Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Warsztaty i szkolenia dla rodziców

Data utworzenia : 2013-03-12 00:06 | Ostatni komentarz 2016-02-24 23:18

Proud Mommy

19524 Odsłony
144 Komentarze

Wątek ten założyłam z dwóch powodów. Pragnę, by rodzice, którzy odczuwają ciężar opieki nad maluchem (maluchami), wiedzieli, że nie są pozostawieni sobie i mogą liczyć na wsparcie ze strony różnych instytucji. Tzw. szkoły dla rodziców, których zadaniem jest pomoc rodzinie w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, a także wzmacnianiu wiary we własne siły, oferują różne programy treningowe dla rodziców. Poza tym chcę, abyśmy tu pisali o różnych warsztatach i szkoleniach dla rodziców i ich maluchów. Może też o klubach spotkań młodych mam, jeśli takowe są organizowane w Waszych miejscach zamieszkania.

2013-03-14 16:42

Warsztaty MAMA WIE! Wszelkie informacje oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.mama-wie.pl oraz na profilu na facebook’u (www.facebook.com/warsztatymamawie). Pierwsza edycja warsztatów planowana jest na Mazowszu już wiosną (kwiecień 2013r.) i obejmie takie lokalizacje jak: Legionowo, Pruszków, Piaseczno i Otwock.

2013-03-14 15:04

Kolejne warsztaty oferuje Świadoma Mama, najbliższe w Krakowie, info znajdziecie tutaj >>>> http://www.swiadomamama.pl/events :)

2013-03-13 19:15

Iwonko, może w Twojej miejscowości już były te warsztaty :) U mnie dopiero pod koniec kwietnia, więc jeszcze miesiąc czekania. Niemniej jednak zdam relację i podzielę się wrażeniami :) Ja, niestety, nie załapałam się na Modę na brzuszek. Do nas nie dotarła :(

2013-03-13 13:56

Ja będąc jeszcze w ciąży byłam z mężem na warsztatach "moda na brzuszek",było bardzo fajnie.Ratownik medyczny szkolił w udzielaniu dziecku pierwszej pomocy,była pani która uczyła wiązać chustę,położna pokazywała jak kąpać maluszka odpowiadała na pytania, dodatkowo otrzymaliśmy bardzo dużo próbek produktów,nawet firma Lovi miała tam swoje stoisko,gdzie otrzymać można było reklamóweczkę ofertami i z butelką aktywne ssanie:) Na koniec było losowanie atrakcyjnych nagród,które zasponsorowały różne firmy my akurat szczęścia nie mieliśmy w losowaniu:)

2013-03-13 12:58

Prod Mommy z tym Bezpiecznym Maluchem, bardzo chętnie dowiem się od Ciebie jak było na tych warsztatach, może dostaniesz jakieś ciekawe materiały i podzielisz się z nami nimi? Niestety żadne miejscowości w tym zgłoszeniu mi nie odpowiadają ;(.

2013-03-12 17:45

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z warsztatami o wdzięcznej nazwie Bezpieczny Maluch. Formularz zgłoszeniowy wraz z terminarzem spotkań można znaleźć na FB Bezpieczny Maluch lub tutaj >>> http://bezpiecznymaluch.com.pl/zgloszenia/formularz.php :) Zapisujcie się, bo słyszałam, że warto! Ja już wysłałam zgłoszenie :) Kolejne warsztaty, jakie znalazłam to już z p. Pawłem Zawitkowskim. Mnie się nie udało zapisać z braku miejsc. Informację znalazłam dopiero dziś, a u nas w mieście pan Paweł będzie w najbliższą sobotę, więc nie było nawet szans... Terminarz spotkań znajdziecie na FB >>> https://www.facebook.com/PawelZawitkowski?fref=ts I jeszcze dodaję Klub Mam. Czy takowy Klub istnieje w Waszym mieście, możecie sprawdzić na tej stronie >>>> http://www.klubmam.org/. Jeśli Klubu nie ma, a znacie kogoś, kto podjąłby się jego organizacji, to możecie go same (sami, bo mimo że z nazwy jest to Klub Mam, to biorą w nim udział nie tylko mamy, ale i ojcowie) założyć :)

2013-03-12 15:42

W mojej okolicy napewno się nie odbywają-a nawet gdyby raczej bym wnich nie uczestniczyła z prostej przyczyny-brak czasu.

2013-03-12 00:12

"Dobry Rodzic-Dobry Start" - program ten oferuje bezpłatne warsztaty, które skierowane są do par oczekujących dziecka, a także do rodziców małych dzieci (0-3 lata), którzy chcą pracować nad swoimi umiejętnościami wychowawczymi. Podczas spotkań rodzice dowiedzą się, jak radzić sobie z własnymi uczuciami w czasie opieki nad dzieckiem, jak być lepszym rodzicem, rozumieć potrzeby dziecka i umieć je zaspokajać, czy jak twórczo i efektywnie spędzać czas ze swoją pociechą, i jak radzić sobie z sytuacjami trudnymi np. płacz, złość dziecka. Program jest realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje. "Pomoc dla rodziców" - to program edukacyjno-terapeutyczny. Warsztaty uczą takiego bycia z dzieckiem, w którym jest miłość, wrażliwość, a rodzice stawiają rozsądne wymagania. Przy okazji można skorzystać z treningów uczących zachowań asertywnych i radzenia sobie ze stresem rozwiązywania problemów i konfliktów. Program jest prowadzony w Niepublicznym Kolegium Nauczycielskim TPD im. J. Serejskiego. "Szkoła dla rodziców i wychowawców" - program opierający się na koncepcji "Wychowania bez porażek" T. Gordona. Warsztaty odbywają się .w małych grupach i poświęcone są m. in. świadomości własnych celów wychowania, poznaniu i rozumieniu świata uczuć własnych oraz dziecka (dzieci), poszukiwaniu lepszych niż kara sposobów uczenia dziecka samodyscypliny czy umiejętności stawiania jasnych granic i wymagań. Program został opracowany przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.