Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Wino z okazji narodzin

Data utworzenia : 2013-05-20 13:44 | Ostatni komentarz 2014-05-20 13:19

woytusss

5244 Odsłony
23 Komentarze

Witam, Jako że moim hobby jest domowy wyrób wina, pomyślałem, że fajnie było by nastawić w tym roku (z okazji narodzin synusia) jakieś ciekawe winko (na razie skłaniam się ku porzeczkowemu - może z jakim dodatkiem (?) ;-) ). Po 18 latach (na "osiemnastkę") syn dostałbym butelkę takiego wina w prezencie... Co o tym sądzicie? Może macie podobne pomysły?

2014-05-20 13:19

polishgirlolga a dlaczego tak sądzisz? jak ktoś zabiera sie za wyrób wina,to musi mieć na to warunki,tak samo jak chodzi o przechowywanie! po 18 latach wino w dobrych warunkach się nie zepsuje! sama robię wina różnego typu!

2014-05-14 22:39

a moim zdaniem fajny i oryginalny pomysł;) albo na wesele takie wino?:)

2014-05-14 21:52

Pomysł mógłby być fajny, ale jedyny problem jest w tym, że takie domowe wino bardzo często po 18 latach nadaje się jedynie do wylania. Jeżeli chcesz już coś robić to może lepiej miód pitny? Wino żeby leżakowało musi być mocne i bardzo słodkie, a poza tym musisz mu zapewnić odpowiednie warunki przechowywania.

2014-04-11 15:07

Rewelacyjny pomysł :) Polecam też wino z ryżu-przepyszne :)

2014-04-09 14:02

Super pomysl na prezent, jako ze nie umie robic wina to chyba kupie takie, i tez polezakuje sobie do 18-tki coreczki:) Sama bardzo bym chciala dfostac taki prezent, to bardzo sentymentalne:)

2014-04-04 13:00

co prawda mój tato zrobił wino akurat w czasie kiedy urodził się mój synek, ale nie wiem czy odłożył butelkę tak jak prosiłam. Jak dla mnie świetna myśl z takim prezentem dla dziecka. Jak ktoś nie potrafi robić wina, to zawsze można jakieś dobre wino kupić i nakleić etykietę kiedy kupione i ze to z okazji narodzin, też jakiś to sposób na fajną pamiątkę dla dziecka, myślę, że jeśli mój tato zostawił butelkę wina to na pewno mój syn na 18nastkę dostanie taką butelkę od dziadka

2013-09-26 12:06

Widzę, że prawdziwy z Ciebie ekspert. To będzie więc fajny prezent na osiemnastkę – aż żal otwierać.

2013-09-26 07:06

Anno, Wszystko zależy od mocy (czyli zawartości alkoholu) wina. Przyjmuje się, że wina mocniejsze niż 16% nie wymagają dodatkowych zabiegów konserwujących. Zawarty w nich alkohol jest wystarczającym "konserwantem". Wina słabsze konserwuje się dwojako: poprzez pasteryzację, lub dodatek związków siarki (siarką konserwowane są wina sklepowe - widnieje na nich napis "zawierają siarczyny"). Sam z doświadczenia wiem, że nawet słabsze wina mogą długo leżakować bez żadnych zabiegów konserwacyjnych. Warunek jest jeden - wina należy butelkować po całkowitym zakończeniu fermentacji i upewnieniu się czy wino aby na pewno jest już dojrzałe... Po więcej informacji odsyłam do literatury