Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Czytanie od niemowlaka – klucz do dobrego rozwoju

Data utworzenia : 2014-10-02 13:52 | Ostatni komentarz 2019-02-18 14:49

Redakcja LOVI

14148 Odsłony
146 Komentarze

Zazwyczaj dzieci uwielbiają, gdy im się czyta. Dlaczego warto, co daje czytanie już najmłodszym dzieciom i jak sprawić, by w przyszłości czytały same – dowiesz się z naszego artykułu. [Zapraszamy także do przeczytania wypowiedzi we wcześniejszym wątku Czytanie maluchom http://lovi.pl/pl/forum/5/215/1 Redakcja LOVI]

2018-12-13 00:35

Akcja ruszyła we wrześniu tego roku i bierze w niej udział prawie 3 tys. bibliotek które zgłosiły się do programu. Tu można poczytać więcej o projekcie http://wielki-czlowiek.pl/o-projekcie/#idea

Konto usunięte

2018-12-12 08:10

Doris, ta inicjatywa jest fantastyczna jednak nigdy o niej nie słyszałam, prawdopodobnie, jest to nowy projekt lub indywidualny pomysł i akcja Waszej biblioteki. Jednak byłoby świetnie gdyby więcej bibliotek zaangażowało się w taką akcję. Uważam, że czytać powinno się od początku. Ja czytałam na głos gdy byłam w ciąży, na tyle zdążyłam się przyzwyczaić, że czytam córce codziennie. O to chodzi żeby dziecko znało tą czynność i traktowało jak rytuał, zabawę.

2018-12-12 00:45

Ja od samego początku czytałam synkowi książeczki. Czytałam, opowiadałam co jest na obrazkach, pozwalałam mu bawić się książeczkami - zawsze były łatwo dostępne w jego pokoju. Synek uwielbia jak mu czytam przed snem - sam wybiera jakie książeczki chciałby posłuchać i ile ich przeczytamy. Ma 3 latka, a już zapisałałam go do biblioteki - chodzimy razem raz na 2 tygodnie i wypożyczamy książki, które mu wpadną w oko. Nawyk czytania należy kształtować od małego - im szybciej tym lepiej - czytanie uczy koncentracji, rozwija wyobraźnię - przynosi same korzyści. Jest teraz akcja w bibliotekach - "Mała książka wielki człowiek" - 3-letnie maluszki przy zapisach do biblioteki otrzymują książeczkę z wierszykami, dostają specjalną kartę, na której zbierają naklejki. Za każdą wizytęotrzymują 1 naklejkę- jak uzbierają ich 10 - dostają dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Warto wziąć w tym udział - stanowi to dodatkową zachętę do czytania :)

2018-12-11 10:27

Warto czytać dzieciom książeczki.wplywa to na lepszy rozwój,dziecko lepiej się nauczy słów,świata... Czytajmy więc dzieciom książeczki,nie dawajmy do rąk od malenkosci telefonów lub tabletów.

Konto usunięte

2018-10-22 11:42

Haha na pewno wpadła jej w oko bajeczka. Dzieci są bardzo bystre od początku. Rzeczywiście jeszcze duuuużo czasu minie zanim zacznie dokazywać :) teraz już widzi więcej kolorów i wyraźniej, pewnie dlatego zaczyna uważnie oglądać co nawinie się pod rączkę.

Konto usunięte

2018-10-22 06:54

Eleonora, córka mnie raczej jeszcze nie poprawi, ze chyba powie yyyyyyy. Córa ma pół roku. Ale książka czasem zostaje na macie i zaczęła ja wczoraj uważnie badać, bawić się rogami - może chciała posłuchać :)

Konto usunięte

2018-10-20 14:59

Mama_Gratki sprawdź za jakiś czas czy przekręcanie zdań lub wplatanie innych wątków w ulubionej bajce nie ujdzie uwadze córci. Mój tata podobno jak czytał i zaczynał zmyślać, to od razu poprawiałam go z bratem :)

Konto usunięte

2018-10-20 10:20

mimo to, dobrze jest gdy rodzice również czytają bo dziecko uczy się przez naśladownictwo. Jednak my nie mamy chwilowo czasu czytać dla siebie, ale codziennie czytam córce. W ciąży czytał mój mąż aby córka poznała jego głos, a teraz ja. Do tej pory wybierałam wierszyki i rymowanki, teraz zaczynam bajki i baśnie. Czasem córa patrzy z dużym zainteresowaniem, czasem się bawi, a czasem stara się mnie przegadać :)