Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

12 porad, jak oduczyć dziecko od spania z rodzicami

Data utworzenia : 2017-01-04 01:23 | Ostatni komentarz 2017-12-28 19:51

Redakcja LOVI

6008 Odsłony
47 Komentarze

Lepiej, by niemowlę spało z rodzicami czy od początku we własnym łóżeczku? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wiele zależy od przekonań rodziców, warunków, tego czy dziecko jest karmione piersią czy butelką. Jednak jeśli dziecko jest starsze, a wspólne spanie zaczyna rodzicom doskwierać – warto popracować nad przeprowadzeniem malucha do siebie.

2017-10-18 11:23

Otóż to może obudzić się agresja, zazdrość w starszaku a nawet chęć rywalizacji. U mnie wiedza będzie za niedługo wykorzystana w praktyce. Łóżeczka teraz wystawimy dwa do naszej sypialni ale jak będziemy się przeprowadzać do domu to już mężowi zapowiedziałam że nie będzie tak że Szymon będzie spał w swoim pokoju a córa z nami. Zarówno syn jak i córka będą wtedy spać u siebie w pokoikch żeby nie było uczucia odrzucenia Syna że nie dość że nowe miejsce to jeszcze siostra może spać w jednym pokoju z nami a on nie. Niby będzie wtedy malutki jednak dzieci rozumieją więcej niż nam się wydaje.

2017-10-17 06:16

Właśnie, gdy przychodzi na świat drugie maleństwo, trzeba wszystko dobrze przemyśleć, by starszak nie czuł się zaniedbany, a przez to zazdrosny, że poświęca mu się mniej czasu. Trzeba dużo tłumaczyć. Teorię znam, chętnie to sprawdzę w praktyce :)

2017-10-11 15:45

tak..bo inaczej łatwo właśnie o zazdrość lub w tym starszaku budzi się niechęć do młodszego rodzeństwa - bo to jest ten który mu wszystko odbiera...tym samym może do prowadzić do agresji.....warto więc mieć wszystko przemyślane i z głową zaplanowane na nadejście nowego członka

2017-10-10 10:28

Dokładnie dziecko nie może mieć czegoś zabranego nawet jeśli jest to tylko łóżeczko z powodu urodzenia sie rodzeństwa. Wtedy będzie to dla niego tak jakby młodsze coś mu zabrało. Będzie je winić za to dlatego lepiej wcześniej wymienić łóżeczko na łóżko czy wyprowadzić starszaka z sypialni do swojego pokoju. Musi to się wszystko odbyć przed porodem żeby to było w chwili narodzin czymś całkiem normalnym.

2017-10-10 07:03

Ewcia, to prawda ogromny plus dla córy, że wybrała jednak swoje łóżko, i nie dołożyła potem mamie kłopotu odzwyczajania córy od spania z mamą :) a z tym łóżeczkiem faktycznie masz rację, muszę to sobie zapamiętać na przyszłość.

2017-10-03 21:27

moje po rozwodzie długo ze mną spały nie mogłam ich oduczyć aż w końcu mój partner je oduczył przychodziły zasypiały a on je odnosił i tak kilka dni to trwało

2017-10-03 15:14

Ewcia2 to ja miałam podobnie ze starszą na 2,5 roku chyba kupiliśmy jej normalne już łóżko do spania by schować już łóżeczko by o nim zdążyłą zapomnieć nim przyjdzie na świat kolejne ;) bo tak najlepiej pamiętaj - bo najgorsze to tak z dnia na dzień powiedzieć ty tu już nie możesz spać bo musi spać twój braciszek czy siostrzyczka, i tak samo jeśli się kupi nowe łóżko to łóżeczko schować nawet gdyby tylko na tydzień czy dwa bo zaraz maleństwo ale lepiej schować by wiedziało że teraz to jest jego łóżko a z tamtego wyrósł więc znikło.... no i u mnie też było tak że jak mąż miał nocki to chciałam by córka spałą ze mną bo nie lubię spać sama - tylko ze niestety moja córka to mądrala i nie chciałą spać ze mną tylko w swoim łóżku...wiec rada nie rada musiałam nauczyć się spać sama ;))) a dla córki wielki plus że nie posłuchała mamy i spała tam gdzie powinna ;)))

2017-09-29 23:00

Dobry artykul...musze w koncu oduczyc synka spac ze mna bo synek ma 3,5latka a nadal spi ze mna...ale to mija wina zawsze byl powod zeby go zabrac do siebie...maz w pracy w delegacji no to czmeu ma.spac synek sam i ja sama...wiec bralam.go do siebie, synek pil mleko do ok. 2Roku i dop teraz niedawno jakies mieisac temu przestal pic wiec dla ułatwienia wolalam mu dac pic lezac niz zebym potem musiala isc do swojego lozka...i tak do dzisiaj. Spi..teraz planuje drugie dzieciatko wiec syenk musi nauczyc aie spac sam..i tez ze wzgledu na to z ejest juz duzy bo na styczeń będzie mial juz 4latka.