Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

12 porad, jak oduczyć dziecko od spania z rodzicami

Data utworzenia : 2017-01-04 01:23 | Ostatni komentarz 2017-12-28 19:51

Redakcja LOVI

6011 Odsłony
47 Komentarze

Lepiej, by niemowlę spało z rodzicami czy od początku we własnym łóżeczku? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wiele zależy od przekonań rodziców, warunków, tego czy dziecko jest karmione piersią czy butelką. Jednak jeśli dziecko jest starsze, a wspólne spanie zaczyna rodzicom doskwierać – warto popracować nad przeprowadzeniem malucha do siebie.

2017-09-24 23:50

u mnie jest podzielone spanie maleństwa - za dnia śpi łądnie u siebie w łóżeczku, a na noc zabieram do siebie do łóżka gdyż jak śpi u mnie pod ręką to i ja śpię spokojnie gdyż nie budze się co chwilę i jej nie sprawdzam...ale tego się trzymam że za dnia tylko łóżeczko i tym sposobem mała jest nauczona spania w dwóch różnych miejscach....z pierwszą tak miałam i potem jak kupiliśmy jej normalne łóżko to bez problemu przeszła na swoje, nie powiem bo czasem wracała do mnie nad ranem lub w nocy jak coś się jej przyśniło ale wiadomo że to rzecz normalna....zobaczymy jak będzie z drugą córką ;)

2017-09-24 10:41

Wlasnie jestem na tym etapie.Moja corcia ma 3 miesiace..oj nie jest latwo ,serce mnie boli zostawiac ja w lozeczku sama ale wiem,ze pozniej bedzie jeszcze trudniej.Wczesniej lezala w lozeczku tylko dla zabawy patrzac na karuzele..i teraz lozeczko kojazy z zabawa a nie ze spaniem..

2017-08-08 22:58

Od początku odkładałam synka do łóżeczka i do tej pory to robię chociaż jest to uciążliwe ale nie chciałam żeby się przyzwyczaił do spania z nami. Artykuł ciekawy i pomocny:)

2017-01-30 14:22

Ja spię z czteromiesięczną córką, którą karmie piersią i czas osobnego łóżka jeszcze przed nami. Porady w artykule wydają się pomocne. Trzymam kciuki za radziców dzieci znajdujących się na tym etapie.

2017-01-30 12:55

http://lovi.pl/pl/forum/3/5970 Rewers poszukaj w tym wątku, albo tam odswiez temat;)

2017-01-30 12:34

dziewczyny czy macie jakies sposoby na spranie marchewki z ciuszków ??? zadne reklamowane odplamiacze nie daja rady :/

2017-01-18 20:53

I ja również wychodzę z założenia, że nic na siłę i nie ma jednego dla każdego dziecka odpowiedniego czasu na przeniesienie dziecka do własnego łóżeczka. Wszystko zależy od rodziców i ich decyzji czy to właśnie jest ten moment. Mój Synek śpi u siebie w łóżeczku. Zresztą od urodzenia go tam kładziemy i już się przyzwyczaił i nie ma z tym najmniejszego problemu. Wyjątkiem jest ciężki czas ząbkowania kiedy budzi się co chwilę, wtedy po którejś pobudce zostaje już z nami.

2017-01-18 15:11

Ja też myślę, że nie ma reguły za bardzo kiedy, bo różnie dzieci reagują. My jednak od początku postawiliśmy na spanie osobno, głównie dla własnego komfortu psychicznego. Zdarzają się noce, że córka bardzo źle śpi i wtedy zabieram ją do nas, ale póki twardo nie zaśnie to ja w sumie nie bardzo śpię, bo czuwam. A potem przenoszę ją do swojego łóżeczka. Po takim czuwaniu jestem kompletnie niewyspana, a i córci z nami ewidentnie za gorąco, bo zawsze jak już ją odnoszę to jest zgrzana.