Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

telewizor

Data utworzenia : 2015-01-17 21:27 | Ostatni komentarz 2016-02-09 19:54

J.Sikora

5626 Odsłony
62 Komentarze

Co sadicie o oglądaniu przez niemowlaki lelewizora. U nas takie światło nieraz pozwala uspokoić mała.

2015-01-18 07:38

Ja tez jestem przeciwna nie sadzam dziecka przed telewizorem . ale czasem jak ma chisterie to na chwile pokazuje jej światełko w TV i się uspokaja. Greendream ja taż uważam ze sdziecko powinno cwiczys rysunki poznawać przyrodę bawić się z innymi dziećmi.

2015-01-18 05:34

Ja też uważam, że telewizor dla niemowlaka nie bardzo, po co od samego początku ma sobie psuć wzrok?! Myśmy naszej starszej córce wcale nie pozwalali oglądać TV, dopiero mają 1,5 roku zaczęliśmy jej włączać bajki. Przez cały dzień ogląda bajki jakąś godzinę, a max 2. Nauczyła się tylko dlatego, że ja jak chciałam coś zrobić to jej puszczałam żeby mi pozwoliła, bo tak wisiała mi u nogi i płakała. Wiem, że to nie było dobre, ale będąc w ciąży było mi ciężko zrobić cokolwiek z wiszącym u nogi i płaczącym dzieckiem.

2015-01-18 02:11

telewizor ok ale tylko i wyłącznie z pewnym ograniczeniem. Nie na zasadzie ze sadzam dziecko na cały dzien przed TV czy przez pół dnia...tylko daje obejrzec z 2 bajki ,które pewnie trwaja z jakies 15 minut i koniec. ja jestem za tym by dzieci uczyc rysować, zabawy na podwórku, zainteresowac zabawkami a nie ograniczac sie do tego telewizora bo nam tak wygodnie i koniec. potem psują sie dziecku oczy, maluch sie przyzwyczaja a tez uczy sie i łapie to co w TV pokazują wiec...ale to moje zdanie.

2015-01-17 22:30

http://lovi.pl/pl/forum/6/3310/1 tu podobny temat, natomiast moje zdanie jest podobne jak dziewczyn. Telewizor dla dzieci jak najpóźniej bym wprowadziła z tych samych wzg o których piszą poprzedniczki. Gdzieś jeszcze pamiętam że bym taki temat, w którym się już wypowiadałam kiedyś. Mój synek gdy był mały, zerkała ochoczo w ekran TV, nie trwało to jednak długo, a teraz mając ponad 1,5 roku TV nie obchodzi go wcale.

2015-01-17 22:00

Już też gdzieś na forum o tym wspominałam...niemowlak nie odróżnia jawy od snu, dnia od nocy a tym bardziej tego co jest w telewizji od realnego życia. Owszem, taki brzdąc będzie się z zainteresowaniem patrzył na to co się dzieje na ekranie, bo dla niego to sporo bodźców, ale aż za dużo. Nie jest w stanie sobie tego wszystkiego poukładać. Poza tymi szkodami dla dziecka, które wymieniła annawianna, pojawiają się również problemy ze spokojnym snem. Dziecko śpi nerwowo, często budzi się w nocy, bo nadal przeżywa i przetwarza to co działo się w dzień, a w TV działo się dużo. Ja popełniłam ten błąd, że pozwoliłam swojemu, wówczas pół rocznemu synkowi, oglądać telewizję i pojawiły się problemy ze snem. Po tym jak przestałam włączać przy nim telewizor problem zniknął i mały śpi spokojnie.

2015-01-17 21:46

Ja jestem przeciwna oglądaniu przez małe dzieci telewizora ponieważ uważam że nie są jeszcze gotowe na tak dużo bodźców wzrokowych jakie są im dostarczane np. podczas filmu, bajki, reklamy. Poza tym pamiętam jak na zajęciach z informatyki nasza nauczycielka przestrzegała nas i zarazem prosiła aby dzieci wychowywać tak aby jak najmniej czasu spędzały przed telewizorami, komputerami z uwagi na problemy ze wzrokiem oraz z koncentracją. Pamiętam również sytuację kiedy córka mojej kuzynki jako mała dziewczynka oglądała bajkę o Wilku i Zającu( która wydawać by się mogła fajną bajką) ale kiedy w pewnym momencie wilk zbliżał się do zajączka aby go schwytać - ta z nerwów zwymiotowała. Dziecko nie odróżnia tego co widzi w telewizji od realnego życia i nie potrafi czasami sobie z tymi emocjami poradzić. Ponadto czytałam gdzieś że badania pokazują że dzieci które dużo czasu spędzają przed telewizorem później zaczynają mówić i mają mniejszy zasób słów niż te które miały ograniczony dostęp do telewizji.