Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Mity dotyczące wychowania malucha

Data utworzenia : 2013-02-21 20:36 | Ostatni komentarz 2014-02-24 22:35

burek1234

7714 Odsłony
58 Komentarze

-Noszenie na rękach i przytulanie to nic innego jak rozpieszczanie dziecka - Nieprawda! Niemowlę nie jest jeszcze w stanie manipulować rodzicami. -Małe piersi - mało mleka,duże piersi-dużo mleka - nie prawda ja mam duże piersi a z pokarmem problem -Dosładzanie i dosalanie potraw - nie od dziś wiadomo, że sól i cukier mają niekorzystny wpływ na nasz organizm, a dodatkowo zabijają smak potraw. Pozwólmy więc dziecku poznać prawdziwy smak jego ulubionych dań! Sól zastąpić można ziołami, a cukier miodem. -Jedzenie w słoiczkach jest niezdrowe. Zawiera wiele konserwantów, dlatego tak długo zachowuje świeżość - Gotowe dania dla niemowląt nie zawierają żadnych konserwantów ani innych sztucznych dodatków. Długi okres przydatności do spożycia zawdzięczają zastosowaniu specjalnej technologii oraz ciężkiej pracy pediatrów i dietetyków. -Zimne rączki i nóżki u dziecka oznaczają, że jest mu zimno -Aby dziecko spało wygodnie,należy podłożyć mu pod główkę poduszeczkę - Kilkutygodniowe czy nawet kilkumiesięczne dziecko porusza się jeszcze bardzo nieporadnie. Na miękkiej poduszce trudno mu obrócić główkę czy podnieść ją, a to może w niektórych wypadkach nawet grozić uduszeniem. -Pieluszki jednorazowe powodują odparzenia - Odparzenie jest wynikiem podrażnienia delikatnej skóry niemowlęcia przez zabrudzoną, wilgotną pieluchę, a o to znacznie łatwiej przy pieluszce tetrowej

2013-03-03 15:32

Ja trochę w szpitalu ograniczałam kontakt z małym do karmienia i przewijania nosić go zbyt nie mogłam :/ Ale za to w domu był rozpieszczany. Spać do tej pory chodzi przytulony do mnie, rzadko kiedy jest tak że sam zasypia bez tulenia. Mój mały wcina deserki ze słoiczków, kiedyś jadł też obiadki w tej chwili ich nie chce woli to co ugotuje mu babcia :)

2013-02-22 17:42

Ja tam noszę czasem swoją córkę na rękach, bo chcę, żeby była blisko mojego ciała, czuła bicie mojego serducha, dużo się przytulamy i nie uważam, by w jakikolwiek sposób próbowała mnie później terroryzowac, by tylko wziąć ją na ręce. Mam małe cycki, ale mleczko było. A nie karmię z innego powodu. Córcia wcina słoiczki i nie uważam, by to było coś złego. Jak będę miała czym jej zmiksować jedzenie, to będzie jadła moje obiadki/deserki. Ja całe życie mam zimne ręce i nogi, bo mam słabe krążenie krwi, a u mnie w rodzinie to niestety norma. Nawet teraz w skarpetach mam lodowate stopy, a jest mi ciepło.