Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Tata w związku nieformalnym - prawa i obowiązki

Data utworzenia : 2017-03-07 17:09 | Ostatni komentarz 2018-05-09 08:53

Redakcja LOVI

3108 Odsłony
20 Komentarze

Coraz częściej na założenie rodziny decydują się pary żyjące w związku nieformalnym. Bywa, że ojcowie dzieci z takich związków mają wątpliwości co do przysługujących im praw lub ciążących na nich obowiązków. Sprawdziliśmy czym się różni ich sytuacja od sytuacji małżonków.

2017-03-08 11:55

Bardzo fajny i przydatny artykuł dla par nie bedacych malzenstwem :)

2017-03-07 23:49

Moja siostra miała taką sytuację, że była w trakcie rozwodu i urodziła dziecko swojego nowego partnera. W świetle prawa ojcem był jeszcze jej mąż i musiała się odbyć odrębna rozprawa o zrzeczeniu się ojcostwa. Dla siostry nie była to przyjemna sprawa, zwłaszcza że jej były musiał powiedzieć że nie jest ojcem i miał jeszcze do niej pretensje o konieczność obecności na rozprawie.

2017-03-07 20:21

Przydatny artykuł. Ja zaszlam w ciążę, kiedy ślub dopiero byl w planach. Postanowiliśmy przyspieszyć go aby dziecko urodzilo sie już w prawnej rodzinie:) Chcialam zeby maz mial wszelkie prawa do dziecka i w razie jakis problemów mogl o wszystkim decydować i byc uprawnionym do wszystkiego. I tak planowaliśmy ślub, miala byc wielka ceremonia, a tak zrobilismy tylko małe uroczyste przyjęcie dla najbliższych o jakim zawsze marzylismy, wiec wyszło nam to na dobre:)

2017-03-07 17:11

Super artykuł...o wielu rzeczach nie wiedziałam a jakis czas temu bardzo by mi sie przydaly:) Oprócz zasilkow wymienionych w artykule u mnie w miescie przysługuje jeszcze 1tys. zl od prezydenta miasta z racji urodzenia sie dziecka:) ale wiem ze na wsiach i nie we wszystkich miastach to jest...