Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Rozwód

Data utworzenia : 2013-03-03 18:47 | Ostatni komentarz 2023-11-22 18:06

Magda.K

4116 Odsłony
54 Komentarze

Są tu może mamy po rozwodach? Jestem po rozwodzie mój synek ma teraz 3latka i kiedyś będę musiała mu wytłumaczyć, że tata to nie tata bo jest dzieckiem innego, dlaczego tak się stało i w ogóle. Boję się tej rozmowy ale prędzej czy później będzie musiała nastąpić. Dodam jeszcze, że nie pamięta swojego ojca biologicznego, bo go nie odwiedza. Jak to zrobić i w jakim wieku? Pomocy.

2023-11-22 18:05

Tak. Powinno patrzeć się na dobro dziecko i u kogo czuje się bezpiecznie. A rodzice często walczą między sobą a dziecko jest pomijane 

2023-11-16 20:24

Przede wszystkim trzeba patrzeć na dobro dzieci. Tak aby nie musiały cierpieć przez złośliwości rodziców ,którzy nie mogą się ze sobą dogadać. Myślą czasem ,że robią na złość drugiej osobie ,a tak naprawdę najbardziej cierpią potem na tym dzieci. 

Cieszę się ,że temat mnie nie dotyczy ,bo to naprawdę ciężka sprawa. Ale uważam ,że sąd powinien patrzeć na dobro dzieci i brać pod uwagę z kim te dzieci chcą mieszkać. Tatusiowe nie powinni mieć mniejszych praw jeśli dbają o dzieci i świetnie sobie radzą :)

2023-11-15 09:17

przeważnie dzieci najpierw zostają u mamy jak się rodzice nie dogadają to sąd podejmuje decyzje, kto zapewni dziecku lepsze warunki,. Wiadomo zawsze to mama dostaje dzieci ,ale czasem ta mama nie potrafi sobie z nimi radzić , a za to ojciec lepiej sobie daje radę 

2023-11-14 13:15

Przede wszystkim sąd powinien dać opieke temu rodziców który pozwoli dziecia na najlepsze warunki ekonomiczne i psychiczne i nie ważne moim zdaniem czy to matka czy ojciec, najważniejsze ogólne dobro dzieci. Powinny być brane przeróżne kryteria od finansowego po jakieś badania psychiczne rodziców ale jak jest w rzeczywistości to wiadomo, dużo zależy od sędziego i Jego poglądów.

2023-11-14 13:15

Hm chyba nie koniecznie

Konto usunięte

2023-11-14 13:08

Zwykle małe dzieci zostają z matką, ale to nie jest z automatu tylko rozpatrywane indywidualnie. Na pewno lepiej widziane będzie posiadanie stałego dochodu i miejsca zamieszkania. Ojciec moze uzyskać główna opiekę tak samo jak matka i w tej sytuacji pewnie będzie używał tez argumentów ekonomicznych.

https://pedagogonline.pl/rozwod-i-dzieci/

 

Więcej informacji w tym temacie jest na stronie. 

Konto usunięte

2023-11-14 11:00

Rozwód

Czy małe dzieci z automatu zostają zawsze z mamą? Czy tata może je zabrać bezprawnie lub prawnie ? Czy jeśli mama jest bez dochodu to czy jest to problem zeby zatrzymać dzieci ? Ślub cywilny wiec nie zbyt wiem na czym polega sprawa z dziećmi. Nie chcialabym zabronić kontaktu tylko mieć główna opiekę.

Maluchy 3 i 1.5 roku.

2023-10-08 12:35

Tak. Według mnie lepiej za wczasu póki ta złość i żale między rodzicami nie narastają. Zawsze jest większa szansa wtedy na przyjazne stosunki niż później co spotkanie się wściekać na siebie