpisywałam tam siebie, męża i synka. Pesele, urzędy skarbowe i adresy trzeba tam było chyba wpisać... Później odbierasz decyzję i pieniążki wpływają Ci na konto. :)

2016-05-10 21:42

Dziękuję Lenko za odpowiedź :) Super to jest w takim razie że wystarczy tylko wniosek złożyć :) Widziałam ten wniosek na internecie i tam jest taki punkt skład rodziny czy skład gospodarstwa domowego. Wpisywalyscie tam też męża czy tylko siebie i maleństwo ??

2016-05-10 21:25

Ja rowniez pobieram to swiadczenie. I dochody meza wogole ich nie interesowały i zadnego zaswiadczenia nie musialam dawac. Wazne ze jest sie osoba bezrobotna i nie trzeba byc zarejestrowanym w urzedzie pracy. Ja wypelnilam tylko wniosek i zanioslam go do urzedu.

2016-05-10 20:04

Małgorzatko jesteś normalnie jak encyklopedia :) chyba wszystko wiesz :D A ja to jestem taka zielona, że najchętniej z 1000 postów bym wstawiła z różnymi pytaniami... Masz rację te ustawy są bardzo pomocne i oby były jak najdłużej :) A musiałaś wpisywać we wniosku dochody męża czy jakieś zaświadczenie o zarobkach dać?? A kiedy drugi maluszek się urodzi ? :)