Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

12 porad, jak oduczyć dziecko od spania z rodzicami

Data utworzenia : 2017-01-04 01:23 | Ostatni komentarz 2017-12-28 19:51

Redakcja LOVI

6004 Odsłony
47 Komentarze

Lepiej, by niemowlę spało z rodzicami czy od początku we własnym łóżeczku? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wiele zależy od przekonań rodziców, warunków, tego czy dziecko jest karmione piersią czy butelką. Jednak jeśli dziecko jest starsze, a wspólne spanie zaczyna rodzicom doskwierać – warto popracować nad przeprowadzeniem malucha do siebie.

2017-01-07 15:27

Super artykul moja corka spala z nami ale teraz spi u siebie w lozeczku tam jest bezpieczniej bo to wedrownis w trakcie snu. Balam sie ze spadnie nam z lozka. Zasypia u nas na lozku pozniej odnosimy do lozeczka. Zasypianie samej w lozeczku nam sie poszlo krzyczala jak szalona musi sie przytulic jak zasypia

2017-01-06 21:48

Super artykuł :-) stosowalam sie do wiekszosci porad najgorsze dla mnie byly czestsze pobudki w nocy no i rozlaka z synusiem tak zawsze moglam poczuc to bliskosc ale zdecydowanie duuuuza wygoda jak dziecko ma swoje lozeczko i w nim spi :-)

2017-01-06 16:07

Fajny artykuł i bardzo przydatny, wrócę do niego za kilka miesięcy jak maluszek skończy roczek, teraz cieszę się każdą chwilą i celebruję bliskość z synkiem - czas biegnie tak szybko.

2017-01-04 09:09

Bardzo przydatny artykuł. Córka spała z nami w łóżku 8 miesięcy. Az pewnego dnia postanowilam, ze czas nauczyć ja spać w łóżeczku. Przygotowalam łóżeczko i z lekkimi obawami uspalam córkę na rękach i odłożyłam do łóżeczka. Byłam przygotowana na to, ze bedziemy co chwile wstawac i byc moze nie przespi tam calej nocy. Jakie było moje zdziwienie, kiedy córka od razu przespała tam cała noc. Budzila sie jak zwykle do jedzenia, ale jadla i od razu usypiala. Od tamtej pory, czyli pol roku, bez problemu śpi u siebie. Czasami jak jest chora to biore ja do siebie, ale nie ma problemu z powrotem do łóżeczka:)

2017-01-04 08:54

Fajny artykuł. My też mieliśmy"przeboje" z synkiem bo nie chciał spać w łóżeczku a już szczególnie jak sam zaczął wstawać, to stał w łóżeczku patrzył na nas i "wzywał" do wyciągnięcia go z łóżeczka. Kładłam g z nami, zasypiał i przekładałam z powrotem, czasem nawet kilkanaście razy w nocy, ale w końcu jakoś się przyzwycził. Teraz budzi się na jedzenie, kłade go z nami, daje mu jeść i od rau zasypia i przekładam go do łóżeczka

2017-01-04 08:36

Mój maluszek (obecnie lat 8) od początku był uczony cycuś i do łóżeczka na noc, dopiero ok. 2,5- 3 roku życia musiał się przytulić i właśnie tu trzeba było być konsekwentnym. U mnie sprawdziło się spanie mamy z jedną pieluszką a potem dawanie dziecku żeby czuł ciepło i zapach mamy. Nawet jak zostawał u babci miał coś żeby czuł mamę. W tej chwili wystarczy buziak na dobranoc, książeczka i pluszak.

2017-01-04 01:27

Świetny artykuł. Najtrudniej jest z konsekwencją, bo jestem za miekka. Choć w moim przypadku chyba bardziej sprawdziloby się 12 porad jak oduczyć rodzica spania z dzieckiem ;) uwielbiam noce, gdy mam dziewczyny koło siebie, gdy tula się do mnie a ja mogę obserwować ich spokojne buźki. Zmęczenie i nerwy z całego dnia znikają.